Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Samvirkeforetak

Gjengedal Innkjøpslag SA

Org.nr 971366273
Omsetning
8,3 mill
+3,4 %
Resultat
17 321
−46,1 %
Mer

Om Gjengedal Innkjøpslag SA

Gjengedal Innkjøpslag SA er registrert som samvirkeforetak med forretningsadresse i Gloppen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med korn, råtobakk, såvarer og fôrvarer. Virksomheten ble stiftet i 1995 og har vært i drift i 31 år. Ola Henning Ommedal er styrets leder. I 2025 hadde Gjengedal Innkjøpslag SA en omsetning på 8,33 mill kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 17 321 kr. Egenkapitalen var 731 810 kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 127 i Norge innen engroshandel med korn, råtobakk, såvarer og fôrvarer. Det er eldre enn 63 % av selskapene i bransjen.

Aktivitet

Formidlingssalg for Felleskjøpet Vestlandet.

Formål

Drive kjøp og sal av kraftfor, gjødsel og andre landbruksprodukt.

API og MCPGET /company/971366273

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/971366273" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "971366273",
  "name": "GJENGEDAL INNKJØPSLAG SA",
  "org_form": "SA",
  "nace_code": "46.210",
  "nace_desc": "Engroshandel med korn, råtobakk, såvarer og fôrvarer",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "GLOPPEN", "county": "VESTLAND", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "971366273" })

Spør AI-assistenten

  • Hva driver Gjengedal Innkjøpslag SA med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Gjengedal Innkjøpslag SA: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Gjengedal Innkjøpslag SA registrert i, og hva betyr næringskoden?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +3,4 % fra 2024 · +32 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20258,33 mill kr37 421 kr17 321 kr818 231 kr731 810 kr86 421 kr
20248,06 mill kr34 086 kr32 135 kr747 285 kr714 489 kr32 796 kr
20237,61 mill kr25 723 kr33 280 kr1,04 mill kr682 354 kr354 083 kr
20227,26 mill kr30 263 kr32 751 kr867 714 kr649 074 kr218 640 kr
20216,31 mill kr21 191 kr37 017 kr710 836 kr616 323 kr94 512 kr

Balanse

2025
Eiendeler818 231 kr
Anleggsmidler0 %0 krOmløpsmidler100 %818 231 kr
Egenkapital og gjeld818 231 kr
Innskutt egenkapital0 %0 krOpptjent egenkapital89 %731 810 krKortsiktig gjeld11 %86 421 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader8,30 mill kr
Finansinntekter172 kr
Finanskostnader12 583 kr
Netto finans−12 411 kr
Ordinært resultat før skatt25 010 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 98 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 12 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 88 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/971366273/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/971366273/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "971366273",
  "years": [
    { "year": 2025, "revenue": 8334616, "operating_profit": 37421, "net_profit": 17321, "equity": 731810, … },
    { "year": 2024, "revenue": 8061767, "operating_profit": 34086, "net_profit": 32135, "equity": 714489, … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "971366273" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Gjengedal Innkjøpslag SA de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Gjengedal Innkjøpslag SA per år.
  • Hvordan har omsetningen til Gjengedal Innkjøpslag SA utviklet seg fra 2021 til 2025?

Roller og styre5

Styre

3Sist endret 03.02.2017
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 24.04.2004
Regnskapsfører
repr. HYEN REKNESKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 03.02.2017
Revisor
repr. BDO ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/971366273/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/971366273/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "971366273",
  "roles": [
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "971366273" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i Gjengedal Innkjøpslag SA?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Gjengedal Innkjøpslag SA?
  • Hvem er regnskapsfører for Gjengedal Innkjøpslag SA?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Gjengedal Innkjøpslag SABEDREngroshandel med korn, råtobakk, såvarer og fôrvarerGloppen−

Kunngjøringer18

API og MCPGET /company/971366273/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/971366273/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "971366273",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-08-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-07-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "971366273" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble styret i Gjengedal Innkjøpslag SA sist endret?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Gjengedal Innkjøpslag SA i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Gjengedal Innkjøpslag SA sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 98,5 % av driftsinntektene — 16,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin0,4 %1,7 %
Resultatmargin0,2 %0,9 %
Egenkapitalandel89,4 %46,9 %
Likviditetsgrad9,472,14
Gjeldsgrad0,120,84
Egenkapitalrentabilitet2,4 %4,8 %
Omsetningsvekst (siste år)+3,4 %+4,6 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad98,5 %81,9 %
Annen driftskostnad1,1 %6,3 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/971366273/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/971366273/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "971366273",
  "nace_code": "46.210",
  "industry_count": 86,
  "revenue": { "value": 8334616, "percentile": 0.5059 },
  "operating_margin": { "value": 0.0045, "percentile": 0.3816 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "971366273" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor ligger Gjengedal Innkjøpslag SA blant de 86 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Gjengedal Innkjøpslag SA sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Gjengedal Innkjøpslag SA blant de største selskapene innen engroshandel med korn, råtobakk, såvarer og fôrvarer?

Ofte spurt om Gjengedal Innkjøpslag SA

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Gjengedal Innkjøpslag SA?

Det er registrert 127 selskaper i Norge innen engroshandel med korn, råtobakk, såvarer og fôrvarer.

Er Gjengedal Innkjøpslag SA et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 1995, som er lenger enn 63 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 13 andre selskaper i bransjen etablert.

Hvilken status har Gjengedal Innkjøpslag SA i Enhetsregisteret?

Gjengedal Innkjøpslag SA er et aktivt selskap registrert som Samvirkeforetak i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvilken selskapsform har Gjengedal Innkjøpslag SA?

Gjengedal Innkjøpslag SA er registrert som Samvirkeforetak (SA). Et samvirkeforetak eies og styres av medlemmene, som også bruker foretakets tjenester.

Hva er omsetningen til Gjengedal Innkjøpslag SA?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 8,33 mill kr, opp 3 % fra 2024. Egenkapitalen var 731 810 kr ved årsslutt.

Hva er driftsresultatet til Gjengedal Innkjøpslag SA?

I 2025 hadde Gjengedal Innkjøpslag SA et driftsresultat på 37 421 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 0,4 %.

Hvor solid er balansen til Gjengedal Innkjøpslag SA?

Egenkapitalen i Gjengedal Innkjøpslag SA var 731 810 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 89,4 % av totalkapitalen.

Hvor ligger Gjengedal Innkjøpslag SA?

Gjengedal Innkjøpslag SA er hjemmehørende i Gloppen (Vestland).

Er Gjengedal Innkjøpslag SA registrert i MVA-registeret?

Gjengedal Innkjøpslag SA er registrert i MVA-registeret (siden 2002) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.

Hvem er revisor for Gjengedal Innkjøpslag SA?

Gjengedal Innkjøpslag SA bruker Hyen Rekneskap AS som regnskapsfører og Bdo AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Vestland