Vauldalen Vannverk SA
Org.nr 970547630
Om Vauldalen Vannverk SA
Vauldalen Vannverk SA er registrert som samvirkeforetak med forretningsadresse i Røros, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann. Virksomheten ble stiftet i 1976 og har vært i drift i 50 år. Per Inge Skott er daglig leder, og Guri Heggem er styreleder. I 2023 hadde Vauldalen Vannverk SA en omsetning på 182 720 kr, en økning på 2 % fra 2022. Selskapet endte året med et overskudd på 23 535 kr. Egenkapitalen var 384 673 kr ved utgangen av 2023. Selskapet er ett av 7 innen uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann i Røros, og ett av 1 889 i Norge. Det er eldre enn 78 % av selskapene i bransjen. Samvirkeforetak er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet
Vannverk.
Formål
Vannverk. Foretaket har til formål å fremme medlemmenes økonomiske interesser gjennom drift av vannverk. Skaffe vatn til husbruk og annet så langt det forsvarlig kan skje innen Røros kommune.
API og MCPGET /company/970547630
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/970547630" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "970547630",
"name": "VAULDALEN VANNVERK SA",
"org_form": "SA",
"nace_code": "36.000",
"nace_desc": "Uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann",
"employees": null,
"address": { "municipality": "RØROS", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "970547630" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Vauldalen Vannverk SA: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Vauldalen Vannverk SA registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Vauldalen Vannverk SA stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Balanse
2023| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 182 720 kr | 33 653 kr | 23 535 kr | 431 278 kr | 384 673 kr | 46 606 kr |
| 2022 | 178 672 kr | 55 505 kr | 43 199 kr | 409 542 kr | 361 138 kr | 48 404 kr |
| 2021 | 125 900 kr | 32 246 kr | 25 284 kr | 353 928 kr | 317 939 kr | 35 989 kr |
| 2020 | 88 809 kr | 21 922 kr | 16 721 kr | 338 079 kr | 292 655 kr | 45 423 kr |
| 2019 | 87 928 kr | 10 247 kr | 8 846 kr | 494 710 kr | 275 935 kr | 218 774 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2023 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 87 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/970547630/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/970547630/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "970547630",
"years": [
{ "year": 2023, "revenue": 182720, "operating_profit": 33653, "net_profit": 23535, "equity": 384673, … },
{ "year": 2022, "revenue": 178672, "operating_profit": 55505, "net_profit": 43199, "equity": 361138, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "970547630" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Vauldalen Vannverk SA per år.
Hvordan har omsetningen til Vauldalen Vannverk SA utviklet seg fra 2019 til 2023?
Hva var driftsmarginen til Vauldalen Vannverk SA i 2023?
Roller og styre9
Daglig leder
1Sist endret 12.02.2013Styre
7Sist endret 18.03.2026Regnskapsfører
1Sist endret 10.09.2024API og MCPGET /company/970547630/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/970547630/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "970547630",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "970547630" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Vauldalen Vannverk SA: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Vauldalen Vannverk SA?
Hvem er daglig leder og styreleder i Vauldalen Vannverk SA?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vauldalen Vannverk SA | BEDR | Uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann | Røros | − |
Kunngjøringer15
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 17.3.2026 | Styre ↗ |
| 25.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.5.2024 | Styre ↗ |
| 7.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.4.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.5.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2018 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/970547630/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/970547630/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "970547630",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-17", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2024-05-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "970547630" })Spør AI-assistenten
Når leverte Vauldalen Vannverk SA sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Vauldalen Vannverk SA sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Vauldalen Vannverk SA i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ØKORÅD OS REGNSKAP AS(Regnskapsfører)−VEKSTRA OS REGNSKAP AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2023 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 89,2 % | 71,7 % |
| Likviditetsgrad | 8,13 | 3,92 |
| Gjeldsgrad | 0,12 | 0,24 |
| Egenkapitalrentabilitet | 6,1 % | 0,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/970547630/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/970547630/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "970547630",
"nace_code": "36.000",
"industry_count": 357,
"revenue": { "value": 182720, "percentile": 0.4732 },
"operating_margin": { "value": 0.1842, "percentile": 0.686 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "970547630" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Vauldalen Vannverk SA sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Vauldalen Vannverk SA på i bransjen?
Hvor ligger Vauldalen Vannverk SA blant de 357 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIGodt å vite om Vauldalen Vannverk SA
Hvor stor er bransjen Vauldalen Vannverk SA tilhører?
Vauldalen Vannverk SA er ett av 7 selskaper innen uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann i Røros, og ett av 1 889 på landsbasis.
Hvor lenge har Vauldalen Vannverk SA eksistert sammenlignet med bransjen?
Vauldalen Vannverk SA ble etablert i 1976 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 78 % av selskapene.
Hvilken status har Vauldalen Vannverk SA i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Samvirkeforetak og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Vauldalen Vannverk SA i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Vauldalen Vannverk SA?
Organisasjonsformen til Vauldalen Vannverk SA er Samvirkeforetak, forkortet SA. Et samvirkeforetak eies og styres av medlemmene, som også bruker foretakets tjenester.
Hvem leder Vauldalen Vannverk SA?
Per Inge Skott er registrert som daglig leder i Vauldalen Vannverk SA.
Hva omsatte Vauldalen Vannverk SA for i 2023?
Vauldalen Vannverk SA hadde i 2023 en omsetning på 182 720 kr og et overskudd på 23 535 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Vauldalen Vannverk SA?
Driftsresultatet for 2023 var 33 653 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Vauldalen Vannverk SA?
Ved utgangen av 2023 hadde Vauldalen Vannverk SA en egenkapital på 384 673 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 89,2 %.
Hvor holder Vauldalen Vannverk SA til?
Vauldalen Vannverk SA er registrert i Røros kommune i Trøndelag.
Hvilken regnskapsfører bruker Vauldalen Vannverk SA?
I Enhetsregisteret er Vauldalen Vannverk SA registrert med regnskapsfører Økoråd Os Regnskap AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.