Høiby Snekkeri AS
- Omsetning
- 17,3 mill
- +5,2 %
- Resultat
- 1,3 mill
- −17,2 %
- Ansatte
- 9
- −1 siden mars
Om Høiby Snekkeri AS
Høiby Snekkeri AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Selbu, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av dører og vinduer i tre. Virksomheten ble stiftet i 1992 og har vært i drift i 34 år. Odd Ingar Høiby er daglig leder, og Odd Ingar Høiby er styreleder. Selskapet er ett av 3 innen produksjon av dører og vinduer i tre i Selbu, og ett av 147 i Norge. Det er eldre enn 73 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (82 %).
Aktivitet og formål
Produksjon og salg av snekkeriprodukter og alt som dermed står i forbindelse, samt foreta investeringer, således kjøp og salg og utnyttelse av faste eiendommer, samt deltakelse som aksjonær eller på annen måte i andre foretagender.
AI-sammendrag
Til tross for kun 9 ansatte leverer bedriften en driftsmargin blant bransjens beste, med 17 mill. kr i omsetning og 5% vekst fra 2024. Som heleid datterselskap av Høiby Holding AS er strukturen konsentrert, mens egenkapitalandelen på rundt 33% ligger under bransjesnittet og legger noen begrensninger på investeringsevnen fremover.
API og MCPGET /company/963614071
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/963614071" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "963614071",
"name": "HØIBY SNEKKERI AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "16.250",
"nace_desc": "Produksjon av dører og vinduer i tre",
"employees": 9,
"address": { "municipality": "SELBU", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "963614071" })Spør AI-assistenten
Når ble Høiby Snekkeri AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Selbu holder Høiby Snekkeri AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Høiby Snekkeri AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +5,2 % fra 2024 · −31,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 17,26 mill kr | 1,71 mill kr | 1,28 mill kr | 8,70 mill kr | 3,27 mill kr | 5,43 mill kr |
| 2024 | 16,42 mill kr | 2,05 mill kr | 1,55 mill kr | 9,87 mill kr | 4,49 mill kr | 5,38 mill kr |
| 2023 | 18,84 mill kr | 1,94 mill kr | 1,36 mill kr | 12,81 mill kr | 4,45 mill kr | 8,37 mill kr |
| 2022 | 21,96 mill kr | 3,64 mill kr | 2,75 mill kr | 15,61 mill kr | 5,08 mill kr | 10,53 mill kr |
| 2021 | 25,27 mill kr | 4,21 mill kr | 3,23 mill kr | 18,32 mill kr | 5,34 mill kr | 12,98 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 40 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 27 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 20 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 1 mill kr (12 % av balansen)
API og MCPGET /company/963614071/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/963614071/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "963614071",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 17264510,
"operating_profit": 1711390,
"net_profit": 1279405,
"equity": 3271668,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 16418279,
"operating_profit": 2045816,
"net_profit": 1545355,
"equity": 4492264,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "963614071" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Høiby Snekkeri AS per år.
Hvordan har omsetningen til Høiby Snekkeri AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Høiby Snekkeri AS i 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 07.05.1997Styre
2Sist endret 31.07.2004Revisor
1Sist endret 09.12.2020API og MCPGET /company/963614071/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/963614071/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "963614071",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "963614071" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Høiby Snekkeri AS?
List alle roller i Høiby Snekkeri AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Høiby Snekkeri AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Høiby Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 240 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/963614071/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/963614071/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "963614071",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "HØIBY HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "963614071" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Høiby Snekkeri AS eier Høiby Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Høiby Snekkeri AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Høiby Snekkeri AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Høiby Holding AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/963614071/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/963614071/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "963614071",
"chain": [
{ "org_no": "989078011", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "963614071", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "963614071" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Høiby Snekkeri AS?
Hvem eier Høiby Snekkeri AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Høiby Snekkeri AS | BEDR | Produksjon av dører og vinduer i tre | Selbu | 9 |
Kunngjøringer34
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.3.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.12.2020 | Revisor ↗ |
| 14.11.2020 | Revisor ↗ |
| 3.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.8.2019 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/963614071/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/963614071/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "963614071",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-04-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "963614071" })Spør AI-assistenten
Når leverte Høiby Snekkeri AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Høiby Snekkeri AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Høiby Snekkeri AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:10→9
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 26,6 % av driftsinntektene — 8,0 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 9,9 % | 2,5 % |
| Resultatmargin | 7,4 % | 2,3 % |
| Egenkapitalandel | 37,6 % | 49,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,69 | 1,86 |
| Gjeldsgrad | 1,66 | 0,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | 39,1 % | 5,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +5,2 % | +5,2 % |
| Omsetning per ansatt | 1,92 mill kr | 1,69 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 40,2 % | 43,8 % |
| Lønnskostnad | 26,6 % | 34,6 % |
| Annen driftskostnad | 16,0 % | 16,3 % |
| Avskrivninger | 7,2 % | 1,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/963614071/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/963614071/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "963614071",
"nace_code": "16.250",
"industry_count": 121,
"revenue": { "value": 17264510, "percentile": 0.6667 },
"operating_margin": { "value": 0.0991, "percentile": 0.8431 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "963614071" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Høiby Snekkeri AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Høiby Snekkeri AS blant de største selskapene innen produksjon av dører og vinduer i tre?
Hvor solid er Høiby Snekkeri AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Høiby Snekkeri AS
Hvor stor er bransjen Høiby Snekkeri AS tilhører?
Høiby Snekkeri AS er ett av 3 selskaper innen produksjon av dører og vinduer i tre i Selbu, og ett av 147 på landsbasis.
Hvor lenge har Høiby Snekkeri AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Høiby Snekkeri AS ble etablert i 1992 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 73 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Høiby Snekkeri AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Høiby Snekkeri AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Høiby Snekkeri AS?
Odd Ingar Høiby er registrert som daglig leder i Høiby Snekkeri AS.
Hvilke eiere står bak Høiby Snekkeri AS?
Største aksjonær i Høiby Snekkeri AS er Høiby Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvem er morselskapet til Høiby Snekkeri AS?
Selskapet er datterselskap av Høiby Holding AS (100 % eierandel).
Går Høiby Snekkeri AS med overskudd?
I 2025 omsatte Høiby Snekkeri AS for 17,26 mill kr, opp 5 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,28 mill kr.
Hvor mye egenkapital har Høiby Snekkeri AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Høiby Snekkeri AS en egenkapital på 3,27 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 37,6 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.