- Omsetning
- 47,6 mill
- −10,9 %
- Resultat
- 148 440
- −95,1 %
- Ansatte
- 120
- +99 siden mars
Om Øvrevoll Galopp AS
Øvrevoll Galopp AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bærum, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Drift av idrettsanlegg. Virksomheten ble stiftet i 1991 og har vært i drift i 35 år. Bente Rosenberg er daglig leder, og Finn Kristiansen er styreleder. I 2025 hadde Øvrevoll Galopp AS en omsetning på 47,56 mill kr, en nedgang på 11 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 148 440 kr. Egenkapitalen var −8 922 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Norsk Galopp med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 24 innen drift av idrettsanlegg i Bærum, og ett av 1 122 i Norge. Det er eldre enn 82 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (59 %).
Aktivitet og formål
Avholde galoppløp og herunder arrangere veddeløp med totalisator. Formålet omfatter videre erverv, eie og drift med tilknytning til norsk galopp- sport.
API og MCPGET /company/961866499
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961866499" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961866499",
"name": "ØVREVOLL GALOPP AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "93.110",
"nace_desc": "Drift av idrettsanlegg",
"employees": 120,
"address": { "municipality": "BÆRUM", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "961866499" })Spør AI-assistenten
Hvor i Bærum holder Øvrevoll Galopp AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Øvrevoll Galopp AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Øvrevoll Galopp AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −10,9 % fra 2024 · +39,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 47,56 mill kr | −114 023 kr | 148 440 kr | 8,53 mill kr | −8 922 kr | 8,54 mill kr |
| 2024 | 53,41 mill kr | 2,90 mill kr | 3,04 mill kr | 9,11 mill kr | −157 361 kr | 9,27 mill kr |
| 2023 | 49,54 mill kr | −851 420 kr | −758 689 kr | 9,55 mill kr | −3,20 mill kr | 12,75 mill kr |
| 2022 | 37,58 mill kr | −1,24 mill kr | −2,13 mill kr | 7,15 mill kr | −2,44 mill kr | 9,59 mill kr |
| 2021 | 34,09 mill kr | 26 065 kr | −63 145 kr | 15,38 mill kr | −314 111 kr | 15,69 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 23 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 14 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 6,5 mill kr (76 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 4,6 mill kr (54 % av balansen)
API og MCPGET /company/961866499/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961866499/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961866499",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 47564280,
"operating_profit": -114023,
"net_profit": 148440,
"equity": -8922,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 53410076,
"operating_profit": 2899374,
"net_profit": 3043226,
"equity": -157361,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "961866499" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Øvrevoll Galopp AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Øvrevoll Galopp AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Øvrevoll Galopp AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 07.03.2025Styre
5Sist endret 05.08.2026Revisor
1Sist endret 06.10.2026API og MCPGET /company/961866499/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961866499/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961866499",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "961866499" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Øvrevoll Galopp AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Øvrevoll Galopp AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Øvrevoll Galopp AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Norsk Galopp | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 200 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/961866499/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961866499/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961866499",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "NORSK GALOPP", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "961866499" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Øvrevoll Galopp AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Øvrevoll Galopp AS eier Norsk Galopp, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Øvrevoll Galopp AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Norsk Galopp
1 selskaperAPI og MCPGET /company/961866499/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961866499/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961866499",
"chain": [
{ "org_no": "979250703", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "961866499", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "961866499" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Øvrevoll Galopp AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Øvrevoll Galopp AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Øvrevoll Galopp AS | BEDR | Drift av idrettsanlegg | Bærum | 120 |
Kunngjøringer58
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.10.2026 | Revisor ↗ |
| 5.8.2026 | Styre ↗ |
| 11.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2026 | Revisor ↗ |
| 23.7.2025 | Styre ↗ |
| 7.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.3.2025 | Styre ↗ |
| 7.3.2025 | Daglig leder ↗ |
| 14.1.2025 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/961866499/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961866499/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961866499",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-06", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-08-05", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "961866499" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Øvrevoll Galopp AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Øvrevoll Galopp AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Øvrevoll Galopp AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:98→120
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:89→98
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:76→89
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 21,6 % av driftsinntektene — 23,0 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -0,2 % | 3,8 % |
| Resultatmargin | 0,3 % | 0,6 % |
| Egenkapitalandel | -0,1 % | 34,4 % |
| Likviditetsgrad | 0,94 | 1,55 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -10,9 % | +1,6 % |
| Omsetning per ansatt | 396 369 kr | 566 151,188 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 23,4 % | 28,5 % |
| Annen driftskostnad | 21,6 % | 44,6 % |
| Avskrivninger | 0,5 % | 7,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/961866499/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961866499/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961866499",
"nace_code": "93.110",
"industry_count": 710,
"revenue": { "value": 47564280, "percentile": 0.9774 },
"operating_margin": { "value": -0.0024, "percentile": 0.3861 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "961866499" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Øvrevoll Galopp AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Øvrevoll Galopp AS blant de største selskapene innen drift av idrettsanlegg?
Hvor solid er Øvrevoll Galopp AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+3 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Øvrevoll Galopp AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Øvrevoll Galopp AS?
Det er registrert 1 122 selskaper i Norge innen drift av idrettsanlegg, hvorav 24 i Bærum.
Er Øvrevoll Galopp AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1991, som er lenger enn 82 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 10 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva slags selskap er Øvrevoll Galopp AS?
Øvrevoll Galopp AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Øvrevoll Galopp AS?
Daglig leder i Øvrevoll Galopp AS er Bente Rosenberg, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Øvrevoll Galopp AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Norsk Galopp største eier i Øvrevoll Galopp AS med 100 % av aksjene.
Hva er omsetningen til Øvrevoll Galopp AS?
Øvrevoll Galopp AS hadde i 2025 en omsetning på 47,56 mill kr og et overskudd på 148 440 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor ligger Øvrevoll Galopp AS?
Forretningsadressen til Øvrevoll Galopp AS er Vollsveien 132, 1358, JAR i Bærum kommune.
Hvem er revisor for Øvrevoll Galopp AS?
Cedra Norge AS er registrert som revisor for Øvrevoll Galopp AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.