- Omsetning
- 79,0 mill
- +15,9 %
- Resultat
- −5,5 mill
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 84
- −4 siden mars
Om Vålerenga Fotball
Vålerenga Fotball er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber. Virksomheten ble stiftet i 1913 og har vært i drift i 113 år. Stephan Gundersen er daglig leder, og Mia Charlott Wedegren er styreleder. I 2025 hadde Vålerenga Fotball en omsetning på 78,97 mill kr, en økning på 16 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 5,55 mill kr. Egenkapitalen var 67,49 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 1 334 innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Oslo, og ett av 14 045 i Norge. Det er eldre enn 93 % av selskapene i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).
Aktivitet
Fotballklubb.
API og MCPGET /company/968218743
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968218743" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968218743",
"name": "VÅLERENGA FOTBALL",
"org_form": "FLI",
"nace_code": "93.120",
"nace_desc": "Aktiviteter i idrettslag og -klubber",
"employees": 84,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "968218743" })Spør AI-assistenten
Hva driver Vålerenga Fotball med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Vålerenga Fotball: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Vålerenga Fotball registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +15,9 % fra 2024 · +69,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 78,97 mill kr | −5,55 mill kr | −5,55 mill kr | 84,88 mill kr | 67,49 mill kr | 17,39 mill kr |
| 2024 | 68,14 mill kr | −1,35 mill kr | −1,36 mill kr | 82,04 mill kr | 73,03 mill kr | 9,00 mill kr |
| 2023 | 59,95 mill kr | −4,15 mill kr | −4,00 mill kr | 84,88 mill kr | 74,39 mill kr | 10,48 mill kr |
| 2022 | 47,08 mill kr | −4,66 mill kr | −4,43 mill kr | 85,25 mill kr | 78,39 mill kr | 6,86 mill kr |
| 2021 | 46,50 mill kr | 5,44 mill kr | 5,51 mill kr | 88,61 mill kr | 82,82 mill kr | 5,79 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 57 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler.
API og MCPGET /company/968218743/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968218743/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968218743",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 78965864,
"operating_profit": -5553097,
"net_profit": -5546955,
"equity": 67486523,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 68135263,
"operating_profit": -1351577,
"net_profit": -1358626,
"equity": 73033478,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "968218743" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Vålerenga Fotball i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Vålerenga Fotball de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Vålerenga Fotball per år.
Roller og styre10
Daglig leder
1Sist endret 11.04.2026Styre
8Sist endret 22.10.2026Revisor
1Sist endret 18.09.2013API og MCPGET /company/968218743/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968218743/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968218743",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "968218743" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Vålerenga Fotball?
List alle roller i Vålerenga Fotball: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Vålerenga Fotball?
Eierstruktur
Datterselskaper av Vålerenga Fotball
2 selskaperAPI og MCPGET /company/968218743/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968218743/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968218743",
"chain": [
{ "org_no": "968218743", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 2,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "968218743" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Vålerenga Fotball, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vålerenga Fotball | BEDR | Aktiviteter i idrettslag og -klubber | Oslo | 84 |
Kunngjøringer22
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.8.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.7.2017 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/968218743/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968218743/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968218743",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-03-19", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "968218743" })Spør AI-assistenten
Når leverte Vålerenga Fotball sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Vålerenga Fotball i Brønnøysundregistrene?
Når ble Vålerenga Fotball sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Carl Frederik Mollén(Styremedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:81→84
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:83→81
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:81→83
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:82→81
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 57,4 % av driftsinntektene — 22,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -7,0 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | -7,0 % | 4,2 % |
| Egenkapitalandel | 79,5 % | 80,8 % |
| Likviditetsgrad | 0,95 | 3,00 |
| Gjeldsgrad | 0,26 | 0,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | -8,2 % | 6,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +15,9 % | +6,6 % |
| Omsetning per ansatt | 940 069,81 kr | 374 560,282 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,1 % | 9,6 % |
| Lønnskostnad | 57,4 % | 34,8 % |
| Avskrivninger | 0,5 % | 2,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/968218743/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968218743/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968218743",
"nace_code": "93.120",
"industry_count": 824,
"revenue": { "value": 78965864, "percentile": 0.9654 },
"operating_margin": { "value": -0.0703, "percentile": 0.183 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "968218743" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Vålerenga Fotball sammenlignet med andre i bransjen?
Er Vålerenga Fotball blant de største selskapene innen aktiviteter i idrettslag og -klubber?
Hvor solid er Vålerenga Fotball sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
VÅLERENGA FOTBALL eier aksjer i 4 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Vålerenga Stadion AS | Oslo | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Vålerenga Kultur- Og Idrettspark AS | Oslo | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Vålerengahuset AS | Oslo | 5,0 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Vålerenga Sport AS | Oslo | 4,2 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Vålerenga Fotball
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Vålerenga Fotball?
Det er registrert 14 045 selskaper i Norge innen aktiviteter i idrettslag og -klubber, hvorav 1 334 i Oslo.
Er Vålerenga Fotball et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1913, som er lenger enn 93 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 26 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Vålerenga Fotball et aktivt selskap?
Vålerenga Fotball er et aktivt selskap registrert som Forening/lag/innretning i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Vålerenga Fotball med?
Vålerenga Fotball driver innen aktiviteter i idrettslag og -klubber, med NACE-kode 93.120 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Fotballklubb.
Hvem er daglig leder i Vålerenga Fotball?
Daglig leder i Vålerenga Fotball er Stephan Gundersen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke datterselskaper har Vålerenga Fotball?
Vålerenga Fotball har 2 registrerte datterselskaper: Vålerenga Stadion AS og Vålerenga Kultur- Og Idrettspark AS. Hele eierstrukturen vises i Eierstruktur-seksjonen på denne siden.
Hva er omsetningen til Vålerenga Fotball?
Vålerenga Fotball hadde i 2025 en omsetning på 78,97 mill kr og et underskudd på 5,55 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Vålerenga Fotball?
Egenkapitalen i Vålerenga Fotball var 67,49 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 79,5 % av totalkapitalen.
Hvor mange ansatte har Vålerenga Fotball?
Vålerenga Fotball har 84 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.