Marnargården DA
- Omsetning
- 4,5 mill
- +3 %
- Resultat
- 803 457
- 7 års regnskap
Om Marnargården DA
Marnargården DA er registrert som ansvarlig selskap med delt ansvar med forretningsadresse i Lindesnes, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 1994 og har vært i drift i 32 år. Harry Hestås er styrets leder. I 2025 hadde Marnargården DA en omsetning på 4,54 mill kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 803 457 kr. Egenkapitalen var −1,34 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 381 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Lindesnes, og ett av 76 560 i Norge. Det er eldre enn 90 % av selskapene i bransjen. Bare 1 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.
Aktivitet og formål
Handel, eiendomsforvaltning- og utvikling samt deltagelse i andre foretak.
API og MCPGET /company/968857703
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968857703" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968857703",
"name": "MARNARGÅRDEN DA",
"org_form": "DA",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LINDESNES", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "968857703" })Spør AI-assistenten
Når ble Marnargården DA stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Lindesnes holder Marnargården DA til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Marnargården DA registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +3 % fra 2024 · +18,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,54 mill kr | 2,23 mill kr | 803 457 kr | 23,04 mill kr | −1,34 mill kr | 24,39 mill kr |
| 2024 | 4,40 mill kr | 364 401 kr | −926 489 kr | 24,73 mill kr | −146 170 kr | 24,88 mill kr |
| 2023 | 4,09 mill kr | 1,94 mill kr | 918 910 kr | 21,40 mill kr | 780 319 kr | 20,62 mill kr |
| 2022 | 3,82 mill kr | 1,54 mill kr | 846 452 kr | 20,89 mill kr | 861 409 kr | 20,03 mill kr |
| 2021 | 3,82 mill kr | 1,57 mill kr | 1,17 mill kr | 20,67 mill kr | 139 908 kr | 20,53 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 28 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 11 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler.
API og MCPGET /company/968857703/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968857703/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968857703",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4536143,
"operating_profit": 2232617,
"net_profit": 803457,
"equity": -1342713,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 4404238,
"operating_profit": 364401,
"net_profit": -926489,
"equity": -146170,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "968857703" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Marnargården DA per år.
Hvordan har omsetningen til Marnargården DA utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Marnargården DA i 2025?
Roller og styre10
Styre
4Sist endret 23.08.2024Regnskapsfører
1Sist endret 26.11.2001Revisor
1Sist endret 17.12.2018Deltakere
4Sist endret 07.10.2025API og MCPGET /company/968857703/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968857703/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968857703",
"roles": [
{ "role_type": "Deltaker med delt ansvar", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "968857703" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Marnargården DA?
Hvem er regnskapsfører for Marnargården DA?
List alle roller i Marnargården DA: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Marnargården DA | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Lindesnes | − |
Kunngjøringer46
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.10.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 7.10.2025 | Deltakere ↗ |
| 29.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.1.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 14.1.2025 | Deltakere ↗ |
| 23.8.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 23.8.2024 | Styre ↗ |
| 23.8.2024 | Deltakere ↗ |
| 15.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/968857703/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968857703/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968857703",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-10-07", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "968857703" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Marnargården DA i Brønnøysundregistrene?
Når ble Marnargården DA sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Marnargården DA sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 27,9 % av driftsinntektene — 8,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 49,2 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 17,7 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | -5,8 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 3,72 | 1,76 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +3,0 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 7,2 % | 5,9 % |
| Annen driftskostnad | 27,9 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 15,6 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/968857703/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968857703/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968857703",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64570,
"revenue": { "value": 4536143, "percentile": 0.8577 },
"operating_margin": { "value": 0.4922, "percentile": 0.5733 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "968857703" })Spør AI-assistenten
Er Marnargården DA blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Marnargården DA sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Marnargården DA på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Marnargården DA
Hvor stor er bransjen Marnargården DA tilhører?
Marnargården DA er ett av 381 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Lindesnes, og ett av 76 560 på landsbasis.
Hvor lenge har Marnargården DA eksistert sammenlignet med bransjen?
Marnargården DA ble etablert i 1994 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 90 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Marnargården DA sammenlignet med bransjen?
Medianen for utleie av egen eller leid fast eiendom er en driftsmargin på 42,3 %. Marnargården DA lå på 49,2 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Marnargården DA?
Selskapet er i ordinær drift som Ansvarlig selskap med delt ansvar og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Marnargården DA i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Marnargården DA?
Marnargården DA er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom (næringskode 68.200). Registrert aktivitet: Handel, eiendomsforvaltning- og utvikling samt deltagelse i andre foretak.
Hvem er styreleder i Marnargården DA?
Styrets leder i Marnargården DA er Harry Hestås. Styret har totalt 4 registrerte medlemmer.
Går Marnargården DA med overskudd?
Marnargården DA hadde i 2025 en omsetning på 4,54 mill kr og et overskudd på 803 457 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Marnargården DA?
Driftsresultatet for 2025 var 2,23 mill kr (driftsmargin 49,2 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvilket org.nr har Marnargården DA?
Marnargården DA har organisasjonsnummer 968 857 703. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Marnargården DA?
I Enhetsregisteret er Marnargården DA registrert med regnskapsfører Adb-Senteret AS og revisor Team Revisjon AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.