L Hauan & Sønner AS
- Omsetning
- 5,0 mill
- +34,3 %
- Resultat
- 877 504
- +118,3 %
- Ansatte
- 5
Om L Hauan & Sønner AS
L Hauan & Sønner AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Tromsø, Troms. Selskapet er registrert i bransjen Grunnarbeid. Virksomheten ble stiftet i 1993 og har vært i drift i 33 år. Tom-Vidar Hauan er daglig leder, og Tom-Vidar Hauan er styreleder. Selskapet er ett av 117 innen grunnarbeid i Tromsø, og ett av 12 744 i Norge. Det er eldre enn 97 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Veivedlikehold, snøbrøyting, graving og flytting av masser (jord og Stein).
Formål
Transportvirksomhet, brøyting og annet vinterved- likehold av veier, samt lignende virksomhet.
AI-sammendrag
Sterk vekst på 34% til 5 mill. kr kombinert med en driftsmargin i topp 25% av bransjen viser at dette tromsøbaserte grunnarbeidsselskapet leverer solid lønnsomhet tross beskjeden størrelse. Balansen er robust med en egenkapitalandel på rundt 75%, som gir god buffer mot sesongsvingninger og utstyrsintensive investeringer typisk for vintervedlikehold. Fullt privat eierskap hos daglig leder gir rask beslutningstakt, men konsentrerer både risiko og kontinuitetsansvar i én person.
API og MCPGET /company/966064714
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/966064714" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "966064714",
"name": "L HAUAN & SØNNER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.120",
"nace_desc": "Grunnarbeid",
"employees": 5,
"address": { "municipality": "TROMSØ", "county": "TROMS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "966064714" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over L Hauan & Sønner AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er L Hauan & Sønner AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble L Hauan & Sønner AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +34,3 % fra 2024 · +9,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,98 mill kr | 1,13 mill kr | 877 504 kr | 4,06 mill kr | 2,74 mill kr | 1,32 mill kr |
| 2024 | 3,71 mill kr | 514 998 kr | 402 002 kr | 3,99 mill kr | 2,17 mill kr | 1,82 mill kr |
| 2023 | 1,63 mill kr | −716 973 kr | −566 956 kr | 2,84 mill kr | 2,26 mill kr | 575 067 kr |
| 2022 | 4,42 mill kr | 768 405 kr | 559 444 kr | 4,10 mill kr | 2,98 mill kr | 1,12 mill kr |
| 2021 | 4,55 mill kr | 677 145 kr | 520 535 kr | 3,92 mill kr | 2,62 mill kr | 1,30 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 33 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 28 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/966064714/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/966064714/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "966064714",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4981632,
"operating_profit": 1128847,
"net_profit": 877504,
"equity": 2743770,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3710516,
"operating_profit": 514998,
"net_profit": 402002,
"equity": 2166266,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "966064714" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for L Hauan & Sønner AS per år.
Hvordan har omsetningen til L Hauan & Sønner AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til L Hauan & Sønner AS i 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 25.06.2024Styre
2Sist endret 25.06.2024Regnskapsfører
1Sist endret 23.08.2021API og MCPGET /company/966064714/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/966064714/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "966064714",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "966064714" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i L Hauan & Sønner AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i L Hauan & Sønner AS?
Hvem er regnskapsfører for L Hauan & Sønner AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Tom-Vidar Hauan100 %
- Arnold Leif Hauanhadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Tom-Vidar Hauan | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/966064714/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/966064714/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "966064714",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "966064714" })Spør AI-assistenten
Hvem eier L Hauan & Sønner AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har L Hauan & Sønner AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| L Hauan & Sønner AS | BEDR | Grunnarbeid | Tromsø | 5 |
Kunngjøringer37
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 18.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 25.6.2024 | Signatur ↗ |
| 25.6.2024 | Styre ↗ |
| 25.6.2024 | Daglig leder ↗ |
| 17.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 17.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/966064714/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/966064714/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "966064714",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "966064714" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for L Hauan & Sønner AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble L Hauan & Sønner AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte L Hauan & Sønner AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 11,0 % av driftsinntektene — 14,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 22,7 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 17,6 % | 2,8 % |
| Egenkapitalandel | 67,5 % | 41,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,77 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 0,48 | 0,96 |
| Egenkapitalrentabilitet | 32,0 % | 8,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +34,3 % | +2,4 % |
| Omsetning per ansatt | 996 326,4 kr | 1,69 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 11,0 % | 25,7 % |
| Lønnskostnad | 33,0 % | 27,4 % |
| Annen driftskostnad | 29,0 % | 33,6 % |
| Avskrivninger | 4,3 % | 3,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/966064714/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/966064714/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "966064714",
"nace_code": "43.120",
"industry_count": 5804,
"revenue": { "value": 4981632, "percentile": 0.6648 },
"operating_margin": { "value": 0.2266, "percentile": 0.8375 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "966064714" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger L Hauan & Sønner AS blant de 5804 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til L Hauan & Sønner AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er L Hauan & Sønner AS blant de største selskapene innen grunnarbeid?
Investeringer
L HAUAN & SØNNER AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Labukt AS | Tromsø | 20,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Tromsø
1 000+ til i Tromsø →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om L Hauan & Sønner AS
Hvor stor er bransjen L Hauan & Sønner AS tilhører?
L Hauan & Sønner AS er ett av 117 selskaper innen grunnarbeid i Tromsø, og ett av 12 744 på landsbasis.
Hvor lenge har L Hauan & Sønner AS eksistert sammenlignet med bransjen?
L Hauan & Sønner AS ble etablert i 1993 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 97 % av selskapene.
Hva er statusen til L Hauan & Sønner AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for L Hauan & Sønner AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder L Hauan & Sønner AS?
Tom-Vidar Hauan er registrert som daglig leder i L Hauan & Sønner AS.
Hvem eier L Hauan & Sønner AS?
L Hauan & Sønner AS eies i hovedsak av Tom-Vidar Hauan (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går L Hauan & Sønner AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 4,98 mill kr, opp 34 % fra 2024. Egenkapitalen var 2,74 mill kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har L Hauan & Sønner AS?
Ved utgangen av 2025 hadde L Hauan & Sønner AS en egenkapital på 2,74 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 67,5 %.
Hvilket org.nr har L Hauan & Sønner AS?
L Hauan & Sønner AS har org.nr 966 064 714 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Troms
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.