- Omsetning
- 3,0 mill
- +2,6 %
- Resultat
- 22 669
- −64,9 %
Om Signal Sko AS
Signal Sko AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Skien, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Agenturhandel med tekstiler, klær, pelsskinn, skotøy og lærvarer. Virksomheten ble stiftet i 1992 og har vært i drift i 34 år. Jostein Waskaas er daglig leder, og Jostein Waskaas er styreleder. I 2025 hadde Signal Sko AS en omsetning på 2,97 mill kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 22 669 kr. Egenkapitalen var 804 222 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Jostein Waskaas med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen agenturhandel med tekstiler, klær, pelsskinn, skotøy og lærvarer i Skien, og ett av 494 i Norge. Det er eldre enn 95 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (50 %).
Aktivitet
Agenturhandel med klær. Eiendomsforvaltning på vegne av andre. Utleie av bygg- og anleggsmaskiner (uten personell). Snekkerarbeid, montering av dører, vinduer, kjøkken med mer. Investering i aksjer og verdipapirer.
Formål
Drive handel, utleie, eie og drive fast eiendom og annen virksomhet som står i tilknytning til dette, samt delta i andre selskap.
API og MCPGET /company/964995389
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/964995389" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "964995389",
"name": "SIGNAL SKO AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.160",
"nace_desc": "Agenturhandel med tekstiler, klær, pelsskinn, skotøy og lærvarer",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SKIEN", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "964995389" })Spør AI-assistenten
Hva driver Signal Sko AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Signal Sko AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Signal Sko AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +2,6 % fra 2024 · +2,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,97 mill kr | 44 080 kr | 22 669 kr | 2,05 mill kr | 804 222 kr | 1,25 mill kr |
| 2024 | 2,89 mill kr | 82 969 kr | 64 592 kr | 1,39 mill kr | 781 554 kr | 606 348 kr |
| 2023 | 2,71 mill kr | −9 623 kr | −14 325 kr | 1,01 mill kr | 716 962 kr | 297 849 kr |
| 2022 | 2,75 mill kr | 36 931 kr | 10 834 kr | 1,30 mill kr | 731 287 kr | 564 199 kr |
| 2021 | 2,89 mill kr | 19 911 kr | 10 962 kr | 903 558 kr | 720 453 kr | 183 105 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 49 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/964995389/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/964995389/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "964995389",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 2969757, "operating_profit": 44080, "net_profit": 22669, "equity": 804222, … },
{ "year": 2024, "revenue": 2894767, "operating_profit": 82969, "net_profit": 64592, "equity": 781554, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "964995389" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Signal Sko AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Signal Sko AS per år.
Hvordan har omsetningen til Signal Sko AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 13.10.1992Styre
1Sist endret 25.06.2021Regnskapsfører
1Sist endret 04.04.2018API og MCPGET /company/964995389/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/964995389/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "964995389",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "964995389" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Signal Sko AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Signal Sko AS?
Hvem er regnskapsfører for Signal Sko AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 ute · 1 endret eierandel
- Rynes AShadde 3,5 %
- Bizraise AShadde 2,8 %
- Jostein Waskaas93,7 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Jostein Waskaas | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 4 300 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/964995389/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/964995389/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "964995389",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "964995389" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Signal Sko AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Signal Sko AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Signal Prosjekt | BEDR | Agenturhandel med tekstiler, klær, pelsskinn, skotøy og lærvarer | Skien | − |
Kunngjøringer50
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 16.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.1.2024 | Meldepliktig avtale ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 9.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.3.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2021 | Styre ↗ |
| 25.6.2021 | Kapital ↗ |
| 25.6.2021 | Vedtektsfestet formål ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/964995389/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/964995389/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "964995389",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-04-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "964995389" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Signal Sko AS sist endret?
Har Signal Sko AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Signal Sko AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 46,4 % av driftsinntektene — 38,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,5 % | 5,2 % |
| Resultatmargin | 0,8 % | 3,7 % |
| Egenkapitalandel | 39,2 % | 56,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,34 | 2,03 |
| Gjeldsgrad | 1,55 | 0,61 |
| Egenkapitalrentabilitet | 2,8 % | 9,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,6 % | -4,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 46,4 % | 8,1 % |
| Lønnskostnad | 1,2 % | 38,0 % |
| Annen driftskostnad | 48,7 % | 22,3 % |
| Avskrivninger | 7,0 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/964995389/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/964995389/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "964995389",
"nace_code": "46.160",
"industry_count": 242,
"revenue": { "value": 2969757, "percentile": 0.7583 },
"operating_margin": { "value": 0.0148, "percentile": 0.3827 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "964995389" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Signal Sko AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Signal Sko AS på i bransjen?
Hvor ligger Signal Sko AS blant de 242 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Signal Sko AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Signal Sko AS?
Det er registrert 494 selskaper i Norge innen agenturhandel med tekstiler, klær, pelsskinn, skotøy og lærvarer, hvorav 3 i Skien.
Er Signal Sko AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1992, som er lenger enn 95 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 6 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Signal Sko AS?
Signal Sko AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Signal Sko AS?
Signal Sko AS driver innen agenturhandel med tekstiler, klær, pelsskinn, skotøy og lærvarer, med NACE-kode 46.160 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Agenturhandel med klær.
Hvem er daglig leder i Signal Sko AS?
Daglig leder i Signal Sko AS er Jostein Waskaas, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Signal Sko AS?
Jostein Waskaas er registrert som styreleder i Signal Sko AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem eier Signal Sko AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Jostein Waskaas største eier i Signal Sko AS med 100 % av aksjene.
Hva er omsetningen til Signal Sko AS?
Signal Sko AS hadde i 2025 en omsetning på 2,97 mill kr og et overskudd på 22 669 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor ligger Signal Sko AS?
Forretningsadressen til Signal Sko AS er Hagebyvegen 25E, 3734, SKIEN i Skien kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.