Stiftelsen Vestre Porsgrunn Menighetshus
Org.nr 971322624
Om Stiftelsen Vestre Porsgrunn Menighetshus
Stiftelsen Vestre Porsgrunn Menighetshus er registrert som stiftelse med forretningsadresse i Porsgrunn, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i fond/legat som støtter veldedige og allmennyttige formål. Virksomheten ble stiftet i 1976 og har vært i drift i 50 år. Terje Michelsen er styrets leder. I 2025 hadde Stiftelsen Vestre Porsgrunn Menighetshus en omsetning på 0 kr, en nedgang på 100 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 89 076 kr. Egenkapitalen var 3,36 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 17 innen aktiviteter i fond/legat som støtter veldedige og allmennyttige formål i Porsgrunn, og ett av 3 228 i Norge. Det er eldre enn 77 % av selskapene i bransjen. Stiftelse er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Stiftelsens formål er å forvalte og benytte sine midler til forkynnelse av Guds ord og til å fremme Guds rike.
API og MCPGET /company/971322624
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971322624" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971322624",
"name": "STIFTELSEN VESTRE PORSGRUNN MENIGHETSHUS",
"org_form": "STI",
"nace_code": "94.991",
"nace_desc": "Aktiviteter i fond/legat som støtter veldedige og allmennyttige formål",
"employees": null,
"address": { "municipality": "PORSGRUNN", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "971322624" })Spør AI-assistenten
Hva driver Stiftelsen Vestre Porsgrunn Menighetshus med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Stiftelsen Vestre Porsgrunn Menighetshus: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Stiftelsen Vestre Porsgrunn Menighetshus registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −45 016 kr | 89 076 kr | 3,36 mill kr | 3,36 mill kr | 0 kr |
| 2024 | 3,24 mill kr | 3,05 mill kr | 3,05 mill kr | 3,27 mill kr | 3,27 mill kr | 0 kr |
| 2023 | 221 685 kr | 6 783 kr | 5 438 kr | 362 439 kr | 217 439 kr | 145 000 kr |
| 2022 | 193 800 kr | −35 307 kr | −41 381 kr | 321 649 kr | 212 001 kr | 109 648 kr |
| 2021 | 237 450 kr | −22 754 kr | −29 718 kr | 353 900 kr | 253 382 kr | 100 518 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 100 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/971322624/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971322624/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971322624",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -45016, "net_profit": 89076, "equity": 3357663, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 3237055,
"operating_profit": 3050691,
"net_profit": 3051148,
"equity": 3268587,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "971322624" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Stiftelsen Vestre Porsgrunn Menighetshus utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Stiftelsen Vestre Porsgrunn Menighetshus i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Stiftelsen Vestre Porsgrunn Menighetshus fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre7
Styre
6Sist endret 28.07.2026Revisor
1Sist endret 14.11.2007API og MCPGET /company/971322624/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971322624/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971322624",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "971322624" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Stiftelsen Vestre Porsgrunn Menighetshus?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Stiftelsen Vestre Porsgrunn Menighetshus?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Stiftelsen Vestre Porsgrunn Menighetshus?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stiftelsen Vestre Porsgrunn Menighetshus | BEDR | Aktiviteter i fond/legat som støtter veldedige og allmennyttige formål | − | − |
Kunngjøringer23
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.3.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.3.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.5.2017 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/971322624/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971322624/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971322624",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-04-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "971322624" })Spør AI-assistenten
Når ble Stiftelsen Vestre Porsgrunn Menighetshus sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Stiftelsen Vestre Porsgrunn Menighetshus sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Stiftelsen Vestre Porsgrunn Menighetshus i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+Anne Marit Ekelund(Styremedlem)+Jarle Storebø(Varamedlem)+Randi Borghild Stornes(Styremedlem)−Anne Marit Ekelund(Varamedlem)−Jan Inge Lia(Varamedlem)−Stig Fasting Nilsen(Styremedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:c/o Terje Michelsen Kirkegata 25→Klyvegata 1
- Endring i roller og styre−Jarle Storebø(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 0,0 % av driftsinntektene — 12,3 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 100,0 % | 99,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,00 | 0,00 |
| Egenkapitalrentabilitet | 2,7 % | 2,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -100,0 % | -7,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 0,0 % | 12,3 % |
| Annen driftskostnad | 4,7 % | 13,0 % |
| Avskrivninger | 1,0 % | 0,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/971322624/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971322624/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971322624",
"nace_code": "94.991",
"industry_count": 3099,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0013 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "971322624" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Stiftelsen Vestre Porsgrunn Menighetshus sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Stiftelsen Vestre Porsgrunn Menighetshus blant de 3099 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Stiftelsen Vestre Porsgrunn Menighetshus sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Stiftelsen Vestre Porsgrunn Menighetshus
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Stiftelsen Vestre Porsgrunn Menighetshus?
Det er registrert 3 228 selskaper i Norge innen aktiviteter i fond/legat som støtter veldedige og allmennyttige formål, hvorav 17 i Porsgrunn.
Er Stiftelsen Vestre Porsgrunn Menighetshus et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1976, som er lenger enn 77 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 19 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Stiftelsen Vestre Porsgrunn Menighetshus?
Stiftelsen Vestre Porsgrunn Menighetshus er et aktivt selskap registrert som Stiftelse i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva er omsetningen til Stiftelsen Vestre Porsgrunn Menighetshus?
I 2025 omsatte Stiftelsen Vestre Porsgrunn Menighetshus for 0 kr, ned 100 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 89 076 kr.
Hva er driftsresultatet til Stiftelsen Vestre Porsgrunn Menighetshus?
I 2025 hadde Stiftelsen Vestre Porsgrunn Menighetshus et driftsresultat på −45 016 kr.
Hvor solid er balansen til Stiftelsen Vestre Porsgrunn Menighetshus?
Egenkapitalen i Stiftelsen Vestre Porsgrunn Menighetshus var 3,36 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 100 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Stiftelsen Vestre Porsgrunn Menighetshus?
Stiftelsen Vestre Porsgrunn Menighetshus er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor ligger Stiftelsen Vestre Porsgrunn Menighetshus?
Forretningsadressen til Stiftelsen Vestre Porsgrunn Menighetshus er Klyvegata 1, 3919, PORSGRUNN i Porsgrunn kommune.
Hvem er revisor for Stiftelsen Vestre Porsgrunn Menighetshus?
Revisjonsselskapet AS er registrert som revisor for Stiftelsen Vestre Porsgrunn Menighetshus.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.