Astellas Pharma NUF
- Omsetning
- 21,7 mill
- −37,2 %
- Resultat
- −1,7 mill
- −277,8 %
Om Astellas Pharma NUF
Astellas Pharma NUF er registrert som norskregistrert utenlandsk foretak med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Agenturhandel med spesialisert vareutvalg ellers. Selskapet ble registrert i Enhetsregisteret i 1995. Mark Andree Dekker er daglig leder. I 2026 hadde Astellas Pharma NUF en omsetning på 21,69 mill kr, en nedgang på 37 % fra 2025. Selskapet endte året med et underskudd på 1,74 mill kr. Selskapet er ett av 175 innen agenturhandel med spesialisert vareutvalg ellers i Oslo, og ett av 985 i Norge. Det er eldre enn 92 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Markedsføringstjenester, agentvirksomhet, kommi- sjonshandel samt kjøp og salg av varer og tjen- esteytelser.
API og MCPGET /company/968090364
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968090364" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968090364",
"name": "ASTELLAS PHARMA NUF",
"org_form": "NUF",
"nace_code": "46.180",
"nace_desc": "Agenturhandel med spesialisert vareutvalg ellers",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "968090364" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Astellas Pharma NUF: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Astellas Pharma NUF registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Astellas Pharma NUF stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2022–2026 · −37,2 % fra 2025 · −91,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 21,69 mill kr | −2,13 mill kr | −1,74 mill kr | 7,56 mill kr | – | 7,56 mill kr |
| 2025 | 34,54 mill kr | 1,36 mill kr | 981 267 kr | 8,07 mill kr | 0 kr | 8,07 mill kr |
| 2024 | 2,17 mill kr | 68 975 kr | 51 975 kr | 1,17 mill kr | 287 155 kr | 884 558 kr |
| 2023 | 277,17 mill kr | 7,81 mill kr | 3,19 mill kr | 171,73 mill kr | 54,12 mill kr | 117,61 mill kr |
| 2022 | 244,39 mill kr | 12,24 mill kr | 9,08 mill kr | 469,35 mill kr | 79,08 mill kr | 390,27 mill kr |
Balanse
2026Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 60 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 36 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 45 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
API og MCPGET /company/968090364/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968090364/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968090364",
"years": [
{
"year": 2026,
"revenue": 21691042,
"operating_profit": -2127797,
"net_profit": -1744464,
"equity": null,
…
},
{ "year": 2025, "revenue": 34544805, "operating_profit": 1364946, "net_profit": 981267, "equity": 0, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "968090364" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Astellas Pharma NUF i 2026, og hvor mye egenkapital er igjen?
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Astellas Pharma NUF per år.
Hvordan har omsetningen til Astellas Pharma NUF utviklet seg fra 2022 til 2026?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 31.12.2025Regnskapsfører
2Sist endret 18.12.2025Revisor
1Sist endret 04.09.2004Hovedforetak
1Sist endret 19.01.1995API og MCPGET /company/968090364/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968090364/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968090364",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Oppl om foretaket i hjemlandet", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "968090364" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Astellas Pharma NUF?
Hvem er regnskapsfører for Astellas Pharma NUF?
List alle roller i Astellas Pharma NUF: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Astellas Pharma NUF | BEDR | Agenturhandel med spesialisert vareutvalg ellers | Oslo | − |
Kunngjøringer39
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.10.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.12.2025 | Daglig leder ↗ |
| 19.11.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 16.9.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.4.2025 | Daglig leder ↗ |
| 3.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.1.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 22.12.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 4.2.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/968090364/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968090364/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968090364",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-12-31", "type": "Daglig leder", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "968090364" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Astellas Pharma NUF i Brønnøysundregistrene?
Når ble Astellas Pharma NUF sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Astellas Pharma NUF sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+ENORA AS(Regnskapsfører)−TOWER NEWCO AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Vant offentlig anbudIntensjonskunngjøring: Avtale Xtandi (enzalutamid)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 59,5 % av driftsinntektene — 38,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2026 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -9,8 % | 5,0 % |
| Resultatmargin | -8,0 % | 4,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,00 | 1,67 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -37,2 % | -0,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 36,5 % | 30,7 % |
| Annen driftskostnad | 59,5 % | 20,9 % |
| Avskrivninger | 0,1 % | 0,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/968090364/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968090364/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968090364",
"nace_code": "46.180",
"industry_count": 469,
"revenue": { "value": 21691042, "percentile": 0.9419 },
"operating_margin": { "value": -0.0981, "percentile": 0.2202 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "968090364" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Astellas Pharma NUF blant de 469 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Astellas Pharma NUF sammenlignet med andre i bransjen?
Er Astellas Pharma NUF blant de største selskapene innen agenturhandel med spesialisert vareutvalg ellers?
Offentlige anbud
Astellas Pharma NUF har vunnet 1 offentlig anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 13.5.2025 | Vinner | Intensjonskunngjøring: Avtale Xtandi (enzalutamid) | Ikke stedbunden | − | − | − |
Kilde: Doffin
API og MCPGET /company/968090364/tenders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968090364/tenders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "tenders_won_count": 1, "tenders_won_12mo": 0, "tenders_issued_count": 0 },
"hits": [
{
"notice_id": "2025-107437",
"heading": "Intensjonskunngjøring: Avtale Xtandi (enzalutamid)",
"publication_date": "2025-05-13",
"role": "winner",
…
}
]
}MCP
get_company_tenders({ "org_no": "968090364" })Spør AI-assistenten
Hva gikk anbudet «Intensjonskunngjøring: Avtale Xtandi (enzalutamid)» ut på?
Hvilke offentlige anbud har Astellas Pharma NUF vunnet det siste året?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+94 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Astellas Pharma NUF
Hvor stor er bransjen Astellas Pharma NUF tilhører?
Astellas Pharma NUF er ett av 175 selskaper innen agenturhandel med spesialisert vareutvalg ellers i Oslo, og ett av 985 på landsbasis.
Hvor lenge har Astellas Pharma NUF eksistert sammenlignet med bransjen?
Astellas Pharma NUF ble etablert i 1995 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 92 % av selskapene.
Hva er statusen til Astellas Pharma NUF?
Selskapet er i ordinær drift som Norskregistrert utenlandsk foretak og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Astellas Pharma NUF i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Astellas Pharma NUF?
Astellas Pharma NUF er registrert i bransjen Agenturhandel med spesialisert vareutvalg ellers (næringskode 46.180). Registrert aktivitet: Markedsføringstjenester, agentvirksomhet, kommi- sjonshandel samt kjøp og salg av varer og tjen- esteytelser.
Hvem leder Astellas Pharma NUF?
Mark Andree Dekker er registrert som daglig leder i Astellas Pharma NUF.
Går Astellas Pharma NUF med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2026) viser en omsetning på 21,69 mill kr, ned 37 % fra 2025.
Leverer Astellas Pharma NUF til det offentlige?
Siden 2022 har Astellas Pharma NUF vunnet 1 offentlig konkurranse. Kilde: Doffin.
Hvor holder Astellas Pharma NUF til?
Astellas Pharma NUF holder til i C. J. Hambros plass 2, 0164, OSLO, i Oslo kommune.
Hva er nettsiden til Astellas Pharma NUF?
Registrert nettside for Astellas Pharma NUF er www.astellas.com/no. Opplysningene er selskapets egne registreringer i Brønnøysundregistrene.
Er Astellas Pharma NUF MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 1994. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.