- Omsetning
- 12,0 mill
- +0,6 %
- Resultat
- −77 228
- −153,7 %
- Ansatte
- 22
- +2 siden mars
Om Engveien Barnehage STI
Engveien Barnehage STI er registrert som stiftelse med forretningsadresse i Rana, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Førskoleundervisning og drift av barnehager. Virksomheten ble stiftet i 1989 og har vært i drift i 37 år. Thomas Engen er daglig leder, og Rolf-Arne Hanssen er styreleder. Selskapet er ett av 14 innen førskoleundervisning og drift av barnehager i Rana, og ett av 2 958 i Norge. Det er eldre enn 91 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Drive barnehage for fylkeskommunalt ansattes barn og barn av ansatte ved Helgelandssykehuset.
AI-sammendrag
En egenkapitalandel på rundt 67 % gir barnehagen god buffer, og det er høyere enn bransjesnittet, selv om et lite underskudd på 77 000 kr viser at driftsmarginen er presset. Den smale kundebasen, med barn av fylkeskommunalt ansatte og ansatte ved Helgelandssykehuset, gir stabil etterspørsel, men gjør virksomheten avhengig av disse arbeidsgiverne. Omsetningen har vokst bare 1 % til 12 mrd kr, noe som tyder på en moden og forutsigbar drift med begrenset vekstpotensial.
API og MCPGET /company/964859310
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/964859310" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "964859310",
"name": "ENGVEIEN BARNEHAGE STI",
"org_form": "STI",
"nace_code": "85.100",
"nace_desc": "Førskoleundervisning og drift av barnehager",
"employees": 22,
"address": { "municipality": "RANA", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "964859310" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Engveien Barnehage STI: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Engveien Barnehage STI registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Engveien Barnehage STI stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +0,6 % fra 2024 · +21,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12,02 mill kr | −118 287 kr | −77 228 kr | 3,33 mill kr | 1,61 mill kr | 1,72 mill kr |
| 2024 | 11,95 mill kr | 89 149 kr | 143 782 kr | 3,36 mill kr | 1,69 mill kr | 1,67 mill kr |
| 2023 | 11,15 mill kr | −104 998 kr | −79 014 kr | 3,09 mill kr | 1,54 mill kr | 1,55 mill kr |
| 2022 | 10,17 mill kr | −564 680 kr | −565 476 kr | 3,27 mill kr | 1,62 mill kr | 1,64 mill kr |
| 2021 | 9,88 mill kr | −16 473 kr | −16 614 kr | 3,42 mill kr | 2,19 mill kr | 1,23 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 91 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 34 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/964859310/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/964859310/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "964859310",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 12023300,
"operating_profit": -118287,
"net_profit": -77228,
"equity": 1611376,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 11946098,
"operating_profit": 89149,
"net_profit": 143782,
"equity": 1688604,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "964859310" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Engveien Barnehage STI de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Engveien Barnehage STI per år.
Hvordan har omsetningen til Engveien Barnehage STI utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 05.09.2022Styre
5Sist endret 13.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 22.06.2018Revisor
1Sist endret 02.05.2026API og MCPGET /company/964859310/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/964859310/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "964859310",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "964859310" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Engveien Barnehage STI?
Hvem er daglig leder og styreleder i Engveien Barnehage STI?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Engveien Barnehage STI?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Engveien Barnehage STI | BEDR | Førskoleundervisning og drift av barnehager | Rana | 22 |
Kunngjøringer26
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.5.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.8.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.7.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.6.2017 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/964859310/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/964859310/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "964859310",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "964859310" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Engveien Barnehage STI i Brønnøysundregistrene?
Når ble Engveien Barnehage STI sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Engveien Barnehage STI sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:21→22
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:20→21
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:22→20
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:21→22
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 90,9 % av driftsinntektene — 13,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -1,0 % | 2,1 % |
| Resultatmargin | -0,6 % | 1,7 % |
| Egenkapitalandel | 48,4 % | 29,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,08 | 1,40 |
| Gjeldsgrad | 1,07 | 1,97 |
| Egenkapitalrentabilitet | -4,8 % | 10,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +0,6 % | +4,7 % |
| Omsetning per ansatt | 546 513,636 kr | 577 403,755 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 90,9 % | 77,8 % |
| Annen driftskostnad | 8,9 % | 15,9 % |
| Avskrivninger | 1,1 % | 1,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/964859310/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/964859310/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "964859310",
"nace_code": "85.100",
"industry_count": 2409,
"revenue": { "value": 12023300, "percentile": 0.4912 },
"operating_margin": { "value": -0.0098, "percentile": 0.2713 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "964859310" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Engveien Barnehage STI blant de 2409 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Engveien Barnehage STI sammenlignet med andre i bransjen?
Er Engveien Barnehage STI blant de største selskapene innen førskoleundervisning og drift av barnehager?
Lignende selskaper
AIVis 5 tilVis færre
Også i Rana
1 000+ til i Rana →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Engveien Barnehage STI
Hvor stor er bransjen Engveien Barnehage STI tilhører?
Engveien Barnehage STI er ett av 14 selskaper innen førskoleundervisning og drift av barnehager i Rana, og ett av 2 958 på landsbasis.
Hvor lenge har Engveien Barnehage STI eksistert sammenlignet med bransjen?
Engveien Barnehage STI ble etablert i 1989 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 91 % av selskapene.
Hvilken status har Engveien Barnehage STI i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Stiftelse. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Engveien Barnehage STI i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Engveien Barnehage STI?
Engveien Barnehage STI er registrert i bransjen Førskoleundervisning og drift av barnehager (næringskode 85.100). Registrert aktivitet: Drive barnehage for fylkeskommunalt ansattes barn og barn av ansatte ved Helgelandssykehuset.
Hvem leder Engveien Barnehage STI?
Thomas Engen er registrert som daglig leder i Engveien Barnehage STI.
Hva omsatte Engveien Barnehage STI for i 2025?
I 2025 omsatte Engveien Barnehage STI for 12,02 mill kr, opp 1 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 77 228 kr.
Hvor lønnsom er driften i Engveien Barnehage STI?
Driftsresultatet for 2025 var −118 287 kr (driftsmargin −1 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Engveien Barnehage STI?
Ved utgangen av 2025 hadde Engveien Barnehage STI en egenkapital på 1,61 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 48,4 %.
Hvor mange jobber i Engveien Barnehage STI?
Det er registrert 22 ansatte i Engveien Barnehage STI, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Hva er nettsiden til Engveien Barnehage STI?
Registrert nettside for Engveien Barnehage STI er www.engveien.barnehage.no. Opplysningene er selskapets egne registreringer i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.