Hopp til innhold
Nytt: klientbevegelser for regnskapsførere.Les mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Høybråten Glasservice AS

Org.nr 962283667

www.hgs.as

Om Høybråten Glasservice AS

Høybråten Glasservice AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid. Virksomheten ble stiftet i 1991 og har vært i drift i 35 år. Roy Stian Hansen er daglig leder, og Bernt Olai Jonassen er styreleder. I 2025 hadde Høybråten Glasservice AS en omsetning på 11,76 mill kr, en økning på 17 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 531 788 kr. Egenkapitalen var 2,16 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Vitrea AS med 70 % av aksjene. Selskapet er ett av 787 innen maler- og glassarbeid i Oslo, og ett av 4 970 i Norge. Det er eldre enn 98 % av selskapene i bransjen.

Aktivitet og formål

Kjøp, salg og montering av vinduer og dører, glassmestervirksomhet og alt hva som hermed står i forbindelse.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler4,89 mill kr
Anleggsmidler8 %375 390 krOmløpsmidler92 %4,52 mill kr
Egenkapital og gjeld4,89 mill kr
Innskutt egenkapital2 %100 000 krOpptjent egenkapital42 %2,06 mill krLangsiktig gjeld8 %380 951 krKortsiktig gjeld48 %2,35 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader11,05 mill kr
Finansinntekter11 594 kr
Finanskostnader34 254 kr
Netto finans−22 660 kr
Ordinært resultat før skatt683 792 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202511,76 mill kr706 452 kr531 788 kr4,89 mill kr2,16 mill kr2,73 mill kr
202410,09 mill kr274 414 kr197 362 kr4,76 mill kr2,11 mill kr2,66 mill kr
202310,91 mill kr606 437 kr455 628 kr4,75 mill kr2,17 mill kr2,58 mill kr
202211,22 mill kr913 080 kr733 826 kr5,08 mill kr1,99 mill kr3,09 mill kr
202110,68 mill kr1,07 mill kr820 633 kr4,74 mill kr1,76 mill kr2,98 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 36 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte. Regnskapet inneholder konsernbidrag.

Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 50 prosent av eiendelene. Kundefordringer står for om lag 34 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Roller og styre8

Daglig leder

1Sist endret 27.05.2016
Daglig lederSignaturProkura

Styre

5Sist endret 29.04.2021
Styrets lederSignaturProkura
StyremedlemSignaturProkura
StyremedlemSignaturProkura
StyremedlemSignaturProkura
StyremedlemSignaturProkura

Regnskapsfører

1Sist endret 12.10.2026
Regnskapsfører
repr. ENORA ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →Tiltrådte oktober 2026

Revisor

1Sist endret 07.10.2023
Revisor
repr. VIKEN REVISJON OG REGNSKAP ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →

Aksjonærer og eierstruktur

År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Vitrea ASSelskapA-aksjer70.0 %35
Vitrea ASSelskapB-aksjer30.0 %15

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Høybråten Glasservice ASBEDRMaler- og glassarbeidOslo9

Kunngjøringer45

Kilde: Brønnøysundregistrene

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +ENORA AS(Regnskapsfører)−VALUE VESTBY AS(Regnskapsfører)
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:8→9
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
  5. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:10→8

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 36,1 % av driftsinntektene — 12,5 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin6,0 %4,0 %
Resultatmargin4,5 %3,0 %
Egenkapitalandel44,2 %34,5 %
Likviditetsgrad1,921,42
Gjeldsgrad1,261,22
Egenkapitalrentabilitet24,6 %18,5 %
Omsetningsvekst (siste år)+16,6 %-0,1 %
Omsetning per ansatt1,31 mill kr1,06 mill kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad35,8 %27,1 %
Lønnskostnad36,1 %48,6 %
Annen driftskostnad20,5 %14,6 %
Avskrivninger1,6 %1,4 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Godt å vite om Høybråten Glasservice AS

Hvor stor er bransjen Høybråten Glasservice AS tilhører?

Høybråten Glasservice AS er ett av 787 selskaper innen maler- og glassarbeid i Oslo, og ett av 4 970 på landsbasis.

Hvor lenge har Høybråten Glasservice AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Høybråten Glasservice AS ble etablert i 1991 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 98 % av selskapene.

Hva er statusen til Høybråten Glasservice AS?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Høybråten Glasservice AS i Brønnøysundregistrene.

Hvilken bransje tilhører Høybråten Glasservice AS?

Høybråten Glasservice AS er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid (næringskode 43.340). Registrert aktivitet: Kjøp, salg og montering av vinduer og dører, glassmestervirksomhet og alt hva som hermed står i forbindelse.

Hvem leder Høybråten Glasservice AS?

Roy Stian Hansen er registrert som daglig leder i Høybråten Glasservice AS.

Hvem eier Høybråten Glasservice AS?

Høybråten Glasservice AS eies i hovedsak av Vitrea AS (70 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Hvem er morselskapet til Høybråten Glasservice AS?

Selskapet er datterselskap av Vitrea AS (100 % eierandel).

Hva omsatte Høybråten Glasservice AS for i 2025?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 11,76 mill kr, opp 17 % fra 2024. Egenkapitalen var 2,16 mill kr ved årsslutt.

Hvor mange jobber i Høybråten Glasservice AS?

Det er registrert 9 ansatte i Høybråten Glasservice AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.

Er Høybråten Glasservice AS MVA-registrert?

Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 1993. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner