Årungen Ro- Og Padlesenter STI
- Omsetning
- 1,9 mill
- +78,6 %
- Resultat
- −331 756
- 7 års regnskap
Om Årungen Ro- Og Padlesenter STI
Årungen Ro- Og Padlesenter STI er registrert som stiftelse med forretningsadresse i Ås, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Drift av idrettsanlegg. Virksomheten ble stiftet i 1994 og har vært i drift i 32 år. Erling Storm er styrets leder. I 2025 hadde Årungen Ro- Og Padlesenter STI en omsetning på 1,87 mill kr, en økning på 79 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 331 756 kr. Egenkapitalen var 7,00 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 5 innen drift av idrettsanlegg i Ås, og ett av 1 122 i Norge. Det er eldre enn 79 % av selskapene i bransjen. Bare 3 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.
Aktivitet
Eie og drive Årungen Ro- og Padlesenter med tilhørende eiendeler (bygninger og installasjoner startområde, regattabaneinstallasjoner, bygninger og installasjoner målområde, installasjoner båtplassområde, Båthus I (det nye) og Båthus II (gammelt båthus), samt bryggeanlegg m.v.
API og MCPGET /company/976106172
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976106172" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976106172",
"name": "ÅRUNGEN RO- OG PADLESENTER STI",
"org_form": "STI",
"nace_code": "93.110",
"nace_desc": "Drift av idrettsanlegg",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ÅS", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "976106172" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Årungen Ro- Og Padlesenter STI: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Årungen Ro- Og Padlesenter STI registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Årungen Ro- Og Padlesenter STI stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +78,6 % fra 2024 · +56,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,87 mill kr | −331 756 kr | −331 756 kr | 8,60 mill kr | 7,00 mill kr | 1,61 mill kr |
| 2024 | 1,05 mill kr | −120 937 kr | −121 369 kr | 7,46 mill kr | 7,33 mill kr | 132 861 kr |
| 2023 | 1,20 mill kr | −120 154 kr | −120 224 kr | 7,58 mill kr | 7,45 mill kr | 133 376 kr |
| 2022 | 920 210 kr | −244 900 kr | −244 979 kr | 7,68 mill kr | 7,57 mill kr | 106 312 kr |
| 2021 | 1,20 mill kr | −199 871 kr | −200 744 kr | 8,06 mill kr | 7,82 mill kr | 242 294 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025-regnskapet er andre driftskostnader den største kostnadsposten, og posten oversteg driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 18 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler.
API og MCPGET /company/976106172/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976106172/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976106172",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1874786,
"operating_profit": -331756,
"net_profit": -331756,
"equity": 6997658,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1049556,
"operating_profit": -120937,
"net_profit": -121369,
"equity": 7329414,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "976106172" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Årungen Ro- Og Padlesenter STI de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Årungen Ro- Og Padlesenter STI per år.
Hvordan har omsetningen til Årungen Ro- Og Padlesenter STI utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre13
Styre
10Sist endret 27.01.2026Regnskapsfører
1Sist endret 17.02.2026Revisor
1Sist endret 28.07.2009Forretningsfører
1Sist endret 22.03.2016API og MCPGET /company/976106172/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976106172/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976106172",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "976106172" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Årungen Ro- Og Padlesenter STI: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Årungen Ro- Og Padlesenter STI?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Årungen Ro- Og Padlesenter STI?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Årungen Ro- Og Padlesenter STI | BEDR | Drift av idrettsanlegg | Ås | − |
Kunngjøringer28
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 12.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.8.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/976106172/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976106172/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976106172",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-05-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "976106172" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Årungen Ro- Og Padlesenter STI i Brønnøysundregistrene?
Når ble Årungen Ro- Og Padlesenter STI sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Årungen Ro- Og Padlesenter STI sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 81,3 % | 34,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,06 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 0,23 | 0,91 |
| Egenkapitalrentabilitet | -4,7 % | 1,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/976106172/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/976106172/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "976106172",
"nace_code": "93.110",
"industry_count": 710,
"revenue": { "value": 1874786, "percentile": 0.5028 },
"operating_margin": { "value": -0.177, "percentile": 0.2079 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "976106172" })Spør AI-assistenten
Er Årungen Ro- Og Padlesenter STI blant de største selskapene innen drift av idrettsanlegg?
Hvor solid er Årungen Ro- Og Padlesenter STI sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Årungen Ro- Og Padlesenter STI på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Ås
1 000+ til i Ås →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Årungen Ro- Og Padlesenter STI
Hvor stor er bransjen Årungen Ro- Og Padlesenter STI tilhører?
Årungen Ro- Og Padlesenter STI er ett av 5 selskaper innen drift av idrettsanlegg i Ås, og ett av 1 122 på landsbasis.
Hvor lenge har Årungen Ro- Og Padlesenter STI eksistert sammenlignet med bransjen?
Årungen Ro- Og Padlesenter STI ble etablert i 1994 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 79 % av selskapene.
Er Årungen Ro- Og Padlesenter STI et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Stiftelse. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Årungen Ro- Og Padlesenter STI i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Årungen Ro- Og Padlesenter STI?
Årungen Ro- Og Padlesenter STI er registrert i bransjen Drift av idrettsanlegg (næringskode 93.110).
Hva omsatte Årungen Ro- Og Padlesenter STI for i 2025?
Årungen Ro- Og Padlesenter STI hadde i 2025 en omsetning på 1,87 mill kr og et underskudd på 331 756 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Årungen Ro- Og Padlesenter STI?
Driftsresultatet for 2025 var −331 756 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Årungen Ro- Og Padlesenter STI?
Ved utgangen av 2025 hadde Årungen Ro- Og Padlesenter STI en egenkapital på 7,00 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 81,3 %.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Årungen Ro- Og Padlesenter STI?
I Enhetsregisteret er Årungen Ro- Og Padlesenter STI registrert med regnskapsfører Jeløy Regnskap AS og revisor Bdt Viken AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.