Vestre Haram Vasslag SA
- Omsetning
- 2,8 mill
- −11,1 %
- Resultat
- 197 069
- −82,6 %
Om Vestre Haram Vasslag SA
Vestre Haram Vasslag SA er registrert som samvirkeforetak med forretningsadresse i Haram, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann. Virksomheten ble stiftet i 1968 og har vært i drift i 58 år. Torbjørn Asle Volstad er daglig leder, og Torbjørn Asle Volstad er styreleder. I 2025 hadde Vestre Haram Vasslag SA en omsetning på 2,84 mill kr, en nedgang på 11 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 197 069 kr. Egenkapitalen var 15,23 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 12 innen uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann i Haram, og ett av 1 889 i Norge. Det er eldre enn 85 % av selskapene i bransjen. Samvirkeforetak er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet
Oppsamling, rensing og distribusjon av vann
Formål
Sørgje for vassforsyning til medlemmene, som tilfredstiller kravet til drikkevassforskriftene.
API og MCPGET /company/970061606
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/970061606" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "970061606",
"name": "VESTRE HARAM VASSLAG SA",
"org_form": "SA",
"nace_code": "36.000",
"nace_desc": "Uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HARAM", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "970061606" })Spør AI-assistenten
Når ble Vestre Haram Vasslag SA stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Haram holder Vestre Haram Vasslag SA til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Vestre Haram Vasslag SA registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −11,1 % fra 2024 · −12,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,84 mill kr | 94 624 kr | 197 069 kr | 15,39 mill kr | 15,23 mill kr | 161 033 kr |
| 2024 | 3,19 mill kr | 1,03 mill kr | 1,13 mill kr | 15,90 mill kr | 15,03 mill kr | 862 994 kr |
| 2023 | 2,96 mill kr | 1,42 mill kr | 1,47 mill kr | 14,63 mill kr | 13,90 mill kr | 729 028 kr |
| 2022 | 3,02 mill kr | 774 019 kr | 766 000 kr | 13,39 mill kr | 12,44 mill kr | 954 712 kr |
| 2021 | 3,26 mill kr | −65 033 kr | −82 659 kr | 13,23 mill kr | 11,61 mill kr | 1,62 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 52 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 13 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 21 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/970061606/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/970061606/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "970061606",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2840354,
"operating_profit": 94624,
"net_profit": 197069,
"equity": 15230448,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3193865,
"operating_profit": 1032617,
"net_profit": 1130188,
"equity": 15033380,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "970061606" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Vestre Haram Vasslag SA fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Vestre Haram Vasslag SA de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Vestre Haram Vasslag SA per år.
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 10.11.1998Styre
5Sist endret 16.10.2023Regnskapsfører
1Sist endret 19.05.2011Revisor
1Sist endret 01.10.2020API og MCPGET /company/970061606/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/970061606/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "970061606",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "970061606" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Vestre Haram Vasslag SA?
Hvem er regnskapsfører for Vestre Haram Vasslag SA?
List alle roller i Vestre Haram Vasslag SA: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vestre Haram Vasslag SA | BEDR | Uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann | Haram | − |
Kunngjøringer30
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 28.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 16.10.2023 | Styre ↗ |
| 12.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.10.2020 | Revisor ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/970061606/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/970061606/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "970061606",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "970061606" })Spør AI-assistenten
Når leverte Vestre Haram Vasslag SA sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Vestre Haram Vasslag SA sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Vestre Haram Vasslag SA i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 52,4 % av driftsinntektene — 16,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,3 % | 7,5 % |
| Resultatmargin | 6,9 % | 4,6 % |
| Egenkapitalandel | 99,0 % | 71,7 % |
| Likviditetsgrad | 30,22 | 3,91 |
| Gjeldsgrad | 0,01 | 0,24 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1,3 % | 0,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -11,1 % | +4,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 18,9 % | 15,2 % |
| Lønnskostnad | 13,5 % | 19,8 % |
| Annen driftskostnad | 52,4 % | 35,7 % |
| Avskrivninger | 11,9 % | 12,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/970061606/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/970061606/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "970061606",
"nace_code": "36.000",
"industry_count": 357,
"revenue": { "value": 2840354, "percentile": 0.8676 },
"operating_margin": { "value": 0.0333, "percentile": 0.4232 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "970061606" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Vestre Haram Vasslag SA blant de 357 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Vestre Haram Vasslag SA sammenlignet med andre i bransjen?
Er Vestre Haram Vasslag SA blant de største selskapene innen uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann?
Godt å vite om Vestre Haram Vasslag SA
Hvor stor er bransjen Vestre Haram Vasslag SA tilhører?
Vestre Haram Vasslag SA er ett av 12 selskaper innen uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann i Haram, og ett av 1 889 på landsbasis.
Hvor lenge har Vestre Haram Vasslag SA eksistert sammenlignet med bransjen?
Vestre Haram Vasslag SA ble etablert i 1968 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 85 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Vestre Haram Vasslag SA sammenlignet med bransjen?
Medianen for uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann er en driftsmargin på 7,5 %. Vestre Haram Vasslag SA lå på 3,3 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Vestre Haram Vasslag SA?
Selskapet er i ordinær drift som Samvirkeforetak og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Vestre Haram Vasslag SA i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Vestre Haram Vasslag SA?
Torbjørn Asle Volstad er registrert som daglig leder i Vestre Haram Vasslag SA.
Hva omsatte Vestre Haram Vasslag SA for i 2025?
I 2025 omsatte Vestre Haram Vasslag SA for 2,84 mill kr, ned 11 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 197 069 kr.
Hvor solid er økonomien i Vestre Haram Vasslag SA?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Vestre Haram Vasslag SA økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Er Vestre Haram Vasslag SA MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 1970. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.