- Omsetning
- 9,0 mill
- +20,4 %
- Resultat
- 98 452
- −32,5 %
Om Halvorsen Rør AS
Halvorsen Rør AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Flekkefjord, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Rørleggerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 1995 og har vært i drift i 31 år. Dan-Christer Virak er daglig leder, og Kimmy Nesje er styreleder. I 2025 hadde Halvorsen Rør AS en omsetning på 9,00 mill kr, en økning på 20 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 98 452 kr. Egenkapitalen var 1,91 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Dan-Christer Virak med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 14 innen rørleggerarbeid i Flekkefjord, og ett av 4 976 i Norge. Det er eldre enn 90 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet
Å drive handel innen rørlegger faget, samt delta i selskaper med lignende virksomhet.
Formål
Handel samt å delta i selskaper med lignende virksomhet.
API og MCPGET /company/975980774
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975980774" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975980774",
"name": "HALVORSEN RØR AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.221",
"nace_desc": "Rørleggerarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "FLEKKEFJORD", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "975980774" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Halvorsen Rør AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Halvorsen Rør AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Flekkefjord holder Halvorsen Rør AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +20,4 % fra 2024 · −17,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9,00 mill kr | 168 189 kr | 98 452 kr | 4,59 mill kr | 1,91 mill kr | 2,68 mill kr |
| 2024 | 7,47 mill kr | 229 266 kr | 145 757 kr | 4,41 mill kr | 1,91 mill kr | 2,50 mill kr |
| 2023 | 8,86 mill kr | 408 494 kr | 295 682 kr | 4,76 mill kr | 1,86 mill kr | 2,90 mill kr |
| 2022 | 9,02 mill kr | 616 629 kr | 1,46 mill kr | 5,10 mill kr | 1,86 mill kr | 3,23 mill kr |
| 2021 | 10,94 mill kr | 1,21 mill kr | 960 352 kr | 4,33 mill kr | 1,00 mill kr | 3,33 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 48 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 28 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/975980774/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975980774/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975980774",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 8997121,
"operating_profit": 168189,
"net_profit": 98452,
"equity": 1908598,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 7472423,
"operating_profit": 229266,
"net_profit": 145757,
"equity": 1908596,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "975980774" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Halvorsen Rør AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Halvorsen Rør AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Halvorsen Rør AS per år.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 02.09.2021Styre
2Sist endret 19.01.2022Regnskapsfører
1Sist endret 12.01.2004Revisor
1Sist endret 15.07.2014API og MCPGET /company/975980774/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975980774/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975980774",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "975980774" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Halvorsen Rør AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Halvorsen Rør AS?
Hvem er regnskapsfører for Halvorsen Rør AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 2 endret eierandel
- Frode Peder Halvorsenhadde 30 %
- Dan-Christer Virak35 % → 50 %
- Kimmy Nesje35 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Dan-Christer Virak | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
| Kimmy Nesje | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/975980774/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975980774/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975980774",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "975980774" })Spør AI-assistenten
Er Halvorsen Rør AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Halvorsen Rør AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Halvorsen Rør AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Halvorsen Rør AS | BEDR | Rørleggerarbeid | Flekkefjord | − |
Kunngjøringer41
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.8.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 11.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.3.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.1.2022 | Styre ↗ |
| 2.9.2021 | Daglig leder ↗ |
| 20.3.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.8.2020 | Meldepliktig avtale ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/975980774/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975980774/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975980774",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-31", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "975980774" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Halvorsen Rør AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Halvorsen Rør AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Halvorsen Rør AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:43.220 VVS-arbeid→43.221 Rørleggerarbeid
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 27,8 % av driftsinntektene — 7,1 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,9 % | 4,4 % |
| Resultatmargin | 1,1 % | 3,6 % |
| Egenkapitalandel | 41,6 % | 40,9 % |
| Likviditetsgrad | 2,47 | 1,63 |
| Gjeldsgrad | 1,40 | 1,09 |
| Egenkapitalrentabilitet | 5,2 % | 15,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +20,4 % | +1,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 48,5 % | 42,2 % |
| Lønnskostnad | 27,8 % | 34,9 % |
| Annen driftskostnad | 19,8 % | 14,8 % |
| Avskrivninger | 2,0 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/975980774/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975980774/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975980774",
"nace_code": "43.221",
"industry_count": 3306,
"revenue": { "value": 8997121, "percentile": 0.7426 },
"operating_margin": { "value": 0.0187, "percentile": 0.3798 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "975980774" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Halvorsen Rør AS blant de 3306 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Halvorsen Rør AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Halvorsen Rør AS blant de største selskapene innen rørleggerarbeid?
Godkjenninger og registre
Halvorsen Rør AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 5 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Prosjekterende | Sanitærinstallasjoner | 1 |
| Prosjekterende | Varme- og kuldeinstallasjoner | 1 |
| Utførende | Sanitærinstallasjoner | 2 |
| Utførende | Slukkeinstallasjoner | 2 |
| Utførende | Varme- og kuldeinstallasjoner | 2 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Investeringer
HALVORSEN RØR AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Vvs Norge AS | Oslo | 0,4 % | 2019 | 2021 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Halvorsen Rør AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Halvorsen Rør AS?
Det er registrert 4 976 selskaper i Norge innen rørleggerarbeid, hvorav 14 i Flekkefjord.
Er Halvorsen Rør AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1995, som er lenger enn 90 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 209 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Halvorsen Rør AS et aktivt selskap?
Halvorsen Rør AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Halvorsen Rør AS?
Daglig leder i Halvorsen Rør AS er Dan-Christer Virak, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Halvorsen Rør AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Dan-Christer Virak største eier i Halvorsen Rør AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Kimmy Nesje med 50 %.
Hva er omsetningen til Halvorsen Rør AS?
I 2025 omsatte Halvorsen Rør AS for 9,00 mill kr, opp 20 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 98 452 kr.
Hva er driftsresultatet til Halvorsen Rør AS?
I 2025 hadde Halvorsen Rør AS et driftsresultat på 168 189 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 1,9 %.
Er Halvorsen Rør AS registrert i MVA-registeret?
Halvorsen Rør AS er registrert i MVA-registeret (siden 1996) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.