Hopp til innhold
Nytt: sokfirma i Claude og ChatGPT – salgslister, soliditet, konsern og mer.Les mer →
Aktivt selskap
Forening/lag/innretning

Sportsklubben Vard Haugesund

Org.nr 970215948

www.vard.no

Om Sportsklubben Vard Haugesund

Sportsklubben Vard Haugesund er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Haugesund, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber. Virksomheten ble stiftet i 1916 og har vært i drift i 110 år. Stian Nistad Mæland er daglig leder, og Håkon Leranger Vevang er styreleder. I 2024 hadde Sportsklubben Vard Haugesund en omsetning på 13,64 mill kr. Selskapet endte året med et underskudd på 81 116 kr. Egenkapitalen var 4,51 mill kr ved utgangen av 2024. Selskapet er ett av 70 innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Haugesund, og ett av 14 043 i Norge. Det er eldre enn 92 % av selskapene i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).

Aktivitet

Sportsklubb med fotball som hovedvirksomhet. Samarbeidsavtaler med næringslivet og utleie v treningshall.

API og MCPGET /company/970215948

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/970215948" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "970215948",
  "name": "SPORTSKLUBBEN VARD HAUGESUND",
  "org_form": "FLI",
  "nace_code": "93.120",
  "nace_desc": "Aktiviteter i idrettslag og -klubber",
  "employees": 37,
  "address": { "municipality": "HAUGESUND", "county": "ROGALAND", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "970215948" })

Spør AI-assistenten

  • Gi meg en kort oversikt over Sportsklubben Vard Haugesund: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Sportsklubben Vard Haugesund registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Sportsklubben Vard Haugesund stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Balanse

2024
Eiendeler12,65 mill kr
Anleggsmidler80 %10,10 mill krOmløpsmidler20 %2,55 mill kr
Egenkapital og gjeld12,65 mill kr
Opptjent egenkapital36 %4,51 mill krLangsiktig gjeld46 %5,81 mill krKortsiktig gjeld18 %2,33 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader13,40 mill kr
Finansinntekter1 542 kr
Finanskostnader328 536 kr
Netto finans−326 994 kr
Ordinært resultat før skatt−81 116 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202413,64 mill kr245 878 kr−81 116 kr12,65 mill kr4,51 mill kr8,15 mill kr
202313,69 mill kr140 553 kr−124 179 kr10,91 mill kr4,59 mill kr6,32 mill kr
202213,04 mill kr239 055 kr92 130 kr10,42 mill kr4,71 mill kr5,71 mill kr
202110,72 mill kr137 739 kr−3 445 kr10,71 mill kr4,62 mill kr6,09 mill kr
20208,06 mill kr893 218 kr893 218 kr10,60 mill kr4,62 mill kr5,97 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2024 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 47 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 12 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.

API og MCPGET /company/970215948/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/970215948/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "970215948",
  "years": [
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 13643331,
      "operating_profit": 245878,
      "net_profit": -81116,
      "equity": 4506427,
      …
    },
    {
      "year": 2023,
      "revenue": 13694000,
      "operating_profit": 140553,
      "net_profit": -124179,
      "equity": 4587543,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "970215948" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sportsklubben Vard Haugesund de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Sportsklubben Vard Haugesund per år.
  • Hvordan har omsetningen til Sportsklubben Vard Haugesund utviklet seg fra 2020 til 2024?

Roller og styre7

Daglig leder

1Sist endret 08.07.2021
Stian Nistad Mæland(f. 1991)
Daglig lederSignatur

Styre

5Sist endret 18.05.2026
Styrets lederSignatur
Adrian Helgesen(f. 1976)
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
Guro Marlene Mathisen(f. 1981)
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 22.03.2017
Regnskapsfører
repr. HAGLAND FINANS ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/970215948/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/970215948/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "970215948",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "970215948" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Sportsklubben Vard Haugesund: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Sportsklubben Vard Haugesund?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i Sportsklubben Vard Haugesund?

