- Omsetning
- 19,9 mill
- +19,1 %
- Resultat
- 1,2 mill
- +498,3 %
- Ansatte
- 16
- +1 siden mars
Om Rørheim Maskin AS
Rørheim Maskin AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Grunnarbeid. Virksomheten ble stiftet i 1991 og har vært i drift i 35 år. Alf Magnar Bakka Rørheim er daglig leder, og Bjørn Anstein Bakka Rørheim er styreleder. Selskapet er ett av 96 innen grunnarbeid i Stavanger, og ett av 12 734 i Norge. Det er eldre enn 97 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Entreprenørvirksomhet av enhver art og alt hva hermed står i forbindelse samt gjennom aksje- tegning eller på annen måte gjøre seg interessert i lignende foretak.
AI-sammendrag
Omsetningsvekst på 19% til 20 mill. kr og en driftsmargin over bransjesnittet plasserer virksomheten blant den øverste fjerdedelen av grunnarbeidsaktørene i Stavanger-området, med 16 ansatte som gir et solid volum for størrelsen. En egenkapitalandel på om lag 44% gir god buffer, og full eierskapskontroll gjennom holdingselskapet gir stabilitet i et syklisk marked. Tre tiår i markedet og et stabilt, kompakt styre tyder på lav risiko, men avhengigheten av enkeltprosjekter i entreprenørbransjen kan gi svingende inntjening.
API og MCPGET /company/961374235
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961374235" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961374235",
"name": "RØRHEIM MASKIN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.120",
"nace_desc": "Grunnarbeid",
"employees": 16,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "961374235" })Spør AI-assistenten
Hva driver Rørheim Maskin AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Rørheim Maskin AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Rørheim Maskin AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +19,1 % fra 2024 · +3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 19,86 mill kr | 1,50 mill kr | 1,16 mill kr | 9,20 mill kr | 4,22 mill kr | 4,98 mill kr |
| 2024 | 16,67 mill kr | 288 352 kr | 194 709 kr | 9,04 mill kr | 3,84 mill kr | 5,20 mill kr |
| 2023 | 20,88 mill kr | 937 678 kr | 768 038 kr | 10,15 mill kr | 4,29 mill kr | 5,86 mill kr |
| 2022 | 25,33 mill kr | 1,62 mill kr | – | 12,37 mill kr | 5,13 mill kr | 7,24 mill kr |
| 2021 | 19,28 mill kr | 294 282 kr | 198 176 kr | 11,25 mill kr | 4,83 mill kr | 6,42 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 37 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 27 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 28 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 510 000 kr (6 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 1 mill kr (11 % av balansen)
- Avgitt konsernbidrag
- 790 000 kr
API og MCPGET /company/961374235/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961374235/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961374235",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 19861910,
"operating_profit": 1499534,
"net_profit": 1164932,
"equity": 4216657,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 16669927,
"operating_profit": 288352,
"net_profit": 194709,
"equity": 3842162,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "961374235" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Rørheim Maskin AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Rørheim Maskin AS per år.
Hvordan har omsetningen til Rørheim Maskin AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 29.05.2013Styre
3Sist endret 07.07.2010Regnskapsfører
1Sist endret 28.10.2020Revisor
1Sist endret 16.10.2001API og MCPGET /company/961374235/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961374235/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961374235",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "961374235" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Rørheim Maskin AS?
Hvem er regnskapsfører for Rørheim Maskin AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Rørheim Maskin AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Rørheim Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 225 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/961374235/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961374235/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961374235",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "RØRHEIM HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "961374235" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Rørheim Maskin AS eier Rørheim Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Rørheim Maskin AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Rørheim Maskin AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Rørheim Holding AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/961374235/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961374235/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961374235",
"chain": [
{ "org_no": "989234056", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "961374235", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "961374235" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Rørheim Maskin AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Rørheim Maskin AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Rørheim Maskin AS | BEDR | Grunnarbeid | Stavanger | 16 |
Kunngjøringer40
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.11.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 15.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.2.2021 | Vedtektsdato ↗ |
| 1.2.2021 | Foretaksnavn ↗ |
| 18.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/961374235/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961374235/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961374235",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-11-06", "type": "Forretningsadresse", … },
{ "dato": "2026-07-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "961374235" })Spør AI-assistenten
Når ble Rørheim Maskin AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Rørheim Maskin AS sist godkjent årsregnskap?
