- Omsetning
- 8,5 mill
- +19,7 %
- Resultat
- −1,7 mill
- 6 års regnskap
- Ansatte
- 55
- +19 siden mars
Om Sandnes Håndballklubb
Sandnes Håndballklubb er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Sandnes, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber. Virksomheten ble stiftet i 1965 og har vært i drift i 61 år. Pål Thorstensen er styrets leder. I 2024 hadde Sandnes Håndballklubb en omsetning på 8,46 mill kr, en økning på 20 % fra 2023. Selskapet endte året med et underskudd på 1,72 mill kr. Egenkapitalen var −642 336 kr ved utgangen av 2024. Selskapet er ett av 124 innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Sandnes, og ett av 14 051 i Norge. Det er eldre enn 77 % av selskapene i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).
Aktivitet
Idrettslag/klubb.
Formål
Idrettslag.
API og MCPGET /company/975581020
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975581020" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975581020",
"name": "SANDNES HÅNDBALLKLUBB",
"org_form": "FLI",
"nace_code": "93.120",
"nace_desc": "Aktiviteter i idrettslag og -klubber",
"employees": 55,
"address": { "municipality": "SANDNES", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "975581020" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Sandnes Håndballklubb: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Sandnes Håndballklubb registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Sandnes Håndballklubb stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2020–2024 · +19,7 % fra 2023 · +47,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 8,46 mill kr | −1,71 mill kr | −1,72 mill kr | 1,33 mill kr | −642 336 kr | 1,97 mill kr |
| 2023 | 7,06 mill kr | −477 992 kr | −494 559 kr | 1,71 mill kr | 1,08 mill kr | 630 837 kr |
| 2022 | 6,44 mill kr | 52 286 kr | 43 893 kr | 2,62 mill kr | 1,57 mill kr | 1,05 mill kr |
| 2021 | 4,79 mill kr | 219 797 kr | 214 228 kr | 2,65 mill kr | 1,53 mill kr | 1,12 mill kr |
| 2020 | 5,74 mill kr | 1,02 mill kr | 1,02 mill kr | 2,10 mill kr | 1,31 mill kr | 783 876 kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2024-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 40 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 42 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 25 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/975581020/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975581020/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975581020",
"years": [
{
"year": 2024,
"revenue": 8455254,
"operating_profit": -1709520,
"net_profit": -1718638,
"equity": -642336,
…
},
{
"year": 2023,
"revenue": 7062403,
"operating_profit": -477992,
"net_profit": -494559,
"equity": 1076302,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "975581020" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Sandnes Håndballklubb fra 2023 til 2024?
Hvor stort underskudd hadde Sandnes Håndballklubb i 2024, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sandnes Håndballklubb de siste årene.
Roller og styre12
Styre
9Sist endret 05.05.2026Regnskapsfører
1Sist endret 10.02.2014Revisor
1Sist endret 17.09.2018Forretningsfører
1Sist endret 06.11.2018API og MCPGET /company/975581020/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975581020/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975581020",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "975581020" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Sandnes Håndballklubb?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Sandnes Håndballklubb?
Hvem er regnskapsfører for Sandnes Håndballklubb?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sandnes Håndballklubb | BEDR | Aktiviteter i idrettslag og -klubber | Sandnes | 55 |
Kunngjøringer28
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.5.2026 | Styre ↗ |
| 22.9.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.5.2025 | Styre ↗ |
| 5.10.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.8.2024 | Styre ↗ |
| 8.8.2023 | Styre ↗ |
| 8.8.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 27.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.12.2022 | Styre ↗ |
| 6.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/975581020/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975581020/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975581020",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-05", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2025-09-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "975581020" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Sandnes Håndballklubb i Brønnøysundregistrene?
Når ble Sandnes Håndballklubb sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Sandnes Håndballklubb sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:50→55
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:46→50
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:43→46
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:39→43
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:38→39
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 5,4 % av driftsinntektene — 35,1 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -20,2 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | -20,3 % | 4,2 % |
| Egenkapitalandel | -48,4 % | 80,8 % |
| Likviditetsgrad | 0,61 | 3,00 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +19,7 % | +6,6 % |
| Omsetning per ansatt | 153 731,891 kr | 374 560,282 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 39,6 % | 34,8 % |
| Annen driftskostnad | 5,4 % | 40,5 % |
| Avskrivninger | 0,9 % | 2,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/975581020/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/975581020/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "975581020",
"nace_code": "93.120",
"industry_count": 824,
"revenue": { "value": 8455254, "percentile": 0.7395 },
"operating_margin": { "value": -0.2022, "percentile": 0.0784 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "975581020" })Spør AI-assistenten
Er Sandnes Håndballklubb blant de største selskapene innen aktiviteter i idrettslag og -klubber?
Hvor solid er Sandnes Håndballklubb sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Sandnes Håndballklubb på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Sandnes
1 000+ til i Sandnes →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Sandnes Håndballklubb
Hvor stor er bransjen Sandnes Håndballklubb tilhører?
Sandnes Håndballklubb er ett av 124 selskaper innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Sandnes, og ett av 14 051 på landsbasis.
Hvor lenge har Sandnes Håndballklubb eksistert sammenlignet med bransjen?
Sandnes Håndballklubb ble etablert i 1965 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 77 % av selskapene.
Hva er statusen til Sandnes Håndballklubb?
Selskapet er i ordinær drift som Forening/lag/innretning og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Sandnes Håndballklubb i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Sandnes Håndballklubb?
Sandnes Håndballklubb er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber (næringskode 93.120). Registrert aktivitet: Idrettslag/klubb.
Hvilken selskapsform har Sandnes Håndballklubb?
Organisasjonsformen til Sandnes Håndballklubb er Forening/lag/innretning, forkortet FLI. Dette er en organisasjon drevet på ideelt eller frivillig grunnlag.
Går Sandnes Håndballklubb med overskudd?
Sandnes Håndballklubb hadde i 2024 en omsetning på 8,46 mill kr og et underskudd på 1,72 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Sandnes Håndballklubb?
Ved utgangen av 2024 hadde Sandnes Håndballklubb en egenkapital på −642 336 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på −48,4 %.
Hvor mange jobber i Sandnes Håndballklubb?
Det er registrert 55 ansatte i Sandnes Håndballklubb, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Hva er nettsiden til Sandnes Håndballklubb?
Registrert nettside for Sandnes Håndballklubb er www.sandneshk.no. Opplysningene er selskapets egne registreringer i Brønnøysundregistrene.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Sandnes Håndballklubb?
I Enhetsregisteret er Sandnes Håndballklubb registrert med regnskapsfører Pro-Sjekt Regnskap AS og revisor Revisjon Vest AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.