- Omsetning
- 22,0 mill
- +15,4 %
- Resultat
- −1,5 mill
- 4 års regnskap
- Ansatte
- 105
- −22 siden mars
Om Idrettslaget Gneist
Idrettslaget Gneist er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber. Virksomheten ble stiftet i 1945 og har vært i drift i 81 år. Marit Helle Østervold er daglig leder, og Frank André Gjøsund er styreleder. I 2023 hadde Idrettslaget Gneist en omsetning på 22,01 mill kr, en økning på 15 % fra 2022. Selskapet endte året med et underskudd på 1,52 mill kr. Egenkapitalen var 1,23 mill kr ved utgangen av 2023. Selskapet er ett av 669 innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Bergen, og ett av 14 052 i Norge. Det er eldre enn 83 % av selskapene i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).
Aktivitet
Idrettslag.
API og MCPGET /company/971351616
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971351616" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971351616",
"name": "IDRETTSLAGET GNEIST",
"org_form": "FLI",
"nace_code": "93.120",
"nace_desc": "Aktiviteter i idrettslag og -klubber",
"employees": 105,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "971351616" })Spør AI-assistenten
Når ble Idrettslaget Gneist stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Bergen holder Idrettslaget Gneist til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Idrettslaget Gneist registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2020–2023 · +15,4 % fra 2022 · +33,6 % over 3 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 22,01 mill kr | −1,41 mill kr | −1,52 mill kr | 12,55 mill kr | 1,23 mill kr | 11,32 mill kr |
| 2022 | 19,08 mill kr | −3,01 mill kr | −3,13 mill kr | 12,87 mill kr | 2,75 mill kr | 10,12 mill kr |
| 2021 | 17,74 mill kr | 379 514 kr | 295 491 kr | 14,64 mill kr | 5,88 mill kr | 8,76 mill kr |
| 2020 | 16,47 mill kr | 2,07 mill kr | 2,08 mill kr | 10,69 mill kr | 5,58 mill kr | 5,11 mill kr |
Balanse
2023Hva årsregnskapet forteller
AII 2023-regnskapet er andre driftskostnader den største kostnadsposten, og posten oversteg driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 54 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 26 prosent av eiendelene.
API og MCPGET /company/971351616/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971351616/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971351616",
"years": [
{
"year": 2023,
"revenue": 22006273,
"operating_profit": -1414280,
"net_profit": -1518549,
"equity": 1229609,
…
},
{
"year": 2022,
"revenue": 19075129,
"operating_profit": -3006087,
"net_profit": -3129685,
"equity": 2748706,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "971351616" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Idrettslaget Gneist de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Idrettslaget Gneist per år.
Hvordan har omsetningen til Idrettslaget Gneist utviklet seg fra 2020 til 2023?
Roller og styre10
Daglig leder
1Sist endret 08.06.2016Styre
8Sist endret 15.04.2026Revisor
1Sist endret 31.01.2020API og MCPGET /company/971351616/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971351616/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971351616",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "971351616" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Idrettslaget Gneist: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Idrettslaget Gneist?
Hvem er daglig leder og styreleder i Idrettslaget Gneist?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Gneist Idrettslaget | BEDR | Aktiviteter i idrettslag og -klubber | Bergen | 105 |
Kunngjøringer8
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.11.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.11.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.11.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.11.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.4.2007 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2006 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2003 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/971351616/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971351616/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971351616",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2024-04-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2023-11-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "971351616" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Idrettslaget Gneist i Brønnøysundregistrene?
Når ble Idrettslaget Gneist sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Idrettslaget Gneist sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:94→105
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:97→94
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:116→97
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:112→116
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:126→112
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 106,4 % av driftsinntektene — 65,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2023 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -6,4 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | -6,9 % | 4,2 % |
| Egenkapitalandel | 9,8 % | 80,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,01 | 3,00 |
| Gjeldsgrad | 9,20 | 0,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | -123,5 % | 6,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +15,4 % | +6,6 % |
| Omsetning per ansatt | 209 583,552 kr | 374 560,282 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2023 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 54,4 % | 34,8 % |
| Annen driftskostnad | 106,4 % | 40,5 % |
| Avskrivninger | 1,8 % | 2,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/971351616/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971351616/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971351616",
"nace_code": "93.120",
"industry_count": 824,
"revenue": { "value": 22006273, "percentile": 0.8852 },
"operating_margin": { "value": -0.0643, "percentile": 0.1908 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "971351616" })Spør AI-assistenten
Er Idrettslaget Gneist blant de største selskapene innen aktiviteter i idrettslag og -klubber?
Hvor solid er Idrettslaget Gneist sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Idrettslaget Gneist på i bransjen?
Investeringer
IDRETTSLAGET GNEIST eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Trond Mohn Games AS | Bergen | 24,0 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Bergen
1 000+ til i Bergen →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Idrettslaget Gneist
Hvor stor er bransjen Idrettslaget Gneist tilhører?
Idrettslaget Gneist er ett av 669 selskaper innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Bergen, og ett av 14 052 på landsbasis.
Hvor lenge har Idrettslaget Gneist eksistert sammenlignet med bransjen?
Idrettslaget Gneist ble etablert i 1945 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 83 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Idrettslaget Gneist sammenlignet med bransjen?
Medianen for aktiviteter i idrettslag og -klubber er en driftsmargin på 4,2 %. Idrettslaget Gneist lå på −6,4 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva driver Idrettslaget Gneist med?
Idrettslaget Gneist er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber (næringskode 93.120). Registrert aktivitet: Idrettslag.
Hva betyr organisasjonsformen FLI?
Organisasjonsformen til Idrettslaget Gneist er Forening/lag/innretning, forkortet FLI. Dette er en organisasjon drevet på ideelt eller frivillig grunnlag.
Hvem leder Idrettslaget Gneist?
Marit Helle Østervold er registrert som daglig leder i Idrettslaget Gneist.
Hvem er styreleder i Idrettslaget Gneist?
Styrets leder i Idrettslaget Gneist er Frank André Gjøsund. Styret har totalt 8 registrerte medlemmer.
Hva omsatte Idrettslaget Gneist for i 2023?
Siste tilgjengelige regnskap (2023) viser en omsetning på 22,01 mill kr, opp 15 % fra 2022. Egenkapitalen var 1,23 mill kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Idrettslaget Gneist?
Ved utgangen av 2023 hadde Idrettslaget Gneist en egenkapital på 1,23 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 9,8 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.