Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Forening/lag/innretning

Stavern Folkehøyskole

Org.nr 964859787www.stavernfhs.no
Omsetning
33,9 mill
−0,2 %
Resultat
108 264
−88,5 %
Ansatte
30
+4 siden mars
Mer

Om Stavern Folkehøyskole

Stavern Folkehøyskole er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Larvik, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Undervisning ved folkehøgskoler. Virksomheten ble stiftet i 1921 og har vært i drift i 105 år. Ståle Gilberg er daglig leder, og Bjørg Gustavsen er styreleder. I 2025 hadde Stavern Folkehøyskole en omsetning på 33,87 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 108 264 kr. Egenkapitalen var 17,85 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 86 i Norge innen undervisning ved folkehøgskoler. Det er eldre enn 85 % av selskapene i bransjen.

Aktivitet

Folkehøgskoleundervisning, cateringvirksomhet, sommerdrift med stevner, leirer etc.

Formål

Personlig utvikling, skolen skal gi erfaringskunnskap og personlige opplevelser for framtidig skolegang, yrkesliv, oppgaver og utfordringer. Sosial utvikling, deltakelse i skolefellsskapet skal utvikle ansvar og omsorg for hjem, arbeidsplass, menighet og samfunnsliv, lokalt, nasjonalt og globalt. Åndelig bevistgjøring, utfordring til tro og en forståelse av at livet og livsgrunnlaget er gaver fra Gud, som skal forvaltes med ansvar og respekt.

API og MCPGET /company/964859787

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/964859787" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "964859787",
  "name": "STAVERN FOLKEHØYSKOLE",
  "org_form": "FLI",
  "nace_code": "85.591",
  "nace_desc": "Undervisning ved folkehøgskoler",
  "employees": 30,
  "address": { "municipality": "LARVIK", "county": "VESTFOLD", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "964859787" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Stavern Folkehøyskole stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Larvik holder Stavern Folkehøyskole til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Stavern Folkehøyskole registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −0,2 % fra 2024 · +7,9 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202533,87 mill kr969 336 kr108 264 kr51,30 mill kr17,85 mill kr33,44 mill kr
202433,93 mill kr1,89 mill kr938 529 kr52,67 mill kr17,74 mill kr34,93 mill kr
202332,53 mill kr1,06 mill kr144 928 kr54,14 mill kr16,81 mill kr37,33 mill kr
202230,35 mill kr2,07 mill kr1,39 mill kr54,02 mill kr16,66 mill kr37,36 mill kr
202131,39 mill kr2,72 mill kr2,19 mill kr56,91 mill kr15,27 mill kr41,64 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler51,30 mill kr
Anleggsmidler81 %41,70 mill krOmløpsmidler19 %9,60 mill kr
Egenkapital og gjeld51,30 mill kr
Opptjent egenkapital35 %17,85 mill krLangsiktig gjeld53 %26,94 mill krKortsiktig gjeld13 %6,50 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader32,90 mill kr
Finansinntekter340 308 kr
Finanskostnader1,20 mill kr
Netto finans−861 072 kr
Ordinært resultat før skatt108 264 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 52 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 14 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.

Gjeld til konsernselskaper
9,7 mill kr (19 % av balansen)
API og MCPGET /company/964859787/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/964859787/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "964859787",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 33871917,
      "operating_profit": 969336,
      "net_profit": 108264,
      "equity": 17852467,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 33930452,
      "operating_profit": 1885766,
      "net_profit": 938529,
      "equity": 17744203,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "964859787" })

Spør AI-assistenten

  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Stavern Folkehøyskole per år.
  • Hvordan har omsetningen til Stavern Folkehøyskole utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Stavern Folkehøyskole i 2025?

