- Omsetning
- 14,8 mill
- +46,2 %
- Resultat
- 336 312
- 6 års regnskap
- Ansatte
- 8
Om Vatek Varme Og Energiteknikk AS
Vatek Varme Og Energiteknikk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Rørleggerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 1993 og har vært i drift i 33 år. Svein Born er daglig leder, og Svein Born er styreleder. I 2025 hadde Vatek Varme Og Energiteknikk AS en omsetning på 14,76 mill kr, en økning på 46 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 336 312 kr. Egenkapitalen var 5,06 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Landekil AS med 90 % av aksjene. Selskapet er ett av 542 innen rørleggerarbeid i Oslo, og ett av 4 974 i Norge. Det er eldre enn 94 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet og formål
Prosjektere og levere VVS-anlegg. Likeledes inngår i selskapets virksomhet rådgiving, konsulent- tjenester tilknyttet ovennevnte. Selskapet har også til formål å ta del i tilsvarende virksomhet ved aksjetegning eller på annen måte som naturlig hører inn under dette.
API og MCPGET /company/968252453
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968252453" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968252453",
"name": "VATEK VARME OG ENERGITEKNIKK AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.221",
"nace_desc": "Rørleggerarbeid",
"employees": 8,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "968252453" })Spør AI-assistenten
Hva driver Vatek Varme Og Energiteknikk AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Vatek Varme Og Energiteknikk AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Vatek Varme Og Energiteknikk AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +46,2 % fra 2024 · +28,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 14,76 mill kr | 359 397 kr | 336 312 kr | 12,20 mill kr | 5,06 mill kr | 7,14 mill kr |
| 2024 | 10,10 mill kr | −29 368 kr | −2 439 kr | 11,45 mill kr | 4,72 mill kr | 6,73 mill kr |
| 2023 | 16,23 mill kr | 201 827 kr | 203 405 kr | 11,03 mill kr | 4,73 mill kr | 6,30 mill kr |
| 2022 | 11,89 mill kr | −75 569 kr | 751 137 kr | 10,66 mill kr | 4,52 mill kr | 6,14 mill kr |
| 2021 | 11,52 mill kr | 311 705 kr | 279 076 kr | 11,54 mill kr | 4,02 mill kr | 7,52 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2024 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 42 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 77 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2024)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 3,8 mill kr (33 % av balansen)
API og MCPGET /company/968252453/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968252453/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968252453",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 14764537,
"operating_profit": 359397,
"net_profit": 336312,
"equity": 5060303,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 10101065,
"operating_profit": -29368,
"net_profit": -2439,
"equity": 4723991,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "968252453" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Vatek Varme Og Energiteknikk AS per år.
Hvordan har omsetningen til Vatek Varme Og Energiteknikk AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Vatek Varme Og Energiteknikk AS i 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 21.01.1994Styre
2Sist endret 09.09.2006Revisor
1Sist endret 23.02.2008API og MCPGET /company/968252453/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968252453/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968252453",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "968252453" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Vatek Varme Og Energiteknikk AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Vatek Varme Og Energiteknikk AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Vatek Varme Og Energiteknikk AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Landekil AS | Selskap | Ordinære aksjer | 90,0 % | 360 |
| Rune Rækstad Bjerke | Person | Ordinære aksjer | 10,0 % | 40 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/968252453/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968252453/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968252453",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "LANDEKIL AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 90, "year": 2025, … },
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "968252453" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Vatek Varme Og Energiteknikk AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Vatek Varme Og Energiteknikk AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Vatek Varme Og Energiteknikk AS eier Landekil AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/968252453/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968252453/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968252453",
"chain": [
{ "org_no": "989215361", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "968252453", "owner_pct": 90, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "968252453" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Vatek Varme Og Energiteknikk AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vatek Varme Og Energiteknikk AS | BEDR | Rørleggerarbeid | Oslo | 8 |
Kunngjøringer40
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.10.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.9.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.9.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.10.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.9.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.9.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.9.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.8.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/968252453/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968252453/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968252453",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-09-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "968252453" })Spør AI-assistenten
Når ble Vatek Varme Og Energiteknikk AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Vatek Varme Og Energiteknikk AS sist godkjent årsregnskap?
