Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Samvirkeforetak

Straumsnes Vassverk SA

Org.nr 968357182
Omsetning
151 816
+10 %
Resultat
−13 561
−190,5 %
Mer

Om Straumsnes Vassverk SA

Straumsnes Vassverk SA er registrert som samvirkeforetak med forretningsadresse i Fjaler, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann. Virksomheten ble stiftet i 1993 og har vært i drift i 33 år. Christer Yndestad er styrets leder. I 2022 hadde Straumsnes Vassverk SA en omsetning på 151 816 kr, en økning på 10 % fra 2021. Selskapet endte året med et underskudd på 13 561 kr. Egenkapitalen var −929 351 kr ved utgangen av 2022. Selskapet er ett av 3 innen uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann i Fjaler, og ett av 1 889 i Norge. Det er eldre enn 71 % av selskapene i bransjen. Samvirkeforetak er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).

Aktivitet og formål

Skaffe vatn til bustadhus, gardsbruk, industri og anna om det let seg gjere innanfor vassverket sitt naturlege forsyningsområde.

API og MCPGET /company/968357182

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/968357182" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "968357182",
  "name": "STRAUMSNES VASSVERK SA",
  "org_form": "SA",
  "nace_code": "36.000",
  "nace_desc": "Uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "FJALER", "county": "VESTLAND", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "968357182" })

Spør AI-assistenten

  • Er Straumsnes Vassverk SA registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Straumsnes Vassverk SA med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Straumsnes Vassverk SA: bransje, adresse og antall ansatte.
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2018–2022 · +10 % fra 2021 · +86,4 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2022151 816 kr−14 619 kr−13 561 kr298 951 kr−929 351 kr1,23 mill kr
2021138 066 kr14 986 kr14 986 kr289 421 kr−916 190 kr1,21 mill kr
2020119 760 kr−34 132 kr−34 107 kr265 149 kr−931 176 kr1,20 mill kr
201993 600 kr−80 955 kr−80 955 kr287 381 kr−897 068 kr1,18 mill kr
201881 440 kr−49 984 kr−49 954 kr312 736 kr−816 713 kr1,13 mill kr

Balanse

2022
Eiendeler298 951 kr
Anleggsmidler37 %109 240 krOmløpsmidler63 %189 711 kr
Egenkapital og gjeld298 951 kr
Innskutt egenkapital8 %23 100 krOpptjent egenkapital-319 %−952 451 krLangsiktig gjeld407 %1,22 mill krKortsiktig gjeld4 %10 853 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader166 435 kr
Finansinntekter1 058 kr
Netto finans1 058 kr
Ordinært resultat før skatt−13 561 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Ved utgangen av 2022 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 63 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

API og MCPGET /company/968357182/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/968357182/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "968357182",
  "years": [
    {
      "year": 2022,
      "revenue": 151816,
      "operating_profit": -14619,
      "net_profit": -13561,
      "equity": -929351,
      …
    },
    { "year": 2021, "revenue": 138066, "operating_profit": 14986, "net_profit": 14986, "equity": -916190, … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "968357182" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Straumsnes Vassverk SA de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Straumsnes Vassverk SA per år.
  • Hvordan har omsetningen til Straumsnes Vassverk SA utviklet seg fra 2018 til 2022?

Roller og styre6

Styre

5Sist endret 02.02.2026
Christer Yndestad(f. 1990)
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
Hilde Åsnes(f. 1974)
StyremedlemSignatur
Christian Myhre(f. 1984)
Varamedlem
Varamedlem

Regnskapsfører

1Sist endret 20.11.2024
Regnskapsfører
repr. AIDER ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/968357182/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/968357182/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "968357182",
  "roles": [
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    { "role_type": "Styremedlem", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "968357182" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Straumsnes Vassverk SA: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Straumsnes Vassverk SA?
  • Hvem er regnskapsfører for Straumsnes Vassverk SA?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Straumsnes Vassverk SABEDRUttak fra kilde, rensing og distribusjon av vannFjaler−

Kunngjøringer23

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/968357182/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/968357182/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "968357182",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2025-03-29", "type": "Styre", … },
    { "dato": "2024-06-04", "type": "Styre", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "968357182" })

Spør AI-assistenten

  • Når leverte Straumsnes Vassverk SA sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Straumsnes Vassverk SA sist endret?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Straumsnes Vassverk SA i Brønnøysundregistrene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2022Bransjemedian
Egenkapitalandel-310,9 %71,7 %
Likviditetsgrad17,483,91

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/968357182/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/968357182/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "968357182",
  "nace_code": "36.000",
  "industry_count": 357,
  "revenue": { "value": 151816, "percentile": 0.4254 },
  "operating_margin": { "value": -0.0963, "percentile": 0.2969 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "968357182" })

Spør AI-assistenten

  • Er Straumsnes Vassverk SA blant de største selskapene innen uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann?
  • Hvor solid er Straumsnes Vassverk SA sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Straumsnes Vassverk SA på i bransjen?

Godt å vite om Straumsnes Vassverk SA

Hvor stor er bransjen Straumsnes Vassverk SA tilhører?

Straumsnes Vassverk SA er ett av 3 selskaper innen uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann i Fjaler, og ett av 1 889 på landsbasis.

Hvor lenge har Straumsnes Vassverk SA eksistert sammenlignet med bransjen?

Straumsnes Vassverk SA ble etablert i 1993 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 71 % av selskapene i bransjen.

Er Straumsnes Vassverk SA et aktivt selskap?

Selskapet er i ordinær drift som Samvirkeforetak og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Straumsnes Vassverk SA i Brønnøysundregistrene.

Hva betyr organisasjonsformen SA?

Organisasjonsformen til Straumsnes Vassverk SA er Samvirkeforetak, forkortet SA. Et samvirkeforetak eies og styres av medlemmene, som også bruker foretakets tjenester.

Hva omsatte Straumsnes Vassverk SA for i 2022?

I 2022 omsatte Straumsnes Vassverk SA for 151 816 kr, opp 10 % fra 2021. Årsresultatet ble et underskudd på 13 561 kr.

Hvor lønnsom er driften i Straumsnes Vassverk SA?

Driftsresultatet for 2022 var −14 619 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.

Hvor mye egenkapital har Straumsnes Vassverk SA?

Ved utgangen av 2022 hadde Straumsnes Vassverk SA en egenkapital på −929 351 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på −310,9 %.

Hvor holder Straumsnes Vassverk SA til?

Straumsnes Vassverk SA holder til i c/o Jofred Åsnes Åsnesvegen 67, 6969, STRAUMSNES, i Fjaler kommune i Vestland.

Hvilken regnskapsfører bruker Straumsnes Vassverk SA?

I Enhetsregisteret er Straumsnes Vassverk SA registrert med regnskapsfører Aider AS.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Vestland