Regimentsvegen 158 AS
- Omsetning
- 5,0 mill
- +4,5 %
- Resultat
- 30 652
- 7 års regnskap
Om Regimentsvegen 158 AS
Regimentsvegen 158 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Voss, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 1992 og har vært i drift i 34 år. Hans Eide Engelsen er daglig leder, og Hans Eide Engelsen er styreleder. I 2025 hadde Regimentsvegen 158 AS en omsetning på 5,02 mill kr, en økning på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 30 652 kr. Egenkapitalen var 3,12 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Hakatai AS med 73,6 % av aksjene. Selskapet er ett av 282 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Voss, og ett av 76 545 i Norge. Det er eldre enn 91 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Konsulentvirksomhet - rådgivning.
Formål
Eie og forvaltning av fast eiendom, investeringer i annen næringsvirksomhet samt hva hermed står i forbindelse med.
API og MCPGET /company/965249729
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/965249729" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "965249729",
"name": "REGIMENTSVEGEN 158 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "VOSS", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "965249729" })Spør AI-assistenten
Når ble Regimentsvegen 158 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Voss holder Regimentsvegen 158 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Regimentsvegen 158 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +4,5 % fra 2024 · +49,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,02 mill kr | 1,14 mill kr | 30 652 kr | 21,27 mill kr | 3,12 mill kr | 18,15 mill kr |
| 2024 | 4,80 mill kr | 587 743 kr | −458 256 kr | 21,98 mill kr | 3,09 mill kr | 18,90 mill kr |
| 2023 | 4,52 mill kr | 537 599 kr | −302 197 kr | 22,74 mill kr | 3,55 mill kr | 19,19 mill kr |
| 2022 | 4,21 mill kr | 315 111 kr | −188 974 kr | 21,90 mill kr | 3,85 mill kr | 18,05 mill kr |
| 2021 | 3,37 mill kr | 564 209 kr | 143 847 kr | 20,26 mill kr | 4,04 mill kr | 16,22 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 22 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 10 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/965249729/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/965249729/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "965249729",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 5022871,
"operating_profit": 1140943,
"net_profit": 30652,
"equity": 3119721,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 4804924,
"operating_profit": 587743,
"net_profit": -458256,
"equity": 3089069,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "965249729" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Regimentsvegen 158 AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Regimentsvegen 158 AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Regimentsvegen 158 AS de siste årene.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 17.02.2021Styre
3Sist endret 17.02.2021Regnskapsfører
1Sist endret 08.09.2020API og MCPGET /company/965249729/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/965249729/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "965249729",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "965249729" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Regimentsvegen 158 AS?
Hvem er regnskapsfører for Regimentsvegen 158 AS?
List alle roller i Regimentsvegen 158 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Erik Hegbom AS8,1 %
- Erik Hegbomhadde 8,1 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Hakatai AS | Selskap | Ordinære aksjer | 73,6 % | 883 200 |
| Dspin AS | Selskap | Ordinære aksjer | 18,3 % | 219 600 |
| Erik Hegbom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 8,1 % | 97 200 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/965249729/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/965249729/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "965249729",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "HAKATAI AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 73.6, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "DSPIN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 18.3, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "965249729" })Spør AI-assistenten
Er Regimentsvegen 158 AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Regimentsvegen 158 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Regimentsvegen 158 AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Hakatai AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/965249729/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/965249729/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "965249729",
"chain": [
{ "org_no": "988728799", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "965249729", "owner_pct": 73.6, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "965249729" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Regimentsvegen 158 AS?
Hvem eier Regimentsvegen 158 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Regimentsvegen 158 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Voss | − |
Kunngjøringer60
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 12.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.9.2022 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 19.9.2022 | Revisor ↗ |
| 22.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/965249729/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/965249729/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "965249729",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "965249729" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Regimentsvegen 158 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Regimentsvegen 158 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Regimentsvegen 158 AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 22,0 % av driftsinntektene — 16,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 22,7 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 0,6 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 14,7 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 4,81 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 5,82 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1,0 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +4,5 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 15,5 % | 8,0 % |
| Lønnskostnad | 22,0 % | 5,9 % |
| Annen driftskostnad | 19,8 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 20,0 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/965249729/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/965249729/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "965249729",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64557,
"revenue": { "value": 5022871, "percentile": 0.8687 },
"operating_margin": { "value": 0.2271, "percentile": 0.3428 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "965249729" })Spør AI-assistenten
Er Regimentsvegen 158 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Regimentsvegen 158 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Regimentsvegen 158 AS på i bransjen?
Investeringer
REGIMENTSVEGEN 158 AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Melstunet AS | Voss | 100,0 % | 2015 | 2015 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+1 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Regimentsvegen 158 AS
Hvor stor er bransjen Regimentsvegen 158 AS tilhører?
Regimentsvegen 158 AS er ett av 282 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Voss, og ett av 76 545 på landsbasis.
Hvor lenge har Regimentsvegen 158 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Regimentsvegen 158 AS ble etablert i 1992 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 91 % av selskapene.
Hvilken status har Regimentsvegen 158 AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Regimentsvegen 158 AS i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er Regimentsvegen 158 AS?
Organisasjonsformen til Regimentsvegen 158 AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Regimentsvegen 158 AS?
Hans Eide Engelsen er registrert som daglig leder i Regimentsvegen 158 AS.
Hvem er største aksjonær i Regimentsvegen 158 AS?
Største aksjonær i Regimentsvegen 158 AS er Hakatai AS med 73,6 % av aksjene, fulgt av Dspin AS (18,3 %) og Erik Hegbom AS (8,1 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Regimentsvegen 158 AS med overskudd?
Regimentsvegen 158 AS hadde i 2025 en omsetning på 5,02 mill kr og et overskudd på 30 652 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Regimentsvegen 158 AS?
Driftsresultatet for 2025 var 1,14 mill kr (driftsmargin 22,7 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Er Regimentsvegen 158 AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2001. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilken regnskapsfører bruker Regimentsvegen 158 AS?
I Enhetsregisteret er Regimentsvegen 158 AS registrert med regnskapsfører Vkst AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.