Roller og styre12

Daglig leder

1Sist endret 17.09.2025
Daglig lederSignatur

Styre

10Sist endret 15.10.2026
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
Fredrik Hovden(f. 1978)
StyremedlemSignatur
Representant for de ansatte
Sara Brenno(f. 2007)
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
Ingvild Misund Overskott(f. 1994)
StyremedlemSignatur
Mona Gulliksen Jernæs(f. 1962)
StyremedlemSignatur
Representant for de ansatte

Revisor

1Sist endret 30.03.2022
Revisor
repr. BDO ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/964859787/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/964859787/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "964859787",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "964859787" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Stavern Folkehøyskole?
  • Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Stavern Folkehøyskole?
  • List alle roller i Stavern Folkehøyskole: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Stavern FolkehøyskoleBEDRUndervisning ved folkehøgskolerLarvik30

Kunngjøringer33

DatoKunngjøring
15.10.2026Styre ↗
7.7.2026Godkjente årsregnskap ↗
13.2.2026Styre ↗
31.12.2025Styre ↗
10.10.2025Styre ↗
17.9.2025Daglig leder ↗
4.6.2025Godkjente årsregnskap ↗
26.5.2025Styre ↗
21.10.2024Styre ↗
20.8.2024Daglig leder ↗

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/964859787/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/964859787/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "964859787",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-10-15", "type": "Styre", … },
    { "dato": "2026-07-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "964859787" })

Spør AI-assistenten

  • Når leverte Stavern Folkehøyskole sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Stavern Folkehøyskole sist endret?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Stavern Folkehøyskole i Brønnøysundregistrene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +Sara Brenno(Styremedlem)−Adam Bergeland(Styremedlem)
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:36→30
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:29→36
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Selskapsopplysninger oppdatert

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 28,6 % av driftsinntektene — 4,6 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin2,9 %5,8 %
Resultatmargin0,3 %3,8 %
Egenkapitalandel34,8 %41,2 %
Likviditetsgrad1,481,58
Gjeldsgrad1,871,29
Egenkapitalrentabilitet0,6 %6,7 %
Omsetningsvekst (siste år)-0,2 %+5,2 %
Omsetning per ansatt1,13 mill kr1,05 mill kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad7,7 %5,1 %
Lønnskostnad52,1 %51,8 %
Annen driftskostnad28,6 %33,2 %
Avskrivninger8,5 %5,2 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/964859787/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/964859787/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "964859787",
  "nace_code": "85.591",
  "industry_count": 73,
  "revenue": { "value": 33871917, "percentile": 0.7571 },
  "operating_margin": { "value": 0.0286, "percentile": 0.2812 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "964859787" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor ligger Stavern Folkehøyskole blant de 73 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Stavern Folkehøyskole sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Stavern Folkehøyskole blant de største selskapene innen undervisning ved folkehøgskoler?

Investeringer

STAVERN FOLKEHØYSKOLE eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Mentor Medier ASOslo0,4 %20152025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Godt å vite om Stavern Folkehøyskole

Hvor stor er bransjen Stavern Folkehøyskole tilhører?

Stavern Folkehøyskole er ett av 86 selskaper i Norge innen undervisning ved folkehøgskoler.

Hvor lenge har Stavern Folkehøyskole eksistert sammenlignet med bransjen?

Stavern Folkehøyskole ble etablert i 1921 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 85 % av selskapene.

Hva er statusen til Stavern Folkehøyskole?

Selskapet er i ordinær drift som Forening/lag/innretning og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stavern Folkehøyskole i Brønnøysundregistrene.

Hvem leder Stavern Folkehøyskole?

Ståle Gilberg er registrert som daglig leder i Stavern Folkehøyskole.

Hva omsatte Stavern Folkehøyskole for i 2025?

Stavern Folkehøyskole hadde i 2025 en omsetning på 33,87 mill kr og et overskudd på 108 264 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvor mange jobber i Stavern Folkehøyskole?

Det er registrert 30 ansatte i Stavern Folkehøyskole, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.

Hvilket org.nr har Stavern Folkehøyskole?

Stavern Folkehøyskole har organisasjonsnummer 964 859 787. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.

Hvilket revisjonsselskap bruker Stavern Folkehøyskole?

I Enhetsregisteret er Stavern Folkehøyskole registrert med revisor Bdo AS.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Vestfold