Ishockeyklubben Stavanger
- Omsetning
- 18,9 mill
- +3,3 %
- Resultat
- 1,0 mill
- −49,7 %
- Ansatte
- 22
- −5 siden mars
Om Ishockeyklubben Stavanger
Ishockeyklubben Stavanger er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber. Virksomheten ble stiftet i 2000 og har vært i drift i 26 år. Ruben Smith er daglig leder, og Malin Kleveland-Madland er styreleder. I 2025 hadde Ishockeyklubben Stavanger en omsetning på 18,86 mill kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,03 mill kr. Egenkapitalen var 8,08 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 298 innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Stavanger, og ett av 14 058 i Norge. Det ble etablert samme år som 157 andre selskaper i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).
Aktivitet
Ishockeyklubb.
API og MCPGET /company/971340347
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971340347" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971340347",
"name": "ISHOCKEYKLUBBEN STAVANGER",
"org_form": "FLI",
"nace_code": "93.120",
"nace_desc": "Aktiviteter i idrettslag og -klubber",
"employees": 22,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "971340347" })Spør AI-assistenten
Hva driver Ishockeyklubben Stavanger med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Ishockeyklubben Stavanger: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Ishockeyklubben Stavanger registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2024–2025 · +3,3 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 18,86 mill kr | 524 763 kr | 1,03 mill kr | 10,25 mill kr | 8,08 mill kr | 2,17 mill kr |
| 2024 | 18,26 mill kr | 1,83 mill kr | 2,04 mill kr | 8,89 mill kr | 7,05 mill kr | 1,84 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 59 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 35 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 54 prosent av eiendelene.
API og MCPGET /company/971340347/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971340347/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971340347",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 18859187,
"operating_profit": 524763,
"net_profit": 1027682,
"equity": 8077338,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 18260584,
"operating_profit": 1830872,
"net_profit": 2041996,
"equity": 7049655,
…
}
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "971340347" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Ishockeyklubben Stavanger i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Ishockeyklubben Stavanger fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Ishockeyklubben Stavanger de siste årene.
Roller og styre11
Daglig leder
1Sist endret 31.08.2021Styre
9Sist endret 10.04.2026Revisor
1Sist endret 20.04.2015API og MCPGET /company/971340347/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971340347/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971340347",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "971340347" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Ishockeyklubben Stavanger?
List alle roller i Ishockeyklubben Stavanger: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Ishockeyklubben Stavanger?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Ishockeyklubben Stavanger | BEDR | Aktiviteter i idrettslag og -klubber | Stavanger | 22 |
Kunngjøringer1
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 12.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/971340347/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971340347/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971340347",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … }
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "971340347" })Spør AI-assistenten
Når ble Ishockeyklubben Stavanger sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Ishockeyklubben Stavanger sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Ishockeyklubben Stavanger i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:19→22
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:15→19
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:16→15
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:17→16
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 58,6 % av driftsinntektene — 18,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,8 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | 5,4 % | 4,2 % |
| Egenkapitalandel | 78,8 % | 80,8 % |
| Likviditetsgrad | 2,75 | 3,00 |
| Gjeldsgrad | 0,27 | 0,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 12,7 % | 6,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +3,3 % | +6,6 % |
| Omsetning per ansatt | 857 235,773 kr | 374 560,282 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 3,9 % | 9,6 % |
| Lønnskostnad | 34,7 % | 34,8 % |
| Annen driftskostnad | 58,6 % | 40,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/971340347/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971340347/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971340347",
"nace_code": "93.120",
"industry_count": 824,
"revenue": { "value": 18859187, "percentile": 0.8716 },
"operating_margin": { "value": 0.0278, "percentile": 0.4549 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "971340347" })Spør AI-assistenten
Er Ishockeyklubben Stavanger blant de største selskapene innen aktiviteter i idrettslag og -klubber?
Hvor solid er Ishockeyklubben Stavanger sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Ishockeyklubben Stavanger på i bransjen?
Immaterielle rettigheter
Ishockeyklubben Stavanger har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| STAVANGER HOCKEY ↗ | 201401426 | 275837 | Registrering opphørt | 3.2.2024 |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+6 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Ishockeyklubben Stavanger
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Ishockeyklubben Stavanger?
Det er registrert 14 058 selskaper i Norge innen aktiviteter i idrettslag og -klubber, hvorav 298 i Stavanger.
Er Ishockeyklubben Stavanger et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2000, som er lenger enn 50 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 157 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Ishockeyklubben Stavanger et aktivt selskap?
Ishockeyklubben Stavanger er et aktivt selskap registrert som Forening/lag/innretning i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva slags selskap er Ishockeyklubben Stavanger?
Ishockeyklubben Stavanger er registrert som Forening/lag/innretning (FLI). Dette er en organisasjon drevet på ideelt eller frivillig grunnlag.
Hvem er daglig leder i Ishockeyklubben Stavanger?
Daglig leder i Ishockeyklubben Stavanger er Ruben Smith, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hva er omsetningen til Ishockeyklubben Stavanger?
Ishockeyklubben Stavanger hadde i 2025 en omsetning på 18,86 mill kr og et overskudd på 1,03 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Ishockeyklubben Stavanger?
I 2025 hadde Ishockeyklubben Stavanger et driftsresultat på 524 763 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 2,8 %.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Ishockeyklubben Stavanger?
Ishockeyklubben Stavanger er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvordan kommer jeg i kontakt med Ishockeyklubben Stavanger?
I Enhetsregisteret har Ishockeyklubben Stavanger registrert nettsiden www.stavangerhockey.no. Telefonnummer er også registrert og vises på selskapssiden.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.