Gudbrandsveien 1 AS
- Omsetning
- 257 460
- −3,6 %
- Resultat
- 22 473
- +11 193 %
Om Gudbrandsveien 1 AS
Gudbrandsveien 1 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Drangedal, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 1993 og har vært i drift i 33 år. Gunn Marit Brekka er daglig leder, og Gunn Marit Brekka er styreleder. I 2025 hadde Gudbrandsveien 1 AS en omsetning på 257 460 kr, en nedgang på 4 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 22 473 kr. Egenkapitalen var 3,90 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Gunn Marit Brekka med 67 % av aksjene. Selskapet er ett av 42 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Drangedal, og ett av 76 534 i Norge. Det er eldre enn 90 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Drift og utleie av forretningsbygg i Gudbrandsvei 1, 3750 Drangedal, samt ved aksjetegning eller på annen måte delta i annen virksomhet.
API og MCPGET /company/968141678
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968141678" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968141678",
"name": "GUDBRANDSVEIEN 1 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "DRANGEDAL", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "968141678" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Gudbrandsveien 1 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Gudbrandsveien 1 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Drangedal holder Gudbrandsveien 1 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −3,6 % fra 2024 · +21,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 257 460 kr | 32 374 kr | 22 473 kr | 4,56 mill kr | 3,90 mill kr | 661 512 kr |
| 2024 | 267 057 kr | 376 kr | 199 kr | 4,51 mill kr | 3,88 mill kr | 630 665 kr |
| 2023 | 229 912 kr | −20 449 kr | −16 337 kr | 4,43 mill kr | 3,88 mill kr | 552 271 kr |
| 2022 | 249 912 kr | 71 097 kr | 54 114 kr | 4,49 mill kr | 3,89 mill kr | 592 222 kr |
| 2021 | 212 532 kr | −40 316 kr | −31 869 kr | 4,49 mill kr | 3,84 mill kr | 654 148 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/968141678/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968141678/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968141678",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 257460, "operating_profit": 32374, "net_profit": 22473, "equity": 3899124, … },
{ "year": 2024, "revenue": 267057, "operating_profit": 376, "net_profit": 199, "equity": 3876651, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "968141678" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Gudbrandsveien 1 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Gudbrandsveien 1 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Gudbrandsveien 1 AS i 2025?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 30.08.2011Styre
2Sist endret 30.08.2011API og MCPGET /company/968141678/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968141678/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968141678",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "968141678" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Gudbrandsveien 1 AS?
List alle roller i Gudbrandsveien 1 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Gudbrandsveien 1 AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- John Georg Lohnehadde 33 %
- Gunn Marit Brekka34 % → 67 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Gunn Marit Brekka | Person | Ordinære aksjer | 67,0 % | 67 |
| Karin Lohne | Person | Ordinære aksjer | 33,0 % | 33 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/968141678/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968141678/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968141678",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "968141678" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Gudbrandsveien 1 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Gudbrandsveien 1 AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Gudbrandsveien 1 AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Gudbrandsveien 1 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Drangedal | − |
Kunngjøringer41
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 30.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 27.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.4.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/968141678/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968141678/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968141678",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-05-19", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "968141678" })Spør AI-assistenten
Når leverte Gudbrandsveien 1 AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Gudbrandsveien 1 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Gudbrandsveien 1 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 85,5 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 11,35 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,17 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0,6 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/968141678/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968141678/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968141678",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64535,
"revenue": { "value": 257460, "percentile": 0.3903 },
"operating_margin": { "value": 0.1257, "percentile": 0.2844 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "968141678" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Gudbrandsveien 1 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Gudbrandsveien 1 AS på i bransjen?
Hvor ligger Gudbrandsveien 1 AS blant de 64535 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Gudbrandsveien 1 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Gudbrandsveien 1 AS?
Det er registrert 76 534 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 42 i Drangedal.
Er Gudbrandsveien 1 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1993, som er lenger enn 90 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 411 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Gudbrandsveien 1 AS?
Gudbrandsveien 1 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Gudbrandsveien 1 AS?
Daglig leder i Gudbrandsveien 1 AS er Gunn Marit Brekka, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Gudbrandsveien 1 AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Gunn Marit Brekka største eier i Gudbrandsveien 1 AS med 67 % av aksjene. Nest størst er Karin Lohne med 33 %.
Hva er omsetningen til Gudbrandsveien 1 AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 257 460 kr, ned 4 % fra 2024. Egenkapitalen var 3,90 mill kr ved årsslutt.
Hvor solid er balansen til Gudbrandsveien 1 AS?
Egenkapitalen i Gudbrandsveien 1 AS var 3,90 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 85,5 % av totalkapitalen.
Hvor ligger Gudbrandsveien 1 AS?
Forretningsadressen til Gudbrandsveien 1 AS er Gudbrandsveien 1, 3750, DRANGEDAL i Drangedal kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.