Marthes Renseri AS
- Omsetning
- 10,6 mill
- +8,2 %
- Resultat
- 513 109
- −65,5 %
- Ansatte
- 15
- +2 siden mars
Om Marthes Renseri AS
Marthes Renseri AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stjørdal, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Vaskeri- og renserivirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 1991 og har vært i drift i 35 år. Sivert Lian Opdahl er daglig leder, og Sivert Lian Opdahl er styreleder. I 2025 hadde Marthes Renseri AS en omsetning på 10,58 mill kr, en økning på 8 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 513 109 kr. Egenkapitalen var 5,85 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Marthes Holding AS med 90,2 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 innen vaskeri- og renserivirksomhet i Stjørdal, og ett av 264 i Norge. Det er eldre enn 91 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (58 %).
Aktivitet og formål
Vask- og renserivirksomhet, vedlikeholds og restaureringsarbeid.
API og MCPGET /company/961840449
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961840449" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961840449",
"name": "MARTHES RENSERI AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "96.100",
"nace_desc": "Vaskeri- og renserivirksomhet",
"employees": 15,
"address": { "municipality": "STJØRDAL", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "961840449" })Spør AI-assistenten
Når ble Marthes Renseri AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Stjørdal holder Marthes Renseri AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Marthes Renseri AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +8,2 % fra 2024 · +38,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10,58 mill kr | 918 028 kr | 513 109 kr | 10,21 mill kr | 5,85 mill kr | 4,36 mill kr |
| 2024 | 9,78 mill kr | 473 084 kr | 1,49 mill kr | 10,41 mill kr | 5,34 mill kr | 5,07 mill kr |
| 2023 | 9,83 mill kr | 1,96 mill kr | 2,18 mill kr | 7,64 mill kr | 3,85 mill kr | 3,79 mill kr |
| 2022 | 8,77 mill kr | 1,20 mill kr | 429 070 kr | 6,33 mill kr | 2,44 mill kr | 3,89 mill kr |
| 2021 | 7,65 mill kr | 1,27 mill kr | 1,14 mill kr | 5,78 mill kr | 2,02 mill kr | 3,76 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 48 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 10 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/961840449/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961840449/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961840449",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 10579158,
"operating_profit": 918028,
"net_profit": 513109,
"equity": 5852242,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 9779308,
"operating_profit": 473084,
"net_profit": 1485641,
"equity": 5339133,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "961840449" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Marthes Renseri AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Marthes Renseri AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Marthes Renseri AS de siste årene.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 02.01.2020Styre
2Sist endret 03.04.2019Regnskapsfører
1Sist endret 25.04.2025Revisor
1Sist endret 18.06.2024API og MCPGET /company/961840449/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961840449/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961840449",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "961840449" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Marthes Renseri AS?
Hvem er regnskapsfører for Marthes Renseri AS?
List alle roller i Marthes Renseri AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Rune Sandstad9,8 %
- Marthes Holding AS100 % → 90,2 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Marthes Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 90,2 % | 496 |
| Rune Sandstad | Person | Ordinære aksjer | 9,8 % | 54 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/961840449/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961840449/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961840449",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "MARTHES HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 90.18,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "961840449" })Spør AI-assistenten
Er Marthes Renseri AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Marthes Renseri AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Marthes Renseri AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Marthes Holding AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/961840449/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961840449/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961840449",
"chain": [
{ "org_no": "988918822", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "961840449", "owner_pct": 90.18, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "961840449" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Marthes Renseri AS?
Hvem eier Marthes Renseri AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Marthes Renseri AS Avd Solsiden | BEDR | Vaskeri- og renserivirksomhet | Trondheim | − |
| Marthes Renseri AS Avd Stjørdal | BEDR | Vaskeri- og renserivirksomhet | Stjørdal | 15 |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.6.2024 | Revisor ↗ |
| 13.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.11.2022 | Revisor ↗ |
| 10.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.11.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 9.5.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/961840449/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961840449/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961840449",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-04-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "961840449" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Marthes Renseri AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Marthes Renseri AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Marthes Renseri AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:14→15
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:13→14
- Stilling utlystRenserimedarbeider
- Stilling utlystRenserimedarbeider på Solsiden
- Endring i roller og styre
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 9,6 % av driftsinntektene — 5,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,7 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | 4,9 % | 2,4 % |
| Egenkapitalandel | 57,3 % | 33,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,63 | 1,23 |
| Gjeldsgrad | 0,74 | 1,32 |
| Egenkapitalrentabilitet | 8,8 % | 10,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +8,2 % | +3,5 % |
| Omsetning per ansatt | 705 277,2 kr | 675 942,85 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 7,0 % | 6,2 % |
| Lønnskostnad | 48,3 % | 48,3 % |
| Annen driftskostnad | 26,4 % | 30,9 % |
| Avskrivninger | 9,6 % | 3,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/961840449/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961840449/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961840449",
"nace_code": "96.100",
"industry_count": 155,
"revenue": { "value": 10579158, "percentile": 0.8247 },
"operating_margin": { "value": 0.0868, "percentile": 0.6489 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "961840449" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Marthes Renseri AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Marthes Renseri AS på i bransjen?
Hvor ligger Marthes Renseri AS blant de 155 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Immaterielle rettigheter
Marthes Renseri AS har 2 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| Marthes RENSERI ↗ | 201901951 | 304877 | Registrert | 8.2.2029 |
| Marthes RENSERI -vi gir deg bedre tid... ↗ | 201901952 | 304878 | Registrert | 8.2.2029 |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Marthes Renseri AS
Hvor stor er bransjen Marthes Renseri AS tilhører?
Marthes Renseri AS er ett av 4 selskaper innen vaskeri- og renserivirksomhet i Stjørdal, og ett av 264 på landsbasis.
Hvor lenge har Marthes Renseri AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Marthes Renseri AS ble etablert i 1991 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 91 % av selskapene.
Hvilken status har Marthes Renseri AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Marthes Renseri AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Marthes Renseri AS?
Sivert Lian Opdahl er registrert som daglig leder i Marthes Renseri AS.
Hvem er største aksjonær i Marthes Renseri AS?
Største aksjonær i Marthes Renseri AS er Marthes Holding AS med 90,2 % av aksjene, fulgt av Rune Sandstad (9,8 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvem er morselskapet til Marthes Renseri AS?
Selskapet er datterselskap av Marthes Holding AS (90,2 % eierandel).
Går Marthes Renseri AS med overskudd?
Marthes Renseri AS hadde i 2025 en omsetning på 10,58 mill kr og et overskudd på 513 109 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er økonomien i Marthes Renseri AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Marthes Renseri AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvor mange jobber i Marthes Renseri AS?
Det er registrert 15 ansatte i Marthes Renseri AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Hvilket org.nr har Marthes Renseri AS?
Marthes Renseri AS har org.nr 961 840 449 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.