Østbanernes Forbruksforening SA
- Omsetning
- 105 mill
- +1 929,5 %
- Resultat
- 80,8 mill
- +27 187,1 %
Om Østbanernes Forbruksforening SA
Østbanernes Forbruksforening SA er registrert som samvirkeforetak med forretningsadresse i Lillestrøm, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 1886 og har vært i drift i 140 år. Terje Soelberg er daglig leder, og Tommy Finsand er styreleder. I 2025 hadde Østbanernes Forbruksforening SA en omsetning på 105,13 mill kr, en økning på 1929 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 80,80 mill kr. Egenkapitalen var 99,53 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 901 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Lillestrøm, og ett av 76 560 i Norge. Det er eldre enn 99 % av selskapene i bransjen. Bare 1 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.
Aktivitet
Forretningsdrift, utleie av forretningslokaler, kontorer og leiligheter.
Formål
Fremme medlemmenes interesser gjennom forretningsdrift, utleie av forretningslokaler, leiligheter og kontorer.
API og MCPGET /company/970098771
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/970098771" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "970098771",
"name": "ØSTBANERNES FORBRUKSFORENING SA",
"org_form": "SA",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LILLESTRØM", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "970098771" })Spør AI-assistenten
Hva driver Østbanernes Forbruksforening SA med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Østbanernes Forbruksforening SA: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Østbanernes Forbruksforening SA registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +1 929,5 % fra 2024 · +2 372,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 105,13 mill kr | 100,53 mill kr | 80,80 mill kr | 128,78 mill kr | 99,53 mill kr | 29,25 mill kr |
| 2024 | 5,18 mill kr | 755 456 kr | 296 097 kr | 37,82 mill kr | 18,73 mill kr | 19,09 mill kr |
| 2023 | 4,86 mill kr | 859 752 kr | 403 850 kr | 34,91 mill kr | 18,44 mill kr | 16,48 mill kr |
| 2022 | 4,48 mill kr | −194 592 kr | −338 672 kr | 30,58 mill kr | 17,90 mill kr | 12,68 mill kr |
| 2021 | 4,25 mill kr | −245 302 kr | −325 060 kr | 24,34 mill kr | 18,24 mill kr | 6,10 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIBankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 52 prosent av eiendelene ved utgangen av 2025, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/970098771/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/970098771/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "970098771",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 105133677,
"operating_profit": 100528219,
"net_profit": 80796354,
"equity": 99529782,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 5180345,
"operating_profit": 755456,
"net_profit": 296097,
"equity": 18732427,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "970098771" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Østbanernes Forbruksforening SA i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Østbanernes Forbruksforening SA fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Østbanernes Forbruksforening SA de siste årene.
Roller og styre10
Daglig leder
1Sist endret 08.07.2022Styre
7Sist endret 25.05.2024Regnskapsfører
1Sist endret 18.09.2025Revisor
1Sist endret 18.12.2025API og MCPGET /company/970098771/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/970098771/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "970098771",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "970098771" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Østbanernes Forbruksforening SA?
Hvem er regnskapsfører for Østbanernes Forbruksforening SA?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Østbanernes Forbruksforening SA?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Østbanernes Forbruksforening SA | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Lillestrøm | − |
Kunngjøringer34
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.12.2025 | Revisor ↗ |
| 12.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.5.2024 | Styre ↗ |
| 13.4.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 25.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.5.2023 | Revisor ↗ |
| 24.5.2023 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/970098771/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/970098771/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "970098771",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-12-18", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "970098771" })Spør AI-assistenten
Når ble Østbanernes Forbruksforening SA sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Østbanernes Forbruksforening SA sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Østbanernes Forbruksforening SA sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 2,9 % av driftsinntektene — 16,3 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 95,6 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 76,9 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 77,3 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 11,22 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,29 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 81,2 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +1929,5 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 1,4 % | 5,9 % |
| Annen driftskostnad | 2,9 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 0,1 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/970098771/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/970098771/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "970098771",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64570,
"revenue": { "value": 105133677, "percentile": 0.9962 },
"operating_margin": { "value": 0.9562, "percentile": 0.9833 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "970098771" })Spør AI-assistenten
Er Østbanernes Forbruksforening SA blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Østbanernes Forbruksforening SA sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Østbanernes Forbruksforening SA på i bransjen?
Investeringer
ØSTBANERNES FORBRUKSFORENING SA eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Oslo Kongressenter Folkets Hus AS | Oslo | 0,1 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Lillestrøm
1 000+ til i Lillestrøm →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Østbanernes Forbruksforening SA
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Østbanernes Forbruksforening SA?
Det er registrert 76 560 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 901 i Lillestrøm.
Er Østbanernes Forbruksforening SA et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1886, som er lenger enn 99 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 annet selskap i bransjen etablert.
Hva slags selskap er Østbanernes Forbruksforening SA?
Østbanernes Forbruksforening SA er registrert som Samvirkeforetak (SA). Et samvirkeforetak eies og styres av medlemmene, som også bruker foretakets tjenester.
Hvem er daglig leder i Østbanernes Forbruksforening SA?
Daglig leder i Østbanernes Forbruksforening SA er Terje Soelberg, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Østbanernes Forbruksforening SA?
Tommy Finsand er registrert som styreleder i Østbanernes Forbruksforening SA, i et styre med 4 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvordan går det økonomisk med Østbanernes Forbruksforening SA?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 105,13 mill kr, opp 1929 % fra 2024. Egenkapitalen var 99,53 mill kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Østbanernes Forbruksforening SA?
I 2025 hadde Østbanernes Forbruksforening SA et driftsresultat på 100,53 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 95,6 %.
Hvor solid er balansen til Østbanernes Forbruksforening SA?
Egenkapitalen i Østbanernes Forbruksforening SA var 99,53 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 77,3 % av totalkapitalen.
Er Østbanernes Forbruksforening SA registrert i MVA-registeret?
Østbanernes Forbruksforening SA er registrert i MVA-registeret (siden 2016) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hva er organisasjonsnummeret til Østbanernes Forbruksforening SA?
Østbanernes Forbruksforening SA har org.nr 970 098 771 og er registrert som Samvirkeforetak i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.