Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Forening/lag/innretning

Stavanger Golfklubb

Org.nr 969939274www.sgk.no
Omsetning
26,0 mill
+9,4 %
Resultat
1,2 mill
+196,6 %
Ansatte
29
+11 siden mars
Mer

Om Stavanger Golfklubb

Stavanger Golfklubb er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber. Virksomheten ble stiftet i 1956 og har vært i drift i 70 år. Ole Berge Ramsnes er daglig leder, og Kjersti Jæger er styreleder. I 2025 hadde Stavanger Golfklubb en omsetning på 25,96 mill kr, en økning på 9 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,19 mill kr. Egenkapitalen var 20,14 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 297 innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Stavanger, og ett av 14 047 i Norge. Det er eldre enn 79 % av selskapene i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).

Aktivitet

Golfklubb.

API og MCPGET /company/969939274

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/969939274" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "969939274",
  "name": "STAVANGER GOLFKLUBB",
  "org_form": "FLI",
  "nace_code": "93.120",
  "nace_desc": "Aktiviteter i idrettslag og -klubber",
  "employees": 29,
  "address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "969939274" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken bransje er Stavanger Golfklubb registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Stavanger Golfklubb stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Stavanger holder Stavanger Golfklubb til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +9,4 % fra 2024 · +31,8 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202525,96 mill kr1,93 mill kr1,19 mill kr44,12 mill kr20,14 mill kr23,98 mill kr
202423,74 mill kr1,22 mill kr401 086 kr43,87 mill kr18,95 mill kr24,93 mill kr
202323,06 mill kr1,71 mill kr799 519 kr44,21 mill kr18,55 mill kr25,66 mill kr
202221,36 mill kr1,73 mill kr815 042 kr44,72 mill kr17,75 mill kr26,97 mill kr
202119,70 mill kr1,32 mill kr466 381 kr44,14 mill kr16,93 mill kr27,21 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler44,12 mill kr
Anleggsmidler81 %35,96 mill krOmløpsmidler19 %8,16 mill kr
Egenkapital og gjeld44,12 mill kr
Opptjent egenkapital46 %20,14 mill krLangsiktig gjeld46 %20,28 mill krKortsiktig gjeld8 %3,70 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader24,04 mill kr
Finansinntekter335 605 kr
Finanskostnader1,07 mill kr
Netto finans−737 348 kr
Ordinært resultat før skatt1,19 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2024 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 43 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 15 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.

API og MCPGET /company/969939274/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/969939274/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "969939274",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 25964950,
      "operating_profit": 1927134,
      "net_profit": 1189786,
      "equity": 20136159,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 23738703,
      "operating_profit": 1218343,
      "net_profit": 401086,
      "equity": 18946387,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "969939274" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan har omsetningen til Stavanger Golfklubb utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Stavanger Golfklubb i 2025?
  • Hvor mye vokste omsetningen til Stavanger Golfklubb fra 2024 til 2025?

Roller og styre8

Daglig leder

1Sist endret 09.05.2026
Daglig lederSignatur

Styre

7Sist endret 11.03.2026
Styrets lederSignatur
Gro Sverdrup Kleppestø(f. 1960)
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
Erik Haaland(f. 1974)
StyremedlemSignatur
Kjetil Ingebretsen(f. 1978)
StyremedlemSignatur
Robel Tewelde Berhane(f. 1996)
Varamedlem
API og MCPGET /company/969939274/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/969939274/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "969939274",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    { "role_type": "Styremedlem", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "969939274" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Stavanger Golfklubb?
  • List alle roller i Stavanger Golfklubb: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Stavanger Golfklubb?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Stavanger GolfklubbBEDRAktiviteter i idrettslag og -klubberStavanger29

Kunngjøringer16

API og MCPGET /company/969939274/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/969939274/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "969939274",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-10-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-05-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "969939274" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Stavanger Golfklubb sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Stavanger Golfklubb sist godkjent årsregnskap?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Stavanger Golfklubb i Brønnøysundregistrene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:24→29
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:28→24
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:27→28
  5. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:24→27

Bransjesammenligning

Avskrivninger utgjør 10,4 % av driftsinntektene — 8,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin7,4 %4,2 %
Resultatmargin4,6 %4,2 %
Egenkapitalandel45,6 %80,8 %
Likviditetsgrad2,213,00
Gjeldsgrad1,190,18
Egenkapitalrentabilitet5,9 %6,0 %
Omsetningsvekst (siste år)+9,4 %+6,6 %
Omsetning per ansatt895 343,103 kr374 560,282 kr
Andel av driftsinntekter2024Bransjemedian
Varekostnad6,4 %9,6 %
Lønnskostnad43,0 %34,8 %
Annen driftskostnad35,1 %40,5 %
Avskrivninger10,4 %2,1 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/969939274/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/969939274/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "969939274",
  "nace_code": "93.120",
  "industry_count": 824,
  "revenue": { "value": 25964950, "percentile": 0.9012 },
  "operating_margin": { "value": 0.0742, "percentile": 0.5987 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "969939274" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan er lønnsomheten til Stavanger Golfklubb sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Stavanger Golfklubb blant de største selskapene innen aktiviteter i idrettslag og -klubber?
  • Hvor solid er Stavanger Golfklubb sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?

Folk spør om Stavanger Golfklubb

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Stavanger Golfklubb?

Det er registrert 14 047 selskaper i Norge innen aktiviteter i idrettslag og -klubber, hvorav 297 i Stavanger.

Er Stavanger Golfklubb et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 1956, som er lenger enn 79 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 27 andre selskaper i bransjen etablert.

Hva er statusen til Stavanger Golfklubb?

Stavanger Golfklubb er et aktivt selskap registrert som Forening/lag/innretning i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hva gjør Stavanger Golfklubb?

Stavanger Golfklubb driver innen aktiviteter i idrettslag og -klubber, med NACE-kode 93.120 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Golfklubb.

Hvem er daglig leder i Stavanger Golfklubb?

Daglig leder i Stavanger Golfklubb er Ole Berge Ramsnes, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem sitter i styret i Stavanger Golfklubb?

Kjersti Jæger er registrert som styreleder i Stavanger Golfklubb, i et styre med 6 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.

Hvordan går det økonomisk med Stavanger Golfklubb?

I 2025 omsatte Stavanger Golfklubb for 25,96 mill kr, opp 9 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,19 mill kr.

Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Stavanger Golfklubb?

Stavanger Golfklubb er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2024-regnskapet.

Er Stavanger Golfklubb registrert i MVA-registeret?

Stavanger Golfklubb er registrert i MVA-registeret (siden 1993) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.

Hva er organisasjonsnummeret til Stavanger Golfklubb?

Stavanger Golfklubb har organisasjonsnummer 969 939 274. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Rogaland