- Omsetning
- 873 729
- −32,8 %
- Resultat
- −185 614
- 7 års regnskap
Om Tendenz Velvære AS
Tendenz Velvære AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nannestad, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Ortopedi- og fotterapitjenester. Virksomheten ble stiftet i 1994 og har vært i drift i 32 år. Ragnhild Karin Sivertsen er daglig leder, og Ragnhild Karin Sivertsen er styreleder. I 2025 hadde Tendenz Velvære AS en omsetning på 873 729 kr, en nedgang på 33 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 185 614 kr. Egenkapitalen var −120 121 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Marit Dahl Sivertsen med 99 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen ortopedi- og fotterapitjenester i Nannestad, og ett av 1 223 i Norge. Det er eldre enn 99 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Fotklinikk drevet av autorisert fotterapeut, salg av produkter tilhørende fotklinikk, import og salg av medisinske saueskinnsprodukter, salg av produkter for matlaging, tilby tjenester i form av utarbeidelse av trykksaker og annet reklamemateriell.
Formål
Drive fotklinikk med autorisert fotterapeut og salg av produkter som naturlig hører til på en fotklinikk. Videre også drive med import og salg av medisinske saueskinnsprodukter, salg av produkter for matlaging, og tjenester i form av utarbeidelse av trykksaker og annet reklamemateriell.
API og MCPGET /company/970924914
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/970924914" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "970924914",
"name": "TENDENZ VELVÆRE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "86.991",
"nace_desc": "Ortopedi- og fotterapitjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "NANNESTAD", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "970924914" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Tendenz Velvære AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Tendenz Velvære AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Tendenz Velvære AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −32,8 % fra 2024 · −56,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 873 729 kr | −169 297 kr | −185 614 kr | 233 300 kr | −120 121 kr | 353 421 kr |
| 2024 | 1,30 mill kr | −61 516 kr | −104 535 kr | 556 413 kr | 65 493 kr | 490 920 kr |
| 2023 | 1,59 mill kr | 20 902 kr | 7 122 kr | 423 574 kr | 136 292 kr | 287 281 kr |
| 2022 | 1,96 mill kr | 340 840 kr | 289 386 kr | 579 770 kr | 129 171 kr | 450 599 kr |
| 2021 | 2,00 mill kr | 117 192 kr | 73 801 kr | 586 921 kr | −160 215 kr | 747 137 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 73 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 26 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/970924914/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/970924914/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "970924914",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 873729,
"operating_profit": -169297,
"net_profit": -185614,
"equity": -120121,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1300115,
"operating_profit": -61516,
"net_profit": -104535,
"equity": 65493,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "970924914" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Tendenz Velvære AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Tendenz Velvære AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Tendenz Velvære AS de siste årene.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 23.10.2004Styre
2Sist endret 19.07.2021Regnskapsfører
1Sist endret 08.05.2017API og MCPGET /company/970924914/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/970924914/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "970924914",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "970924914" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Tendenz Velvære AS?
Hvem er regnskapsfører for Tendenz Velvære AS?
List alle roller i Tendenz Velvære AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 2 endret eierandel
- Knut Sivertsenhadde 25 %
- Marit Dahl Sivertsen41 % → 99 %
- Ragnhild Karin Sivertsen34 % → 1 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Marit Dahl Sivertsen | Person | Ordinære aksjer | 99,0 % | 99 |
| Ragnhild Karin Sivertsen | Person | Ordinære aksjer | 1,0 % | 1 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/970924914/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/970924914/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "970924914",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "970924914" })Spør AI-assistenten
Er Tendenz Velvære AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Tendenz Velvære AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Tendenz Velvære AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tendenz Velvære | BEDR | Ortopedi- og fotterapitjenester | Nannestad | − |
Kunngjøringer47
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.7.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 10.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.9.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 19.7.2021 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/970924914/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/970924914/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "970924914",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-23", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "970924914" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Tendenz Velvære AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Tendenz Velvære AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Tendenz Velvære AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -51,5 % | 30,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,53 | 1,32 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/970924914/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/970924914/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "970924914",
"nace_code": "86.991",
"industry_count": 220,
"revenue": { "value": 873729, "percentile": 0.4292 },
"operating_margin": { "value": -0.1938, "percentile": 0.0758 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "970924914" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Tendenz Velvære AS på i bransjen?
Hvor ligger Tendenz Velvære AS blant de 220 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Tendenz Velvære AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Nannestad
1 000+ til i Nannestad →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Tendenz Velvære AS
Hvor stor er bransjen Tendenz Velvære AS tilhører?
Tendenz Velvære AS er ett av 3 selskaper innen ortopedi- og fotterapitjenester i Nannestad, og ett av 1 223 på landsbasis.
Hvor lenge har Tendenz Velvære AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Tendenz Velvære AS ble etablert i 1994 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 99 % av selskapene.
Hva er statusen til Tendenz Velvære AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Tendenz Velvære AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Tendenz Velvære AS?
Ragnhild Karin Sivertsen er registrert som daglig leder i Tendenz Velvære AS.
Hvem eier Tendenz Velvære AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Marit Dahl Sivertsen største eier i Tendenz Velvære AS med 99 % av aksjene. Nest størst er Ragnhild Karin Sivertsen med 1 %.
Går Tendenz Velvære AS med overskudd?
I 2025 omsatte Tendenz Velvære AS for 873 729 kr, ned 33 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 185 614 kr.
Hvilket org.nr har Tendenz Velvære AS?
Tendenz Velvære AS har organisasjonsnummer 970 924 914. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Hvilken regnskapsfører bruker Tendenz Velvære AS?
I Enhetsregisteret er Tendenz Velvære AS registrert med regnskapsfører Økonomistyring Nord AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.