- Omsetning
- 2,6 mill
- +14,4 %
- Resultat
- −337 369
- −272,2 %
- Ansatte
- 39
- +5 siden mars
Om Vestbyen Il Svømming
Vestbyen Il Svømming er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber. Virksomheten ble stiftet i 1921 og har vært i drift i 105 år. Tom Ivar Haarsaker er styrets leder. Selskapet er ett av 517 innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Trondheim, og ett av 14 054 i Norge. Det er eldre enn 90 % av selskapene i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).
Aktivitet
Idrettslag som driver med svømming.
AI-sammendrag
Omsetningen økte 14% til 3 mill. kr i 2021, men et underskudd på 337 000 kr plasserer driftsmarginen blant de svakeste 25% i bransjen. Den solide egenkapitalen på 2 mill. kr mot bare 396 000 kr i gjeld gir imidlertid god buffer, og 39 ansatte er godt over bransjesnittet for en klubb av denne typen. Et stabilt styre på sju medlemmer og ingen kunngjøringer siste to år tyder på ryddig drift, men lønnsomheten bør følges nøye om egenkapitalen ikke skal tæres videre.
API og MCPGET /company/974813254
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/974813254" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "974813254",
"name": "VESTBYEN IL SVØMMING",
"org_form": "FLI",
"nace_code": "93.120",
"nace_desc": "Aktiviteter i idrettslag og -klubber",
"employees": 39,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "974813254" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Vestbyen Il Svømming: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Vestbyen Il Svømming registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Vestbyen Il Svømming stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2020–2021 · +14,4 % fra 2020
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 2,57 mill kr | −337 369 kr | −337 369 kr | 2,23 mill kr | 1,83 mill kr | 395 949 kr |
| 2020 | 2,25 mill kr | 195 867 kr | 195 867 kr | 2,45 mill kr | 2,17 mill kr | 281 024 kr |
Balanse
2021Hva årsregnskapet forteller
AII 2021 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 90 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 85 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
API og MCPGET /company/974813254/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/974813254/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "974813254",
"years": [
{
"year": 2021,
"revenue": 2570546,
"operating_profit": -337369,
"net_profit": -337369,
"equity": 1831348,
…
},
{
"year": 2020,
"revenue": 2247413,
"operating_profit": 195867,
"net_profit": 195867,
"equity": 2168716,
…
}
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "974813254" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Vestbyen Il Svømming utviklet seg fra 2020 til 2021?
Hva var driftsmarginen til Vestbyen Il Svømming i 2021?
Hvor mye vokste omsetningen til Vestbyen Il Svømming fra 2020 til 2021?
Roller og styre7
Styre
7Sist endret 14.09.2026API og MCPGET /company/974813254/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/974813254/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "974813254",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "974813254" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Vestbyen Il Svømming: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Vestbyen Il Svømming?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vestbyen Il Svømming | BEDR | Aktiviteter i idrettslag og -klubber | Trondheim | 39 |
Kunngjøringer1
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/974813254/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/974813254/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "974813254",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2022-06-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … }
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "974813254" })Spør AI-assistenten
Når ble Vestbyen Il Svømming sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Vestbyen Il Svømming sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Vestbyen Il Svømming i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Eirik Samuel Berge(Styremedlem)+Eva Janikken Bekkavik(Styremedlem)+Frode Mastad(Styremedlem)−Anne Nor(Styremedlem)−Dagfinn Bell(Styremedlem)−Irja Ida Ratikainen(Styremedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:37→39
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:36→37
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:34→36
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 89,6 % av driftsinntektene — 54,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2021 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -13,1 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | -13,1 % | 4,2 % |
| Egenkapitalandel | 82,2 % | 80,8 % |
| Likviditetsgrad | 5,37 | 3,00 |
| Gjeldsgrad | 0,22 | 0,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | -18,4 % | 6,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +14,4 % | +6,6 % |
| Omsetning per ansatt | 65 911,436 kr | 374 560,282 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2021 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 89,6 % | 34,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/974813254/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/974813254/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "974813254",
"nace_code": "93.120",
"industry_count": 824,
"revenue": { "value": 2570546, "percentile": 0.5284 },
"operating_margin": { "value": -0.1312, "percentile": 0.1163 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "974813254" })Spør AI-assistenten
Er Vestbyen Il Svømming blant de største selskapene innen aktiviteter i idrettslag og -klubber?
Hvor solid er Vestbyen Il Svømming sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Vestbyen Il Svømming på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Trondheim
1 000+ til i Trondheim →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Vestbyen Il Svømming
Hvor stor er bransjen Vestbyen Il Svømming tilhører?
Vestbyen Il Svømming er ett av 517 selskaper innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Trondheim, og ett av 14 054 på landsbasis.
Hvor lenge har Vestbyen Il Svømming eksistert sammenlignet med bransjen?
Vestbyen Il Svømming ble etablert i 1921 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 90 % av selskapene.
Hvilken status har Vestbyen Il Svømming i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Forening/lag/innretning. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Vestbyen Il Svømming i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Vestbyen Il Svømming?
Vestbyen Il Svømming er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber (næringskode 93.120). Registrert aktivitet: Idrettslag som driver med svømming.
Hva omsatte Vestbyen Il Svømming for i 2021?
Siste tilgjengelige regnskap (2021) viser en omsetning på 2,57 mill kr, opp 14 % fra 2020. Egenkapitalen var 1,83 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Vestbyen Il Svømming?
Driftsresultatet for 2021 var −337 369 kr (driftsmargin −13,1 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Vestbyen Il Svømming?
Ved utgangen av 2021 hadde Vestbyen Il Svømming en egenkapital på 1,83 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 82,2 %.
Hvor solid er økonomien i Vestbyen Il Svømming?
Basert på regnskapstallene for 2021 har Vestbyen Il Svømming økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvor mange jobber i Vestbyen Il Svømming?
Det er registrert 39 ansatte i Vestbyen Il Svømming, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.