Galterud Barnehage SA
- Omsetning
- 5,9 mill
- +28,5 %
- Resultat
- 1,4 mill
- +161,5 %
- Ansatte
- 9
- −2 siden mars
Om Galterud Barnehage SA
Galterud Barnehage SA er registrert som samvirkeforetak med forretningsadresse i Sør-Odal, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Førskoleundervisning og drift av barnehager. Virksomheten ble stiftet i 1989 og har vært i drift i 37 år. Gro Merete Andersson er daglig leder, og Turid Marie Sunde er styreleder. I 2015 hadde Galterud Barnehage SA en omsetning på 5,90 mill kr, en økning på 28 % fra 2014. Selskapet endte året med et overskudd på 1,36 mill kr. Egenkapitalen var 3,60 mill kr ved utgangen av 2015. Selskapet er ett av 5 innen førskoleundervisning og drift av barnehager i Sør-Odal, og ett av 2 958 i Norge. Det er eldre enn 94 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Privat barnehage.
Formål
Eie og drive barnehage til det beste for medlemmene og deres barn.
API og MCPGET /company/971484322
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971484322" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971484322",
"name": "GALTERUD BARNEHAGE SA",
"org_form": "SA",
"nace_code": "85.100",
"nace_desc": "Førskoleundervisning og drift av barnehager",
"employees": 9,
"address": { "municipality": "SØR-ODAL", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "971484322" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Galterud Barnehage SA registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Galterud Barnehage SA stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Sør-Odal holder Galterud Barnehage SA til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2014–2015 · +28,5 % fra 2014
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2015 | 5,90 mill kr | 1,32 mill kr | 1,36 mill kr | 4,27 mill kr | 3,60 mill kr | 676 931 kr |
| 2014 | 4,59 mill kr | 462 026 kr | 518 971 kr | 2,85 mill kr | 2,24 mill kr | 612 003 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2015 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 67 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 91 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
API og MCPGET /company/971484322/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971484322/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971484322",
"years": [
{
"year": 2015,
"revenue": 5897262,
"operating_profit": 1316234,
"net_profit": 1357128,
"equity": 3596937,
…
},
{
"year": 2014,
"revenue": 4590553,
"operating_profit": 462026,
"net_profit": 518971,
"equity": 2239810,
…
}
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "971484322" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Galterud Barnehage SA utviklet seg fra 2014 til 2015?
Hva var driftsmarginen til Galterud Barnehage SA i 2015?
Hvor mye vokste omsetningen til Galterud Barnehage SA fra 2014 til 2015?
Roller og styre10
Daglig leder
1Sist endret 26.04.2012Styre
7Sist endret 11.08.2026Regnskapsfører
1Sist endret 07.02.2009Revisor
1Sist endret 28.11.2023API og MCPGET /company/971484322/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971484322/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971484322",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "971484322" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Galterud Barnehage SA?
Hvem er regnskapsfører for Galterud Barnehage SA?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Galterud Barnehage SA?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Galterud Heltidsbarnehage | BEDR | Førskoleundervisning og drift av barnehager | Sør-Odal | 9 |
Kunngjøringer26
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.8.2026 | Signatur ↗ |
| 11.8.2026 | Styre ↗ |
| 4.7.2025 | Styre ↗ |
| 27.9.2024 | Styre ↗ |
| 28.11.2023 | Revisor ↗ |
| 4.7.2023 | Styre ↗ |
| 13.1.2023 | Styre ↗ |
| 22.7.2021 | Styre ↗ |
| 13.7.2020 | Styre ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/971484322/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971484322/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971484322",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-11", "type": "Signatur", … },
{ "dato": "2026-08-11", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "971484322" })Spør AI-assistenten
Når ble Galterud Barnehage SA sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Galterud Barnehage SA sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Galterud Barnehage SA sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:8→9
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:10→8
- Endring i roller og styre+Emma Wilhelmsen Eikbråten(Varamedlem)+Henriette Åslie Skårer(Varamedlem)+Turid Marie Sunde(Styrets leder)−John Simon Rudberg(Varamedlem)−Ole Gunnar Halseth-Holen(Styrets leder)−Tonje Gjedtjernet Holen(Styremedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:11→10
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 67,4 % av driftsinntektene — 10,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2015 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 22,3 % | 2,1 % |
| Resultatmargin | 23,0 % | 1,7 % |
| Egenkapitalandel | 84,2 % | 29,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,19 | 1,97 |
| Egenkapitalrentabilitet | 37,7 % | 10,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +28,5 % | +4,7 % |
| Omsetning per ansatt | 655 251,333 kr | 577 403,755 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2015 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 67,4 % | 77,8 % |
| Annen driftskostnad | 10,0 % | 15,9 % |
| Avskrivninger | 0,3 % | 1,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/971484322/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971484322/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971484322",
"nace_code": "85.100",
"industry_count": 2409,
"revenue": { "value": 5897262, "percentile": 0.2219 },
"operating_margin": { "value": 0.2232, "percentile": 0.9723 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "971484322" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Galterud Barnehage SA sammenlignet med andre i bransjen?
Er Galterud Barnehage SA blant de største selskapene innen førskoleundervisning og drift av barnehager?
Hvor solid er Galterud Barnehage SA sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Galterud Barnehage SA
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Galterud Barnehage SA?
Det er registrert 2 958 selskaper i Norge innen førskoleundervisning og drift av barnehager, hvorav 5 i Sør-Odal.
Er Galterud Barnehage SA et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1989, som er lenger enn 94 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 154 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Galterud Barnehage SA?
Galterud Barnehage SA er et aktivt selskap registrert som Samvirkeforetak i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Galterud Barnehage SA?
Daglig leder i Galterud Barnehage SA er Gro Merete Andersson, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Galterud Barnehage SA?
Turid Marie Sunde er registrert som styreleder i Galterud Barnehage SA, i et styre med 4 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvordan går det økonomisk med Galterud Barnehage SA?
Siste tilgjengelige regnskap (2015) viser en omsetning på 5,90 mill kr, opp 28 % fra 2014. Egenkapitalen var 3,60 mill kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Galterud Barnehage SA?
I 2015 hadde Galterud Barnehage SA et driftsresultat på 1,32 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 22,3 %.
Hvor solid er balansen til Galterud Barnehage SA?
Egenkapitalen i Galterud Barnehage SA var 3,60 mill kr i 2015-regnskapet, med en egenkapitalandel på 84,2 % av totalkapitalen.
Hva er organisasjonsnummeret til Galterud Barnehage SA?
Organisasjonsnummeret til Galterud Barnehage SA er 971 484 322. Selskapet er registrert som Samvirkeforetak, med registreringsdato 20.02.1995.
Hvem er revisor for Galterud Barnehage SA?
Galterud Barnehage SA bruker AS Interno som regnskapsfører og Fram Revisjon AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.