Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Samvirkeforetak

Østfjellvegen SA

Org.nr 975566080
Omsetning
935 492
−5,4 %
Resultat
129 587
+163,8 %
Mer

Om Østfjellvegen SA

Østfjellvegen SA er registrert som samvirkeforetak med forretningsadresse i Øyer, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Eiendomsforvaltning på oppdrag. Virksomheten ble stiftet i 1948 og har vært i drift i 78 år. Håvard Sagheim er daglig leder, og Anders Ledum er styreleder. I 2025 hadde Østfjellvegen SA en omsetning på 935 492 kr, en nedgang på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 129 587 kr. Egenkapitalen var 858 261 kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 36 innen eiendomsforvaltning på oppdrag i Øyer, og ett av 12 876 i Norge. Det er eldre enn 98 % av selskapene i bransjen.

Aktivitet

Drift og vedlikehold av Østfjellvegen.

Formål

Veglaget skal bygge og vedlikeholde skogs- og seterveg. Veglaget har som formål å redusere andelseiernes kostnader til uttransport av tømmer og grovforproduksjon, og å gjøre skog og jordbruksareal i vegens nytteområde tilgjengelig for aktiv skogforvaltning og jordbruksdrift. Samt å sikre allmennhetens tilgang til fjellområdene etter vegen.

API og MCPGET /company/975566080

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/975566080" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "975566080",
  "name": "ØSTFJELLVEGEN SA",
  "org_form": "SA",
  "nace_code": "68.320",
  "nace_desc": "Eiendomsforvaltning på oppdrag",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "ØYER", "county": "INNLANDET", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "975566080" })

Spør AI-assistenten

  • Hva driver Østfjellvegen SA med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Østfjellvegen SA: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Østfjellvegen SA registrert i, og hva betyr næringskoden?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2023–2025 · −5,4 % fra 2024 · +13 % over 2 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2025935 492 kr173 256 kr129 587 kr947 566 kr858 261 kr89 306 kr
2024988 498 kr57 516 kr49 120 kr611 332 kr494 985 kr116 347 kr
2023827 884 kr66 899 kr63 013 kr577 447 kr445 865 kr131 582 kr

Balanse

2025
Eiendeler947 566 kr
Anleggsmidler27 %254 069 krOmløpsmidler73 %693 497 kr
Egenkapital og gjeld947 566 kr
Innskutt egenkapital0 %0 krOpptjent egenkapital91 %858 261 krKortsiktig gjeld9 %89 306 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader762 236 kr
Finansinntekter1 869 kr
Finanskostnader2 000 kr
Netto finans−131 kr
Ordinært resultat før skatt173 124 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 78 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 23 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/975566080/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/975566080/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "975566080",
  "years": [
    { "year": 2025, "revenue": 935492, "operating_profit": 173256, "net_profit": 129587, "equity": 858261, … },
    { "year": 2024, "revenue": 988498, "operating_profit": 57516, "net_profit": 49120, "equity": 494985, … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "975566080" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Østfjellvegen SA de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Østfjellvegen SA per år.
  • Hvordan har omsetningen til Østfjellvegen SA utviklet seg fra 2023 til 2025?

Roller og styre7

Daglig leder

1Sist endret 05.01.2016
Daglig lederSignatur

Styre

5Sist endret 28.04.2026
Anders Ledum(f. 1960)
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
Håkon Hegstad Hansveen(f. 1994)
StyremedlemSignatur
Varamedlem

Regnskapsfører

1Sist endret 05.03.2014
Regnskapsfører
repr. SNØHETTA REGNSKAP ØYER ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/975566080/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/975566080/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "975566080",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "975566080" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i Østfjellvegen SA?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i Østfjellvegen SA?
  • Hvem er regnskapsfører for Østfjellvegen SA?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Østfjellvegen SABEDREiendomsforvaltning på oppdragØyer−

Kunngjøringer8

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/975566080/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/975566080/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "975566080",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-04-28", "type": "Styre", … },
    { "dato": "2026-04-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "975566080" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Østfjellvegen SA sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Østfjellvegen SA sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Østfjellvegen SA sist endret?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +Anders Ledum(Styrets leder)+Håkon Hegstad Hansveen(Styremedlem)−Anders Ledum(Styremedlem)−Håvard Sagheim(Styrets leder)
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel90,6 %45,6 %
Likviditetsgrad7,771,87
Gjeldsgrad0,100,74
Egenkapitalrentabilitet15,1 %6,1 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/975566080/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/975566080/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "975566080",
  "nace_code": "68.320",
  "industry_count": 4184,
  "revenue": { "value": 935492, "percentile": 0.606 },
  "operating_margin": { "value": 0.1852, "percentile": 0.5024 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "975566080" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor ligger Østfjellvegen SA blant de 4184 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Østfjellvegen SA sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Østfjellvegen SA blant de største selskapene innen eiendomsforvaltning på oppdrag?

Investeringer

ØSTFJELLVEGEN SA eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Orkla ASAOslo0,0 %20252025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Folk spør om Østfjellvegen SA

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Østfjellvegen SA?

Det er registrert 12 876 selskaper i Norge innen eiendomsforvaltning på oppdrag, hvorav 36 i Øyer.

Er Østfjellvegen SA et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 1948, som er lenger enn 98 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 13 andre selskaper i bransjen etablert.

Hva er statusen til Østfjellvegen SA?

Østfjellvegen SA er et aktivt selskap registrert som Samvirkeforetak i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hva betyr organisasjonsformen SA?

Østfjellvegen SA er registrert som Samvirkeforetak (SA). Et samvirkeforetak eies og styres av medlemmene, som også bruker foretakets tjenester.

Hvem er daglig leder i Østfjellvegen SA?

Daglig leder i Østfjellvegen SA er Håvard Sagheim, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvordan går det økonomisk med Østfjellvegen SA?

Østfjellvegen SA hadde i 2025 en omsetning på 935 492 kr og et overskudd på 129 587 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hva er driftsresultatet til Østfjellvegen SA?

I 2025 hadde Østfjellvegen SA et driftsresultat på 173 256 kr.

Hvor solid er balansen til Østfjellvegen SA?

Egenkapitalen i Østfjellvegen SA var 858 261 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 90,6 % av totalkapitalen.

Hvem fører regnskapet til Østfjellvegen SA?

Snøhetta Regnskap Øyer AS er registrert som regnskapsfører for Østfjellvegen SA.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Innlandet