Hopp til innhold
Følg sokfirma.no på LinkedIn.Følg oss
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Seland Optikk Jæren AS

Org.nr 974271311

Om Seland Optikk Jæren AS

Seland Optikk Jæren AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Klepp, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med medisinske og ortopediske artikler. Virksomheten ble stiftet i 1995 og har vært i drift i 31 år. Frida Granum Aase er daglig leder, og Thor Magne Seland er styreleder. I 2025 hadde Seland Optikk Jæren AS en omsetning på 3,15 mill kr, en økning på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 173,41K kr. Egenkapitalen var 364,95K kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Seland Optikk Sandnes AS med 100 % av aksjene.

Aktivitet og formål

Salg av optiske varer og tjenester, samt hva hermed står i forbindelse samt å delta i andre selskaper med lignende formål.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler992,60K kr
Anleggsmidler3 %25,93K krOmløpsmidler97 %966,67K kr
Egenkapital og gjeld992,60K kr
Innskutt egenkapital19 %191,54K krOpptjent egenkapital17 %173,41K krKortsiktig gjeld63 %627,65K kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader2,93 mill kr
Finansinntekter194 kr
Finanskostnader6 kr
Netto finans188 kr
Ordinært resultat før skatt222,32K kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20253,15 mill kr222,13K kr173,41K kr992,60K kr364,95K kr627,65K kr
20243,00 mill kr−81,50K kr−63,08K kr1,20 mill kr191,54K kr1,01 mill kr
20232,96 mill kr−217,24K kr−169,24K kr1,24 mill kr173,26K kr1,06 mill kr
20222,71 mill kr−132,72K kr−111,78K kr1,02 mill kr27,23K kr991,18K kr
20213,15 mill kr245,92K kr184,60K kr1,37 mill kr139,01K kr1,23 mill kr
Årsregnskap

Roller og styre5

Daglig leder

1Sist endret 19.01.2023
Daglig lederSignatur

Styre

2Sist endret 30.03.2023
Styrets lederSignatur
Jens Kryger(f. 1966)
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 09.05.1995
Regnskapsfører
repr. KJELL HAVER REGNSKAPSSERVICE ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 15.02.2012
Revisor
repr. BDO ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →

Aksjonærer og eierstruktur

År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Seland Optikk Sandnes ASSelskapOrdinære aksjer100.0 %100

1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Seland Optikk Jæren ASBEDRDetaljhandel med medisinske og ortopediske artiklerKlepp

Kunngjøringer36

Kilde: Brønnøysundregistrene

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Investeringer

SELAND OPTIKK JÆREN AS eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Ic Optical Group ASBodø2.0 %20172025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Også på denne adressen

Spørsmål og svar om Seland Optikk Jæren AS

Er Seland Optikk Jæren AS et aktivt selskap?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Seland Optikk Jæren AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem leder Seland Optikk Jæren AS?

Frida Granum Aase er registrert som daglig leder i Seland Optikk Jæren AS.

Hvilke eiere står bak Seland Optikk Jæren AS?

Seland Optikk Jæren AS eies i hovedsak av Seland Optikk Sandnes AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Hvem er morselskapet til Seland Optikk Jæren AS?

Selskapet er datterselskap av Seland Optikk Sandnes AS (100 % eierandel).

Går Seland Optikk Jæren AS med overskudd?

I 2025 omsatte Seland Optikk Jæren AS for 3,15 mill kr, opp 5 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 173,41K kr.

Hvor stor aksjekapital har Seland Optikk Jæren AS?

Den registrerte aksjekapitalen i Seland Optikk Jæren AS er 100,00K kr, ifølge Enhetsregisteret.

Alle kommuner i Rogaland