Steinar Gjersrud & Co AS
- Omsetning
- 14,3 mill
- −10,7 %
- Resultat
- −175 886
- −114,3 %
- Ansatte
- 8
Om Steinar Gjersrud & Co AS
Steinar Gjersrud & Co AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nordre Follo, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 1994 og har vært i drift i 32 år. Erik Gjersrud er daglig leder, og Tina Dahlsveen er styreleder. Selskapet er ett av 250 innen oppføring av bygninger i Nordre Follo, og ett av 24 633 i Norge. Det er eldre enn 97 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet og formål
Entreprenør og anleggsgartnervirksomhet og oppgaver som naturlig knytter seg til denne type virksomhet, herunder deltagelse i andre selskaper i samme bransje.
AI-sammendrag
Til tross for et omsetningsfall på 11% og et negativt resultat på 176.000 kr, hviler entreprenørvirksomheten på en solid egenkapitalandel i toppsjiktet blant sammenlignbare selskaper. Konsentrert eierskap med Erik Gjersrud som både daglig leder og majoritetsaksjonær (50%) sikrer tett styring av den lokalt forankrede anleggsgartner- og entreprenørvirksomheten i Nordre Follo.
API og MCPGET /company/970291164
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/970291164" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "970291164",
"name": "STEINAR GJERSRUD & CO AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": 8,
"address": { "municipality": "NORDRE FOLLO", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "970291164" })Spør AI-assistenten
Når ble Steinar Gjersrud & Co AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Nordre Follo holder Steinar Gjersrud & Co AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Steinar Gjersrud & Co AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −10,7 % fra 2024 · −15,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 14,34 mill kr | −408 106 kr | −175 886 kr | 16,10 mill kr | 13,43 mill kr | 2,67 mill kr |
| 2024 | 16,05 mill kr | 1,51 mill kr | 1,23 mill kr | 17,40 mill kr | 14,31 mill kr | 3,10 mill kr |
| 2023 | 15,43 mill kr | −237 593 kr | −48 608 kr | 15,97 mill kr | 12,86 mill kr | 3,11 mill kr |
| 2022 | 17,87 mill kr | −110 951 kr | −50 868 kr | 16,14 mill kr | 12,90 mill kr | 3,24 mill kr |
| 2021 | 16,98 mill kr | 1,53 mill kr | 1,19 mill kr | 16,05 mill kr | 12,96 mill kr | 3,10 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 47 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte for regnskapsåret.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 73 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/970291164/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/970291164/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "970291164",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 14342900,
"operating_profit": -408106,
"net_profit": -175886,
"equity": 13431900,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 16053304,
"operating_profit": 1505880,
"net_profit": 1226708,
"equity": 14307786,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "970291164" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Steinar Gjersrud & Co AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Steinar Gjersrud & Co AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Steinar Gjersrud & Co AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 11.05.2015Styre
3Sist endret 11.03.2026Regnskapsfører
1Sist endret 21.01.2020Revisor
1Sist endret 05.10.2020API og MCPGET /company/970291164/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/970291164/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "970291164",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "970291164" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Steinar Gjersrud & Co AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Steinar Gjersrud & Co AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Steinar Gjersrud & Co AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Erik Gjersrud | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 105 |
| Stig Gjersrud | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 105 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/970291164/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/970291164/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "970291164",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "970291164" })Spør AI-assistenten
Er Steinar Gjersrud & Co AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Steinar Gjersrud & Co AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Steinar Gjersrud & Co AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Steinar Gjersrud & Co AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Nordre Follo | 8 |
Kunngjøringer47
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.3.2026 | Styre ↗ |
| 16.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 11.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.10.2020 | Revisor ↗ |
| 22.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/970291164/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/970291164/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "970291164",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-03-10", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "970291164" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Steinar Gjersrud & Co AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Steinar Gjersrud & Co AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Steinar Gjersrud & Co AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 20,6 % av driftsinntektene — 27,3 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -2,8 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | -1,2 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 83,4 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 5,09 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 0,20 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | -1,3 % | 11,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -10,7 % | +1,5 % |
| Omsetning per ansatt | 1,79 mill kr | 1,54 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 20,6 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 47,0 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 26,4 % | 11,7 % |
| Avskrivninger | 8,8 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/970291164/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/970291164/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "970291164",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12272,
"revenue": { "value": 14342900, "percentile": 0.8392 },
"operating_margin": { "value": -0.0285, "percentile": 0.2671 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "970291164" })Spør AI-assistenten
Er Steinar Gjersrud & Co AS blant de største selskapene innen oppføring av bygninger?
Hvor solid er Steinar Gjersrud & Co AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Steinar Gjersrud & Co AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+4 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Steinar Gjersrud & Co AS
Hvor stor er bransjen Steinar Gjersrud & Co AS tilhører?
Steinar Gjersrud & Co AS er ett av 250 selskaper innen oppføring av bygninger i Nordre Follo, og ett av 24 633 på landsbasis.
Hvor lenge har Steinar Gjersrud & Co AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Steinar Gjersrud & Co AS ble etablert i 1994 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 97 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Steinar Gjersrud & Co AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for oppføring av bygninger er en driftsmargin på 2,9 %. Steinar Gjersrud & Co AS lå på −2,8 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Steinar Gjersrud & Co AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Steinar Gjersrud & Co AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Steinar Gjersrud & Co AS?
Erik Gjersrud er registrert som daglig leder i Steinar Gjersrud & Co AS.
Hvem er styreleder i Steinar Gjersrud & Co AS?
Styrets leder i Steinar Gjersrud & Co AS er Tina Dahlsveen. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.
Hvilke eiere står bak Steinar Gjersrud & Co AS?
Største aksjonær i Steinar Gjersrud & Co AS er Erik Gjersrud med 50 % av aksjene, fulgt av Stig Gjersrud (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Steinar Gjersrud & Co AS med overskudd?
Steinar Gjersrud & Co AS hadde i 2025 en omsetning på 14,34 mill kr og et underskudd på 175 886 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Steinar Gjersrud & Co AS?
Driftsresultatet for 2025 var −408 106 kr (driftsmargin −2,8 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor stor aksjekapital har Steinar Gjersrud & Co AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Steinar Gjersrud & Co AS er 1,05 mill kr (210 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.