Eierstruktur

Sportsklubben Vard Haugesund
970215948 · 37 ansatte

Datterselskaper av Sportsklubben Vard Haugesund

1 selskaper
Vardhallen AS
989085514 · AS
94.0 %
API og MCPGET /company/970215948/ownership

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/970215948/ownership" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "970215948",
  "chain": [
    { "org_no": "970215948", "owner_pct": null, … }
  ],
  "subsidiaries_total": 1,
  …
}

MCP

get_company_ownership_chain({ "org_no": "970215948" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilke datterselskaper har Sportsklubben Vard Haugesund, og hvor mye eier det i hvert av dem?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Sportsklubben VardBEDRAktiviteter i idrettslag og -klubberHaugesund37

Kunngjøringer7

API og MCPGET /company/970215948/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/970215948/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "970215948",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2025-08-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2024-03-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "970215948" })

Spør AI-assistenten

  • Når leverte Sportsklubben Vard Haugesund sist godkjent årsregnskap?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Sportsklubben Vard Haugesund i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Sportsklubben Vard Haugesund sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:41→37
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:38→41
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:37→38
  4. Endring i roller og styre
    +Guro Marlene Mathisen(Styremedlem)−Maria Fauskanger(Styremedlem)
  5. Endring i roller og styre

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 70,5 % av driftsinntektene — 35,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2024Bransjemedian
Driftsmargin1,8 %4,2 %
Resultatmargin-0,6 %4,2 %
Egenkapitalandel35,6 %80,8 %
Likviditetsgrad1,093,04
Gjeldsgrad1,810,18
Egenkapitalrentabilitet-1,8 %6,0 %
Omsetningsvekst (siste år)-0,4 %+6,6 %
Omsetning per ansatt368 738,676 kr374 560,282 kr
Andel av driftsinntekter2024Bransjemedian
Lønnskostnad70,5 %34,8 %
Annen driftskostnad22,7 %40,5 %
Avskrivninger2,3 %2,1 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/970215948/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/970215948/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "970215948",
  "nace_code": "93.120",
  "industry_count": 824,
  "revenue": { "value": 13643331, "percentile": 0.837 },
  "operating_margin": { "value": 0.018, "percentile": 0.4196 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "970215948" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Sportsklubben Vard Haugesund på i bransjen?
  • Hvor ligger Sportsklubben Vard Haugesund blant de 824 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Sportsklubben Vard Haugesund sammenlignet med andre i bransjen?

Investeringer

SPORTSKLUBBEN VARD HAUGESUND eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Vardhallen ASHaugesund94.0 %20152025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Godt å vite om Sportsklubben Vard Haugesund

Hvor stor er bransjen Sportsklubben Vard Haugesund tilhører?

Sportsklubben Vard Haugesund er ett av 70 selskaper innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Haugesund, og ett av 14 043 på landsbasis.

Hvor lenge har Sportsklubben Vard Haugesund eksistert sammenlignet med bransjen?

Sportsklubben Vard Haugesund ble etablert i 1916 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 92 % av selskapene.

Hvordan er lønnsomheten til Sportsklubben Vard Haugesund sammenlignet med bransjen?

Medianen for aktiviteter i idrettslag og -klubber er en driftsmargin på 4,2 %. Sportsklubben Vard Haugesund lå på 1,8 % i siste tilgjengelige regnskap.

Hvilken status har Sportsklubben Vard Haugesund i Enhetsregisteret?

Selskapet er i ordinær drift som Forening/lag/innretning og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Sportsklubben Vard Haugesund i Brønnøysundregistrene.

Hva driver Sportsklubben Vard Haugesund med?

Sportsklubben Vard Haugesund er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber (næringskode 93.120). Registrert aktivitet: Sportsklubb med fotball som hovedvirksomhet.

Hvem leder Sportsklubben Vard Haugesund?

Stian Nistad Mæland er registrert som daglig leder i Sportsklubben Vard Haugesund.

Hvem er styreleder i Sportsklubben Vard Haugesund?

Styrets leder i Sportsklubben Vard Haugesund er Håkon Leranger Vevang. Styret har totalt 5 registrerte medlemmer.

Eier Sportsklubben Vard Haugesund andre selskaper?

Gjennom eierposter på over 50 % kontrollerer Sportsklubben Vard Haugesund 1 selskap, deriblant Vardhallen AS.

Hva omsatte Sportsklubben Vard Haugesund for i 2024?

Siste tilgjengelige regnskap (2024) viser en omsetning på 13,64 mill kr. Egenkapitalen var 4,51 mill kr ved årsslutt.

Er Sportsklubben Vard Haugesund MVA-registrert?

Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 1973. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Rogaland