Nasjonalforeningen Stavanger Helselag
Org.nr 968280651
Om Nasjonalforeningen Stavanger Helselag
Nasjonalforeningen Stavanger Helselag er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Andre sosialtjenester uten botilbud ellers. Virksomheten ble stiftet i 1911 og har vært i drift i 115 år. Unn Cecilie Omre er styrets leder. I 2025 hadde Nasjonalforeningen Stavanger Helselag en omsetning på 81 537 kr, en økning på 16 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 26 735 kr. Egenkapitalen var 1,25 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 73 innen andre sosialtjenester uten botilbud ellers i Stavanger, og ett av 4 604 i Norge. Det er eldre enn 98 % av selskapene i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet
Sosialtjenester utenfor institusjon ellers
API og MCPGET /company/968280651
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968280651" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968280651",
"name": "NASJONALFORENINGEN STAVANGER HELSELAG",
"org_form": "FLI",
"nace_code": "88.996",
"nace_desc": "Andre sosialtjenester uten botilbud ellers",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "968280651" })Spør AI-assistenten
Når ble Nasjonalforeningen Stavanger Helselag stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Stavanger holder Nasjonalforeningen Stavanger Helselag til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Nasjonalforeningen Stavanger Helselag registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 81 537 kr | 26 695 kr | 26 735 kr | 1,28 mill kr | 1,25 mill kr | 27 672 kr |
| 2024 | 70 234 kr | 17 059 kr | 17 130 kr | 1,24 mill kr | 1,23 mill kr | 10 611 kr |
| 2023 | 63 511 kr | 17 679 kr | 17 628 kr | 1,23 mill kr | 1,21 mill kr | 21 413 kr |
| 2022 | 58 455 kr | −24 364 kr | −24 364 kr | 1,20 mill kr | 1,19 mill kr | 9 000 kr |
| 2021 | 48 524 kr | 12 103 kr | 12 103 kr | 1,23 mill kr | 1,22 mill kr | 15 971 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIBankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 13 prosent av eiendelene ved utgangen av 2025, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/968280651/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968280651/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968280651",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 81537, "operating_profit": 26695, "net_profit": 26735, "equity": 1253880, … },
{ "year": 2024, "revenue": 70234, "operating_profit": 17059, "net_profit": 17130, "equity": 1227146, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "968280651" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Nasjonalforeningen Stavanger Helselag i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Nasjonalforeningen Stavanger Helselag fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Nasjonalforeningen Stavanger Helselag de siste årene.
Roller og styre7
Styre
6Sist endret 15.05.2026Revisor
1Sist endret 27.02.2014API og MCPGET /company/968280651/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968280651/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968280651",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "968280651" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Nasjonalforeningen Stavanger Helselag?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Nasjonalforeningen Stavanger Helselag?
List alle roller i Nasjonalforeningen Stavanger Helselag: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Nasjonalforeningen Stavanger Helselag | AAFY | Andre sosialtjenester uten botilbud ellers | Stavanger | − |
Kunngjøringer20
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 21.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.4.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.6.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.4.2017 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/968280651/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968280651/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968280651",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-04-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "968280651" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Nasjonalforeningen Stavanger Helselag i Brønnøysundregistrene?
Når ble Nasjonalforeningen Stavanger Helselag sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Nasjonalforeningen Stavanger Helselag sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 97,8 % | 76,8 % |
| Likviditetsgrad | 7,51 | 2,79 |
| Gjeldsgrad | 0,02 | 0,20 |
| Egenkapitalrentabilitet | 2,1 % | 2,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/968280651/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968280651/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968280651",
"nace_code": "88.996",
"industry_count": 623,
"revenue": { "value": 81537, "percentile": 0.2295 },
"operating_margin": { "value": 0.3274, "percentile": 0.883 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "968280651" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Nasjonalforeningen Stavanger Helselag blant de 623 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Nasjonalforeningen Stavanger Helselag sammenlignet med andre i bransjen?
Er Nasjonalforeningen Stavanger Helselag blant de største selskapene innen andre sosialtjenester uten botilbud ellers?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Nasjonalforeningen Stavanger Helselag
Hvor stor er bransjen Nasjonalforeningen Stavanger Helselag tilhører?
Nasjonalforeningen Stavanger Helselag er ett av 73 selskaper innen andre sosialtjenester uten botilbud ellers i Stavanger, og ett av 4 604 på landsbasis.
Hvor lenge har Nasjonalforeningen Stavanger Helselag eksistert sammenlignet med bransjen?
Nasjonalforeningen Stavanger Helselag ble etablert i 1911 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 98 % av selskapene.
Hvilken status har Nasjonalforeningen Stavanger Helselag i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Forening/lag/innretning. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Nasjonalforeningen Stavanger Helselag i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Nasjonalforeningen Stavanger Helselag?
Nasjonalforeningen Stavanger Helselag er registrert i bransjen Andre sosialtjenester uten botilbud ellers (næringskode 88.996). Registrert aktivitet: Sosialtjenester utenfor institusjon ellers.
Hva slags selskap er Nasjonalforeningen Stavanger Helselag?
Organisasjonsformen til Nasjonalforeningen Stavanger Helselag er Forening/lag/innretning, forkortet FLI. Dette er en organisasjon drevet på ideelt eller frivillig grunnlag.
Hva omsatte Nasjonalforeningen Stavanger Helselag for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 81 537 kr, opp 16 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,25 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Nasjonalforeningen Stavanger Helselag?
Driftsresultatet for 2025 var 26 695 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Nasjonalforeningen Stavanger Helselag?
Ved utgangen av 2025 hadde Nasjonalforeningen Stavanger Helselag en egenkapital på 1,25 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 97,8 %.
Hvor holder Nasjonalforeningen Stavanger Helselag til?
Nasjonalforeningen Stavanger Helselag holder til i Erling Skjalgssons allé 10, 4009, STAVANGER, i Stavanger kommune i Rogaland.
Hvilket revisjonsselskap bruker Nasjonalforeningen Stavanger Helselag?
I Enhetsregisteret er Nasjonalforeningen Stavanger Helselag registrert med revisor Abacus Revisjon AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.