Foreningen For Synshemmede
- Omsetning
- 3,7 mill
- +6,5 %
- Resultat
- 1,6 mill
- −13,3 %
Om Foreningen For Synshemmede
Foreningen For Synshemmede er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i religiøse organisasjoner. Virksomheten ble stiftet i 1891 og har vært i drift i 135 år. Andreas Gustav Borch-Nielsen er styrets leder. I 2024 hadde Foreningen For Synshemmede en omsetning på 3,68 mill kr, en økning på 6 % fra 2023. Selskapet endte året med et overskudd på 1,57 mill kr. Egenkapitalen var 38,14 mill kr ved utgangen av 2024. Selskapet er ett av 577 innen aktiviteter i religiøse organisasjoner i Oslo, og ett av 6 083 i Norge. Det er eldre enn 96 % av selskapene i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (72 %).
Aktivitet
Fremme de blinde, svaksynte og andre handikappedes vel på forskjellig måte.
Formål
Å fremme og gi støtte til blindes, svaksyntes og andre funksjonshemmedes ve og vel på forskjellige måter etter styrets nærmere beslutning.
API og MCPGET /company/961566398
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961566398" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961566398",
"name": "FORENINGEN FOR SYNSHEMMEDE",
"org_form": "FLI",
"nace_code": "94.910",
"nace_desc": "Aktiviteter i religiøse organisasjoner",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "961566398" })Spør AI-assistenten
Er Foreningen For Synshemmede registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Foreningen For Synshemmede med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Foreningen For Synshemmede: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2020–2024 · +6,5 % fra 2023 · +121,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 3,68 mill kr | 1,57 mill kr | 1,57 mill kr | 38,49 mill kr | 38,14 mill kr | 345 584 kr |
| 2023 | 3,46 mill kr | 1,81 mill kr | 1,81 mill kr | 37,43 mill kr | 36,57 mill kr | 864 876 kr |
| 2022 | 195 231 kr | −2,49 mill kr | −2,49 mill kr | 35,93 mill kr | 34,75 mill kr | 1,17 mill kr |
| 2021 | 3,65 mill kr | 2,35 mill kr | 2,35 mill kr | 37,73 mill kr | 37,24 mill kr | 491 203 kr |
| 2020 | 1,66 mill kr | −157 972 kr | −157 972 kr | 35,61 mill kr | 34,89 mill kr | 718 866 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2024 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 13 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/961566398/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961566398/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961566398",
"years": [
{
"year": 2024,
"revenue": 3679404,
"operating_profit": 1573404,
"net_profit": 1573404,
"equity": 38140579,
…
},
{
"year": 2023,
"revenue": 3456339,
"operating_profit": 1814938,
"net_profit": 1814938,
"equity": 36567176,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "961566398" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Foreningen For Synshemmede per år.
Hvordan har omsetningen til Foreningen For Synshemmede utviklet seg fra 2020 til 2024?
Hva var driftsmarginen til Foreningen For Synshemmede i 2024?
Roller og styre4
Styre
3Sist endret 08.07.2026Revisor
1Sist endret 07.10.2026API og MCPGET /company/961566398/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961566398/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961566398",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "961566398" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Foreningen For Synshemmede?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Foreningen For Synshemmede?
List alle roller i Foreningen For Synshemmede: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Foreningen For Synshemmede | AAFY | Aktiviteter i religiøse organisasjoner | Oslo | − |
Kunngjøringer64
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.10.2026 | Revisor ↗ |
| 14.7.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 13.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2026 | Styre ↗ |
| 2.7.2026 | Revisor ↗ |
| 29.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 3.6.2024 | Styre ↗ |
| 22.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/961566398/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961566398/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961566398",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-07", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-07-14", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "961566398" })Spør AI-assistenten
Når leverte Foreningen For Synshemmede sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Foreningen For Synshemmede sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Foreningen For Synshemmede i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:c/o Gustav Borch-Nielsen Cecilie Thoresens vei 11→c/o Andreas Borch-Nielsen Melkeveien 10APostnummer:1153→0779
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+Andreas Gustav Borch-Nielsen(Styrets leder)−Ellen Anette Borch-Nielsen Teigen(Styrets leder)
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 42,8 % | 7,5 % |
| Resultatmargin | 42,8 % | 7,4 % |
| Egenkapitalandel | 99,1 % | 91,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,01 | 0,09 |
| Egenkapitalrentabilitet | 4,1 % | 3,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +6,5 % | +3,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/961566398/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961566398/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961566398",
"nace_code": "94.910",
"industry_count": 424,
"revenue": { "value": 3679404, "percentile": 0.5619 },
"operating_margin": { "value": 0.4276, "percentile": 0.8582 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "961566398" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Foreningen For Synshemmede blant de 424 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Foreningen For Synshemmede sammenlignet med andre i bransjen?
Er Foreningen For Synshemmede blant de største selskapene innen aktiviteter i religiøse organisasjoner?
Investeringer
FORENINGEN FOR SYNSHEMMEDE eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Oslokollega Gruppen AS | Oslo | 27,8 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Foreningen For Synshemmede
Hvor stor er bransjen Foreningen For Synshemmede tilhører?
Foreningen For Synshemmede er ett av 577 selskaper innen aktiviteter i religiøse organisasjoner i Oslo, og ett av 6 083 på landsbasis.
Hvor lenge har Foreningen For Synshemmede eksistert sammenlignet med bransjen?
Foreningen For Synshemmede ble etablert i 1891 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 96 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Foreningen For Synshemmede sammenlignet med bransjen?
Medianen for aktiviteter i religiøse organisasjoner er en driftsmargin på 7,5 %. Foreningen For Synshemmede lå på 42,8 % i siste tilgjengelige regnskap.
Er Foreningen For Synshemmede et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Forening/lag/innretning. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Foreningen For Synshemmede i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Foreningen For Synshemmede?
Foreningen For Synshemmede er registrert i bransjen Aktiviteter i religiøse organisasjoner (næringskode 94.910). Registrert aktivitet: Fremme de blinde, svaksynte og andre handikappedes vel på forskjellig måte.
Hva slags selskap er Foreningen For Synshemmede?
Organisasjonsformen til Foreningen For Synshemmede er Forening/lag/innretning, forkortet FLI. Dette er en organisasjon drevet på ideelt eller frivillig grunnlag.
Hva omsatte Foreningen For Synshemmede for i 2024?
Siste tilgjengelige regnskap (2024) viser en omsetning på 3,68 mill kr, opp 6 % fra 2023. Egenkapitalen var 38,14 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Foreningen For Synshemmede?
Driftsresultatet for 2024 var 1,57 mill kr (driftsmargin 42,8 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor solid er økonomien i Foreningen For Synshemmede?
Basert på regnskapstallene for 2024 har Foreningen For Synshemmede økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.