- Omsetning
- 13,4 mill
- −1,3 %
- Resultat
- −455 564
- −292 %
- Ansatte
- 24
- +1 siden mars
Om Stavsberg Barnehage SA
Stavsberg Barnehage SA er registrert som samvirkeforetak med forretningsadresse i Ringsaker, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Førskoleundervisning og drift av barnehager. Virksomheten ble stiftet i 1994 og har vært i drift i 32 år. Raymond Lundquist er daglig leder, og Arild Nilsen Henriksen er styreleder. I 2025 hadde Stavsberg Barnehage SA en omsetning på 13,36 mill kr, en nedgang på 1 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 455 564 kr. Egenkapitalen var 1,93 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 19 innen førskoleundervisning og drift av barnehager i Ringsaker, og ett av 2 958 i Norge. Det er eldre enn 82 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Barnehagedrift.
Formål
Eie og drive barnehage i Stavsberg til beste for medlemmene og deres barn.
API og MCPGET /company/974988135
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/974988135" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "974988135",
"name": "STAVSBERG BARNEHAGE SA",
"org_form": "SA",
"nace_code": "85.100",
"nace_desc": "Førskoleundervisning og drift av barnehager",
"employees": 24,
"address": { "municipality": "RINGSAKER", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "974988135" })Spør AI-assistenten
Hvor i Ringsaker holder Stavsberg Barnehage SA til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Stavsberg Barnehage SA registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Stavsberg Barnehage SA med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −1,3 % fra 2024 · +15,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 13,36 mill kr | −470 312 kr | −455 564 kr | 3,89 mill kr | 1,93 mill kr | 1,96 mill kr |
| 2024 | 13,54 mill kr | 238 944 kr | 237 219 kr | 4,58 mill kr | 2,36 mill kr | 2,21 mill kr |
| 2023 | 12,38 mill kr | 103 344 kr | 98 022 kr | 5,01 mill kr | 2,12 mill kr | 2,89 mill kr |
| 2022 | 12,32 mill kr | 78 040 kr | 62 722 kr | 4,76 mill kr | 2,05 mill kr | 2,71 mill kr |
| 2021 | 11,60 mill kr | 147 788 kr | 127 580 kr | 4,73 mill kr | 1,99 mill kr | 2,74 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 86 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 34 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/974988135/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/974988135/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "974988135",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 13357936,
"operating_profit": -470312,
"net_profit": -455564,
"equity": 1928253,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 13535459,
"operating_profit": 238944,
"net_profit": 237219,
"equity": 2364817,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "974988135" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Stavsberg Barnehage SA i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stavsberg Barnehage SA de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Stavsberg Barnehage SA per år.
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 17.01.2020Styre
5Sist endret 02.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 17.10.2023Revisor
1Sist endret 02.05.2026API og MCPGET /company/974988135/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/974988135/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "974988135",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "974988135" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Stavsberg Barnehage SA?
Hvem er daglig leder og styreleder i Stavsberg Barnehage SA?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Stavsberg Barnehage SA?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stavsberg Barnehage SA | BEDR | Førskoleundervisning og drift av barnehager | Ringsaker | 24 |
Kunngjøringer59
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.5.2026 | Revisor ↗ |
| 16.1.2026 | Revisor ↗ |
| 13.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.4.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 12.4.2025 | Styre ↗ |
| 21.3.2025 | Styre ↗ |
| 15.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.5.2023 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/974988135/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/974988135/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "974988135",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-05-02", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "974988135" })Spør AI-assistenten
Når ble Stavsberg Barnehage SA sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Stavsberg Barnehage SA sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Stavsberg Barnehage SA sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:30→24
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:25→30
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:24→25
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE RAGO AS(Revisor)
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 86,1 % av driftsinntektene — 8,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -3,5 % | 2,1 % |
| Resultatmargin | -3,4 % | 1,7 % |
| Egenkapitalandel | 49,5 % | 29,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,09 | 1,40 |
| Gjeldsgrad | 1,02 | 1,97 |
| Egenkapitalrentabilitet | -23,6 % | 10,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -1,3 % | +4,7 % |
| Omsetning per ansatt | 556 580,667 kr | 577 403,755 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 86,1 % | 77,8 % |
| Annen driftskostnad | 11,9 % | 15,9 % |
| Avskrivninger | 3,0 % | 1,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/974988135/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/974988135/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "974988135",
"nace_code": "85.100",
"industry_count": 2409,
"revenue": { "value": 13357936, "percentile": 0.5536 },
"operating_margin": { "value": -0.0352, "percentile": 0.1465 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "974988135" })Spør AI-assistenten
Er Stavsberg Barnehage SA blant de største selskapene innen førskoleundervisning og drift av barnehager?
Hvor solid er Stavsberg Barnehage SA sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Stavsberg Barnehage SA på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Ringsaker
1 000+ til i Ringsaker →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Stavsberg Barnehage SA
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Stavsberg Barnehage SA?
Det er registrert 2 958 selskaper i Norge innen førskoleundervisning og drift av barnehager, hvorav 19 i Ringsaker.
Er Stavsberg Barnehage SA et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1994, som er lenger enn 82 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 25 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Stavsberg Barnehage SA?
Stavsberg Barnehage SA er et aktivt selskap registrert som Samvirkeforetak i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Stavsberg Barnehage SA?
Daglig leder i Stavsberg Barnehage SA er Raymond Lundquist, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvordan går det økonomisk med Stavsberg Barnehage SA?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 13,36 mill kr, ned 1 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,93 mill kr ved årsslutt.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Stavsberg Barnehage SA?
Stavsberg Barnehage SA er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor ligger Stavsberg Barnehage SA?
Forretningsadressen til Stavsberg Barnehage SA er Stensvevegen 15, 2320, FURNES i Ringsaker kommune.
Hvordan kommer jeg i kontakt med Stavsberg Barnehage SA?
I Enhetsregisteret har Stavsberg Barnehage SA registrert nettsiden www.stavsberg.barnehage.no. Telefonnummer er også registrert og vises på selskapssiden.
Hva er organisasjonsnummeret til Stavsberg Barnehage SA?
Stavsberg Barnehage SA har organisasjonsnummer 974 988 135. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.