Hvilke fusjoner har Rørheim Maskin AS vært involvert i?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:-→Fågjerdet 30
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:17→16
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:16→17
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:15→16
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 37,1 % av driftsinntektene — 9,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,5 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 5,9 % | 2,8 % |
| Egenkapitalandel | 45,9 % | 41,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,80 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 1,18 | 0,96 |
| Egenkapitalrentabilitet | 27,6 % | 8,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +19,1 % | +2,4 % |
| Omsetning per ansatt | 1,24 mill kr | 1,69 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 23,5 % | 25,7 % |
| Lønnskostnad | 37,1 % | 27,4 % |
| Annen driftskostnad | 29,7 % | 33,6 % |
| Avskrivninger | 2,2 % | 3,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/961374235/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961374235/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "961374235",
"nace_code": "43.120",
"industry_count": 5797,
"revenue": { "value": 19861910, "percentile": 0.8702 },
"operating_margin": { "value": 0.0755, "percentile": 0.6143 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "961374235" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Rørheim Maskin AS på i bransjen?
Hvor ligger Rørheim Maskin AS blant de 5797 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Rørheim Maskin AS sammenlignet med andre i bransjen?
Godkjenninger og registre
Rørheim Maskin AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 9 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Ansvarlig søker | (for alle typer tiltak) | 1 |
| Prosjekterende | Oppmålingsteknisk prosjektering | 1 |
| Prosjekterende | Vannforsynings- og avløpsanlegg | 1 |
| Prosjekterende | Veg, utearealer og landskapsutforming | 1 |
| Utførende | Innmåling og utstikking av tiltak | 2 |
| Utførende | Landskapsutforming | 2 |
| Utførende | Riving og miljøsanering | 2 |
| Utførende | Vannforsynings- og avløpsanlegg | 3 |
| Utførende | Veg- og grunnarbeider | 2 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Offentlige anbud
Rørheim Maskin AS har organisert 1 anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 5.1.2026 | Rådgiver | Fv.519 Finnøyvegen, ny gang og sykkelveg | Rogaland | − | − | Tildelt |
Kilde: Doffin
API og MCPGET /company/961374235/tenders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/961374235/tenders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "tenders_won_count": 0, "tenders_won_12mo": 0, "tenders_issued_count": 0 },
"hits": [
{
"notice_id": "2026-100055",
"heading": "Fv.519 Finnøyvegen, ny gang og sykkelveg",
"publication_date": "2026-01-05",
"role": "tender_organiser",
…
}
]
}MCP
get_company_tenders({ "org_no": "961374235" })Spør AI-assistenten
Hva gikk anbudet «Fv.519 Finnøyvegen, ny gang og sykkelveg» ut på?
Investeringer
RØRHEIM MASKIN AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Vardnes AS | Stavanger | 9,9 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Teal AS | Stavanger | 1,6 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Rørheim Maskin AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Rørheim Maskin AS?
Det er registrert 12 734 selskaper i Norge innen grunnarbeid, hvorav 96 i Stavanger.
Er Rørheim Maskin AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1991, som er lenger enn 97 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 32 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Rørheim Maskin AS et aktivt selskap?
Rørheim Maskin AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Rørheim Maskin AS?
Daglig leder i Rørheim Maskin AS er Alf Magnar Bakka Rørheim, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Rørheim Maskin AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Rørheim Holding AS største eier i Rørheim Maskin AS med 100 % av aksjene.
Hvordan går det økonomisk med Rørheim Maskin AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 19,86 mill kr, opp 19 % fra 2024. Egenkapitalen var 4,22 mill kr ved årsslutt.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Rørheim Maskin AS?
Rørheim Maskin AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvem er revisor for Rørheim Maskin AS?
Rørheim Maskin AS bruker Rennesøy Og Randaberg Rekneskapslag SA som regnskapsfører og Revisjon Ryfylke AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.