- Omsetning
- 10,3 mill
- +5,4 %
- Resultat
- 184 080
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 16
Om Starveien Barnehage SA
Starveien Barnehage SA er registrert som samvirkeforetak med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Førskoleundervisning og drift av barnehager. Virksomheten ble stiftet i 1991 og har vært i drift i 35 år. Ine Therese Gusterudmoen er daglig leder, og Katrine Falleth er styreleder. I 2025 hadde Starveien Barnehage SA en omsetning på 10,31 mill kr, en økning på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 184 080 kr. Egenkapitalen var 2,35 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 468 innen førskoleundervisning og drift av barnehager i Oslo, og ett av 2 959 i Norge. Det er eldre enn 86 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Barnbehagedrift.
Formål
Eie og drive barnehage til det beste for medlemmene og deres barn. Foretaket skal fremme medlemmenes økonomiske interesser gjennom deres deltakelse i virksomheten som kjøpere av barnehagetjenester fra foretaket.
API og MCPGET /company/971500433
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971500433" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971500433",
"name": "STARVEIEN BARNEHAGE SA",
"org_form": "SA",
"nace_code": "85.100",
"nace_desc": "Førskoleundervisning og drift av barnehager",
"employees": 16,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "971500433" })Spør AI-assistenten
Hvor i Oslo holder Starveien Barnehage SA til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Starveien Barnehage SA registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Starveien Barnehage SA med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +5,4 % fra 2024 · +11,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10,31 mill kr | 122 046 kr | 184 080 kr | 3,77 mill kr | 2,35 mill kr | 1,43 mill kr |
| 2024 | 9,79 mill kr | −521 485 kr | −455 022 kr | 3,60 mill kr | 2,16 mill kr | 1,44 mill kr |
| 2023 | 9,83 mill kr | −45 382 kr | −586 kr | 4,13 mill kr | 2,61 mill kr | 1,52 mill kr |
| 2022 | 9,50 mill kr | −342 293 kr | −326 991 kr | 4,19 mill kr | 2,61 mill kr | 1,58 mill kr |
| 2021 | 9,23 mill kr | −341 172 kr | −339 962 kr | 4,39 mill kr | 2,97 mill kr | 1,42 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 82 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 77 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/971500433/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971500433/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971500433",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 10313200,
"operating_profit": 122046,
"net_profit": 184080,
"equity": 2346708,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 9786282,
"operating_profit": -521485,
"net_profit": -455022,
"equity": 2159127,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "971500433" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Starveien Barnehage SA per år.
Hvordan har omsetningen til Starveien Barnehage SA utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Starveien Barnehage SA i 2025?
Roller og styre10
Daglig leder
1Sist endret 09.02.2018Styre
7Sist endret 22.09.2026Regnskapsfører
1Sist endret 13.01.2020Revisor
1Sist endret 02.05.2026API og MCPGET /company/971500433/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971500433/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971500433",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "971500433" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Starveien Barnehage SA?
Hvem er daglig leder og styreleder i Starveien Barnehage SA?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Starveien Barnehage SA?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Starveien Barnehage SA | BEDR | Førskoleundervisning og drift av barnehager | Oslo | 16 |
Kunngjøringer40
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.9.2026 | Styre ↗ |
| 1.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.5.2026 | Revisor ↗ |
| 13.1.2026 | Revisor ↗ |
| 27.9.2025 | Styre ↗ |
| 25.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.9.2024 | Styre ↗ |
| 27.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.6.2024 | Styre ↗ |
| 26.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/971500433/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971500433/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971500433",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-22", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-07-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "971500433" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Starveien Barnehage SA sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Starveien Barnehage SA i Brønnøysundregistrene?
Når ble Starveien Barnehage SA sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:17→16
- Endring i roller og styre+Christine Marie Garmaker Uzlastiran(Styremedlem)+Linda Eliassen(Varamedlem)+Live Rødsand Kvernmo(Styremedlem)−Linda Eliassen(Styremedlem)−Lise-Anette Jopke(Styremedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:18→17
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE RAGO AS(Revisor)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:17→18
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 81,8 % av driftsinntektene — 4,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,2 % | 2,1 % |
| Resultatmargin | 1,8 % | 1,7 % |
| Egenkapitalandel | 62,2 % | 29,0 % |
| Likviditetsgrad | 2,36 | 1,40 |
| Gjeldsgrad | 0,61 | 1,97 |
| Egenkapitalrentabilitet | 7,8 % | 10,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +5,4 % | +4,7 % |
| Omsetning per ansatt | 644 575 kr | 577 403,755 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 81,8 % | 77,8 % |
| Annen driftskostnad | 14,3 % | 15,9 % |
| Avskrivninger | 1,5 % | 1,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/971500433/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971500433/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971500433",
"nace_code": "85.100",
"industry_count": 2410,
"revenue": { "value": 10313200, "percentile": 0.4306 },
"operating_margin": { "value": 0.0118, "percentile": 0.4278 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "971500433" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Starveien Barnehage SA blant de 2410 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Starveien Barnehage SA sammenlignet med andre i bransjen?
Er Starveien Barnehage SA blant de største selskapene innen førskoleundervisning og drift av barnehager?
Lignende selskaper
AIOgså i Oslo
1 000+ til i Oslo →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Starveien Barnehage SA
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Starveien Barnehage SA?
Det er registrert 2 959 selskaper i Norge innen førskoleundervisning og drift av barnehager, hvorav 468 i Oslo.
Er Starveien Barnehage SA et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1991, som er lenger enn 86 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 49 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Starveien Barnehage SA bedre enn andre i bransjen?
Starveien Barnehage SA hadde en driftsmargin på 1,2 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 2,1 % for førskoleundervisning og drift av barnehager.
Hvilken status har Starveien Barnehage SA i Enhetsregisteret?
Starveien Barnehage SA er et aktivt selskap registrert som Samvirkeforetak i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Starveien Barnehage SA?
Daglig leder i Starveien Barnehage SA er Ine Therese Gusterudmoen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hva er omsetningen til Starveien Barnehage SA?
I 2025 omsatte Starveien Barnehage SA for 10,31 mill kr, opp 5 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 184 080 kr.
Hva er driftsresultatet til Starveien Barnehage SA?
I 2025 hadde Starveien Barnehage SA et driftsresultat på 122 046 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 1,2 %.
Hvor solid er balansen til Starveien Barnehage SA?
Egenkapitalen i Starveien Barnehage SA var 2,35 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 62,2 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Starveien Barnehage SA?
Starveien Barnehage SA er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvordan kommer jeg i kontakt med Starveien Barnehage SA?
I Enhetsregisteret har Starveien Barnehage SA registrert nettsiden www.starveienbarnehage.no. Telefonnummer er også registrert og vises på selskapssiden.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.