Pallefabrikken Halsa AS
- Omsetning
- 39,5 mill
- +12,6 %
- Resultat
- 909 703
- −21,3 %
- Ansatte
- 5
Om Pallefabrikken Halsa AS
Pallefabrikken Halsa AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Meløy, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av treemballasje. Virksomheten ble stiftet i 1996 og har vært i drift i 30 år. Jarl Egil Wilhelmsen er daglig leder, og Roy Ole Rognan er styreleder. Selskapet er ett av 2 innen produksjon av treemballasje i Meløy, og ett av 66 i Norge. Det er eldre enn 71 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (65 %).
Aktivitet
Palleproduksjon.
Formål
Produksjon og salg av paller og annen virksomhet som naturlig hører inn under dette.
AI-sammendrag
Til tross for et driftsresultat under bransjesnittet leverer produsenten en omsetningsvekst på 13% til 40 mill. kr, med kun 5 ansatte som håndterer et volum som plasserer selskapet i øvre kvartil for omsetning i bransjen. Egenkapitalandelen på snaut 22% ligger i bunnsjiktet blant sammenlignbare aktører, og med Roy Rognan Invest AS som klar majoritetseier på 66,7% hviler både styring og finansiell risiko tungt på én eierhånd.
API og MCPGET /company/976255976
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976255976" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976255976",
"name": "PALLEFABRIKKEN HALSA AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "16.240",
"nace_desc": "Produksjon av treemballasje",
"employees": 5,
"address": { "municipality": "MELØY", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "976255976" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Pallefabrikken Halsa AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Pallefabrikken Halsa AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Meløy holder Pallefabrikken Halsa AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +12,6 % fra 2024 · +15,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 39,50 mill kr | 1,61 mill kr | 909 703 kr | 13,54 mill kr | 2,94 mill kr | 10,60 mill kr |
| 2024 | 35,08 mill kr | 2,06 mill kr | 1,16 mill kr | 12,40 mill kr | 2,03 mill kr | 10,37 mill kr |
| 2023 | 38,06 mill kr | 1,39 mill kr | 561 853 kr | 14,11 mill kr | 2,97 mill kr | 11,14 mill kr |
| 2022 | 42,02 mill kr | 1,30 mill kr | 858 173 kr | 14,87 mill kr | 2,92 mill kr | 12,46 mill kr |
| 2021 | 34,19 mill kr | 3,60 mill kr | 2,73 mill kr | 15,69 mill kr | 6,56 mill kr | 9,64 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 72 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 10 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 50 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/976255976/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976255976/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976255976",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 39500772,
"operating_profit": 1606878,
"net_profit": 909703,
"equity": 2938642,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 35083566,
"operating_profit": 2055966,
"net_profit": 1155185,
"equity": 2028939,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "976255976" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Pallefabrikken Halsa AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Pallefabrikken Halsa AS per år.
Hvordan har omsetningen til Pallefabrikken Halsa AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 08.02.2010Styre
3Sist endret 22.03.2011Regnskapsfører
1Sist endret 03.01.2019Revisor
1Sist endret 02.05.2026API og MCPGET /company/976255976/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976255976/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976255976",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "976255976" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Pallefabrikken Halsa AS?
Hvem er regnskapsfører for Pallefabrikken Halsa AS?
List alle roller i Pallefabrikken Halsa AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Roy Rognan Invest AS66,7 %
- Roy Rognan AShadde 66,7 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Roy Rognan Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 66,7 % | 750 |
| Roald Johan Kristensen | Person | Ordinære aksjer | 33,3 % | 375 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/976255976/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976255976/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976255976",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "ROY ROGNAN INVEST AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 66.67,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "976255976" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Pallefabrikken Halsa AS eier Roy Rognan Invest AS, og hvem eier resten?
Er Pallefabrikken Halsa AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Pallefabrikken Halsa AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Roy Rognan Invest AS
6 selskaperAPI og MCPGET /company/976255976/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976255976/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976255976",
"chain": [
{ "org_no": "920749577", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "976255976", "owner_pct": 66.67, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "976255976" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Pallefabrikken Halsa AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Pallefabrikken Halsa AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Pallefabrikken Halsa AS | BEDR | Produksjon av treemballasje | Meløy | 5 |
Kunngjøringer48
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.5.2026 | Revisor ↗ |
| 18.12.2025 | Revisor ↗ |
| 25.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.4.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/976255976/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976255976/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976255976",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-05-02", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "976255976" })Spør AI-assistenten
Har Pallefabrikken Halsa AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Pallefabrikken Halsa AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Pallefabrikken Halsa AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE RAGO AS(Revisor)
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 72,0 % av driftsinntektene — 21,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,1 % | 9,0 % |
| Resultatmargin | 2,3 % | 4,8 % |
| Egenkapitalandel | 21,7 % | 47,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,88 | 1,88 |
| Gjeldsgrad | 3,61 | 1,07 |
| Egenkapitalrentabilitet | 31,0 % | 14,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +12,6 % | +5,1 % |
| Omsetning per ansatt | 7,90 mill kr | 2,32 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 72,0 % | 50,6 % |
| Lønnskostnad | 9,8 % | 20,4 % |
| Annen driftskostnad | 13,3 % | 17,7 % |
| Avskrivninger | 1,6 % | 1,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/976255976/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976255976/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976255976",
"nace_code": "16.240",
"industry_count": 42,
"revenue": { "value": 39500772, "percentile": 0.8049 },
"operating_margin": { "value": 0.0407, "percentile": 0.3611 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "976255976" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Pallefabrikken Halsa AS på i bransjen?
Hvor ligger Pallefabrikken Halsa AS blant de 42 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Pallefabrikken Halsa AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
PALLEFABRIKKEN HALSA AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Trønderpall AS | Meløy | 100,0 % | 2016 | 2018 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Pallefabrikken Halsa AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Pallefabrikken Halsa AS?
Det er registrert 66 selskaper i Norge innen produksjon av treemballasje, hvorav 2 i Meløy.
Er Pallefabrikken Halsa AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1996, som er lenger enn 71 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 annet selskap i bransjen etablert.
Hvilken status har Pallefabrikken Halsa AS i Enhetsregisteret?
Pallefabrikken Halsa AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Pallefabrikken Halsa AS?
Daglig leder i Pallefabrikken Halsa AS er Jarl Egil Wilhelmsen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Pallefabrikken Halsa AS?
Roy Ole Rognan er registrert som styreleder i Pallefabrikken Halsa AS, i et styre med 3 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvilke eiere står bak Pallefabrikken Halsa AS?
Pallefabrikken Halsa AS eies i hovedsak av Roy Rognan Invest AS (66,7 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Pallefabrikken Halsa AS?
I 2025 omsatte Pallefabrikken Halsa AS for 39,50 mill kr, opp 13 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 909 703 kr.
Hva er aksjekapitalen i Pallefabrikken Halsa AS?
Pallefabrikken Halsa AS har en registrert aksjekapital på 506 250 kr, fordelt på 1 125 aksjer.
Hvor ligger Pallefabrikken Halsa AS?
Forretningsadressen til Pallefabrikken Halsa AS er Furøyveien 31, 8178, HALSA i Meløy kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.