Hvilke fusjoner har Vatek Varme Og Energiteknikk AS vært involvert i?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:43.220 VVS-arbeid→43.221 Rørleggerarbeid
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 41,7 % av driftsinntektene — 6,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,4 % | 4,4 % |
| Resultatmargin | 2,3 % | 3,6 % |
| Egenkapitalandel | 41,5 % | 40,9 % |
| Likviditetsgrad | 4,18 | 1,63 |
| Gjeldsgrad | 1,41 | 1,09 |
| Egenkapitalrentabilitet | 6,6 % | 15,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +46,2 % | +1,3 % |
| Omsetning per ansatt | 1,85 mill kr | 1,76 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 38,8 % | 42,2 % |
| Lønnskostnad | 41,7 % | 34,9 % |
| Annen driftskostnad | 16,1 % | 14,8 % |
| Avskrivninger | 3,7 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/968252453/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968252453/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968252453",
"nace_code": "43.221",
"industry_count": 3304,
"revenue": { "value": 14764537, "percentile": 0.8332 },
"operating_margin": { "value": 0.0243, "percentile": 0.4084 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "968252453" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Vatek Varme Og Energiteknikk AS på i bransjen?
Hvor ligger Vatek Varme Og Energiteknikk AS blant de 3304 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Vatek Varme Og Energiteknikk AS sammenlignet med andre i bransjen?
Godkjenninger og registre
Vatek Varme Og Energiteknikk AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 9 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Ansvarlig søker | (for alle typer tiltak) | 1 |
| Prosjekterende | Sanitærinstallasjoner | 2 |
| Prosjekterende | Slukkeinstallasjoner | 2 |
| Prosjekterende | Vannforsynings- og avløpsanlegg | 2 |
| Prosjekterende | Varme- og kuldeinstallasjoner | 2 |
| Utførende | Sanitærinstallasjoner | 2 |
| Utførende | Slukkeinstallasjoner | 2 |
| Utførende | Vannforsynings- og avløpsanlegg | 2 |
| Utførende | Varme- og kuldeinstallasjoner | 2 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Investeringer
VATEK VARME OG ENERGITEKNIKK AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Vvs Norge AS | Oslo | 0,3 % | 2019 | 2021 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Vatek Varme Og Energiteknikk AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Vatek Varme Og Energiteknikk AS?
Det er registrert 4 974 selskaper i Norge innen rørleggerarbeid, hvorav 542 i Oslo.
Er Vatek Varme Og Energiteknikk AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1993, som er lenger enn 94 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 26 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Vatek Varme Og Energiteknikk AS et aktivt selskap?
Vatek Varme Og Energiteknikk AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Vatek Varme Og Energiteknikk AS med?
Vatek Varme Og Energiteknikk AS driver innen rørleggerarbeid, med NACE-kode 43.221 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Prosjektere og levere VVS-anlegg.
Hvem er daglig leder i Vatek Varme Og Energiteknikk AS?
Daglig leder i Vatek Varme Og Energiteknikk AS er Svein Born, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Vatek Varme Og Energiteknikk AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Landekil AS største eier i Vatek Varme Og Energiteknikk AS med 90 % av aksjene. Nest størst er Rune Rækstad Bjerke med 10 %.
Hvordan går det økonomisk med Vatek Varme Og Energiteknikk AS?
Vatek Varme Og Energiteknikk AS hadde i 2025 en omsetning på 14,76 mill kr og et overskudd på 336 312 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er aksjekapitalen i Vatek Varme Og Energiteknikk AS?
Vatek Varme Og Energiteknikk AS har en registrert aksjekapital på 200 000 kr.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Vatek Varme Og Energiteknikk AS?
Vatek Varme Og Energiteknikk AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2024-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.