- Omsetning
- 200 000
- +0 %
- Resultat
- −51 484
- 7 års regnskap
Om Ørskogfjell Skisenter AS
Ørskogfjell Skisenter AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vestnes, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Drift av idrettsanlegg. Virksomheten ble stiftet i 1994 og har vært i drift i 32 år. Jørn Inge Løvik er styrets leder. I 2025 hadde Ørskogfjell Skisenter AS en omsetning på 200 000 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 51 484 kr. Egenkapitalen var 1,18 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ørskogfjell Skilag med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen drift av idrettsanlegg i Vestnes, og ett av 1 122 i Norge. Det er eldre enn 79 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (59 %).
Aktivitet
Utvikle kompetanse for og drive et skisenter med tilhørende aktiviteter og tilbud, som naturlig hører med i arbeidet. Tilbudene skal først og fremst prioriteres for barn og ungdom. Ledig tid i anlegget kan brukes til utenom-idrettslig virksomhet.
Formål
Drive et skisenter med tilhøyrande aktivitetar og tilbod, som naturleg høyrer med i arbeidet. Tilbodet skal først og fremst prioriterast for barn og ungdom. Ledig tid i skianlegget kan brukes til utanom-idrettsleg verksemd. Selskapet kan i samarbeid med frivillige interesser, lag og organisasjonar etablere kompetansegrupper for å utvikle tenlege driftsformer.
API og MCPGET /company/968498665
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968498665" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968498665",
"name": "ØRSKOGFJELL SKISENTER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "93.110",
"nace_desc": "Drift av idrettsanlegg",
"employees": null,
"address": { "municipality": "VESTNES", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "968498665" })Spør AI-assistenten
Når ble Ørskogfjell Skisenter AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Vestnes holder Ørskogfjell Skisenter AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Ørskogfjell Skisenter AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +0 % fra 2024 · +33,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 200 000 kr | −57 562 kr | −51 484 kr | 1,20 mill kr | 1,18 mill kr | 18 853 kr |
| 2024 | 200 000 kr | −109 281 kr | −103 816 kr | 1,23 mill kr | 1,23 mill kr | 2 803 kr |
| 2023 | 215 000 kr | −151 294 kr | −145 924 kr | 1,34 mill kr | 1,34 mill kr | 5 144 kr |
| 2022 | 200 000 kr | −180 898 kr | −176 075 kr | 1,50 mill kr | 1,48 mill kr | 17 952 kr |
| 2021 | 150 000 kr | −231 429 kr | −226 301 kr | 1,68 mill kr | 1,66 mill kr | 24 036 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIBankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 10 prosent av eiendelene ved utgangen av 2025, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/968498665/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968498665/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968498665",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 200000,
"operating_profit": -57562,
"net_profit": -51484,
"equity": 1180635,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 200000,
"operating_profit": -109281,
"net_profit": -103816,
"equity": 1232118,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "968498665" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Ørskogfjell Skisenter AS per år.
Hvordan har omsetningen til Ørskogfjell Skisenter AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Ørskogfjell Skisenter AS i 2025?
Roller og styre6
Styre
5Sist endret 05.01.2024Regnskapsfører
1Sist endret 23.01.2026API og MCPGET /company/968498665/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968498665/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968498665",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "968498665" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Ørskogfjell Skisenter AS?
Hvem er regnskapsfører for Ørskogfjell Skisenter AS?
List alle roller i Ørskogfjell Skisenter AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Ørskogfjell Skilag100 %
- Vestnes Kommunehadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ørskogfjell Skilag | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 6 850 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/968498665/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968498665/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968498665",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ØRSKOGFJELL SKILAG", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "968498665" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Ørskogfjell Skisenter AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Ørskogfjell Skisenter AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Ørskogfjell Skisenter AS eier Ørskogfjell Skilag, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/968498665/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968498665/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968498665",
"chain": [
{ "org_no": "918364447", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "968498665", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "968498665" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Ørskogfjell Skisenter AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Ørskogfjell Skisenter AS | BEDR | Drift av idrettsanlegg | Vestnes | − |
Kunngjøringer73
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 5.1.2024 | Styre ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.12.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 15.12.2022 | Styre ↗ |
| 10.11.2022 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/968498665/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968498665/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968498665",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "968498665" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Ørskogfjell Skisenter AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Ørskogfjell Skisenter AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Ørskogfjell Skisenter AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 98,4 % | 34,4 % |
| Likviditetsgrad | 20,08 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 0,02 | 0,91 |
| Egenkapitalrentabilitet | -4,4 % | 1,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/968498665/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968498665/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968498665",
"nace_code": "93.110",
"industry_count": 710,
"revenue": { "value": 200000, "percentile": 0.2345 },
"operating_margin": { "value": -0.2878, "percentile": 0.1568 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "968498665" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Ørskogfjell Skisenter AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Ørskogfjell Skisenter AS på i bransjen?
Hvor ligger Ørskogfjell Skisenter AS blant de 710 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
ØRSKOGFJELL SKISENTER AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Alpepass AS | Stranda | 12,5 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Ørskogfjell Skisenter AS
Hvor stor er bransjen Ørskogfjell Skisenter AS tilhører?
Ørskogfjell Skisenter AS er ett av 3 selskaper innen drift av idrettsanlegg i Vestnes, og ett av 1 122 på landsbasis.
Hvor lenge har Ørskogfjell Skisenter AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Ørskogfjell Skisenter AS ble etablert i 1994 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 79 % av selskapene.
Er Ørskogfjell Skisenter AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Ørskogfjell Skisenter AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Ørskogfjell Skisenter AS?
Organisasjonsformen til Ørskogfjell Skisenter AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er største aksjonær i Ørskogfjell Skisenter AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Ørskogfjell Skilag største eier i Ørskogfjell Skisenter AS med 100 % av aksjene.
Hvem er morselskapet til Ørskogfjell Skisenter AS?
Selskapet er datterselskap av Ørskogfjell Skilag (100 % eierandel).
Går Ørskogfjell Skisenter AS med overskudd?
Ørskogfjell Skisenter AS hadde i 2025 en omsetning på 200 000 kr og et underskudd på 51 484 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Er Ørskogfjell Skisenter AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 1994. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilket org.nr har Ørskogfjell Skisenter AS?
Ørskogfjell Skisenter AS har organisasjonsnummer 968 498 665. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.