Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Stenvaag Våpensenter AS

Org.nr 971590319
Omsetning
6,9 mill
−0,5 %
Resultat
−36 324
−181,3 %
Mer

Om Stenvaag Våpensenter AS

Stenvaag Våpensenter AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Asker, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med sportsvarer. Virksomheten ble stiftet i 1994 og har vært i drift i 32 år. Harald Stenvaag er daglig leder, og Anne Grethe Stenvaag Jeppesen er styreleder. I 2025 hadde Stenvaag Våpensenter AS en omsetning på 6,92 mill kr, en nedgang på 1 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 36 324 kr. Egenkapitalen var 1,16 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Anne Grethe Stenvaag Jeppesen med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 55 innen detaljhandel med sportsvarer i Asker, og ett av 2 138 i Norge. Det er eldre enn 93 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (63 %).

Aktivitet

Kjøp, salg, rådgivning, opplæring, service, reparasjon, testing og teknisk utvikling.

Formål

Salg av våpen, ammunisjon, skytterutstyr, hjelpemidler til utvikling av skyteferdigheter, rådgivning, opplæring, samt service, reparasjon, testing og utvikling av våpen og utstyr.

API og MCPGET /company/971590319

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/971590319" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "971590319",
  "name": "STENVAAG VÅPENSENTER AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "47.631",
  "nace_desc": "Detaljhandel med sportsvarer",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "ASKER", "county": "AKERSHUS", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "971590319" })

Spør AI-assistenten

  • Hva driver Stenvaag Våpensenter AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Stenvaag Våpensenter AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Stenvaag Våpensenter AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −0,5 % fra 2024 · +54,1 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20256,92 mill kr47 349 kr−36 324 kr2,94 mill kr1,16 mill kr1,78 mill kr
20246,96 mill kr107 544 kr44 664 kr3,06 mill kr1,20 mill kr1,86 mill kr
20236,22 mill kr254 010 kr90 305 kr1,96 mill kr1,15 mill kr810 518 kr
20225,03 mill kr381 345 kr237 057 kr2,07 mill kr1,06 mill kr1,01 mill kr
20214,49 mill kr238 890 kr164 938 kr2,11 mill kr827 055 kr1,28 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler2,94 mill kr
Anleggsmidler13 %375 757 krOmløpsmidler87 %2,56 mill kr
Egenkapital og gjeld2,94 mill kr
Innskutt egenkapital15 %450 000 krOpptjent egenkapital24 %712 757 krKortsiktig gjeld52 %1,54 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader6,87 mill kr
Finansinntekter8 489 kr
Finanskostnader102 407 kr
Netto finans−93 918 kr
Ordinært resultat før skatt−46 569 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 76 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 15 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 19 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/971590319/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/971590319/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "971590319",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 6922329,
      "operating_profit": 47349,
      "net_profit": -36324,
      "equity": 1162757,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 6957841,
      "operating_profit": 107544,
      "net_profit": 44664,
      "equity": 1199081,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "971590319" })

Spør AI-assistenten

  • Hva var driftsmarginen til Stenvaag Våpensenter AS i 2025?
  • Hvor mye falt omsetningen til Stenvaag Våpensenter AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
  • Hvor stort underskudd hadde Stenvaag Våpensenter AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?

Roller og styre5

Daglig leder

1Sist endret 07.01.1995
Daglig lederSignaturProkura

Styre

4Sist endret 10.02.2026
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
VaramedlemSignaturProkura
API og MCPGET /company/971590319/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/971590319/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "971590319",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    { "role_type": "Styremedlem", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "971590319" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Stenvaag Våpensenter AS?
  • List alle roller i Stenvaag Våpensenter AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Stenvaag Våpensenter AS?

Aksjonærer

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Anne Grethe Stenvaag JeppesenPersonOrdinære aksjer50,0 %450
Harald StenvaagPersonOrdinære aksjer50,0 %450

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/971590319/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/971590319/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "971590319",
  "shareholders": [
    …
  ],
  "total": 2
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "971590319" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Stenvaag Våpensenter AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Er Stenvaag Våpensenter AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
  • Hvor mange aksjonærer har Stenvaag Våpensenter AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Stenvaag Våpensenter ASBEDRDetaljhandel med sportsvarerAsker−

Kunngjøringer40

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/971590319/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/971590319/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "971590319",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-05-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-03-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "971590319" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Stenvaag Våpensenter AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Stenvaag Våpensenter AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Stenvaag Våpensenter AS sist endret?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 75,9 % av driftsinntektene — 14,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin0,7 %2,1 %
Resultatmargin-0,5 %1,0 %
Egenkapitalandel39,6 %43,7 %
Likviditetsgrad1,672,04
Gjeldsgrad1,530,80
Egenkapitalrentabilitet-3,1 %3,9 %
Omsetningsvekst (siste år)-0,5 %+3,9 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad75,9 %61,7 %
Lønnskostnad15,2 %18,6 %
Annen driftskostnad7,3 %15,9 %
Avskrivninger0,9 %0,5 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/971590319/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/971590319/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "971590319",
  "nace_code": "47.631",
  "industry_count": 1231,
  "revenue": { "value": 6922329, "percentile": 0.6452 },
  "operating_margin": { "value": 0.0068, "percentile": 0.4224 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "971590319" })

Spør AI-assistenten

  • Er Stenvaag Våpensenter AS blant de største selskapene innen detaljhandel med sportsvarer?
  • Hvor solid er Stenvaag Våpensenter AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Stenvaag Våpensenter AS på i bransjen?

Folk spør om Stenvaag Våpensenter AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Stenvaag Våpensenter AS?

Det er registrert 2 138 selskaper i Norge innen detaljhandel med sportsvarer, hvorav 55 i Asker.

Er Stenvaag Våpensenter AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 1994, som er lenger enn 93 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 11 andre selskaper i bransjen etablert.

Hva er statusen til Stenvaag Våpensenter AS?

Stenvaag Våpensenter AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hva gjør Stenvaag Våpensenter AS?

Stenvaag Våpensenter AS driver innen detaljhandel med sportsvarer, med NACE-kode 47.631 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Kjøp, salg, rådgivning, opplæring, service, reparasjon, testing og teknisk utvikling.

Hvem er daglig leder i Stenvaag Våpensenter AS?

Daglig leder i Stenvaag Våpensenter AS er Harald Stenvaag, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem eier Stenvaag Våpensenter AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Anne Grethe Stenvaag Jeppesen største eier i Stenvaag Våpensenter AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Harald Stenvaag med 50 %.

Hvordan går det økonomisk med Stenvaag Våpensenter AS?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 6,92 mill kr, ned 1 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,16 mill kr ved årsslutt.

Hvor solid er balansen til Stenvaag Våpensenter AS?

Egenkapitalen i Stenvaag Våpensenter AS var 1,16 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 39,6 % av totalkapitalen.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Akershus