Ørsta Burettslag
- Omsetning
- 1,5 mill
- −0,3 %
- Resultat
- 415 298
- +16,9 %
Om Ørsta Burettslag
Ørsta Burettslag er registrert som borettslag med forretningsadresse i Ørsta, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 1990 og har vært i drift i 36 år. Monica Stokken er styrets leder. I 2025 hadde Ørsta Burettslag en omsetning på 1,47 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 415 298 kr. Egenkapitalen var 6,78 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 91 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Ørsta, og ett av 47 211 i Norge. Det er eldre enn 77 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Burettslag.
API og MCPGET /company/960456564
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/960456564" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "960456564",
"name": "ØRSTA BURETTSLAG",
"org_form": "BRL",
"nace_code": "97.001",
"nace_desc": "Aktiviteter i borettslag og boligsameier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ØRSTA", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "960456564" })Spør AI-assistenten
Er Ørsta Burettslag registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Ørsta Burettslag med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Ørsta Burettslag: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −0,3 % fra 2024 · +7,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,47 mill kr | 654 893 kr | 415 298 kr | 15,92 mill kr | 6,78 mill kr | 9,15 mill kr |
| 2024 | 1,47 mill kr | 632 396 kr | 355 327 kr | 15,99 mill kr | 6,36 mill kr | 9,63 mill kr |
| 2023 | 1,42 mill kr | 605 129 kr | 332 158 kr | 16,27 mill kr | 6,00 mill kr | 10,27 mill kr |
| 2022 | 1,38 mill kr | 767 630 kr | 561 050 kr | 16,73 mill kr | 5,67 mill kr | 11,05 mill kr |
| 2021 | 1,37 mill kr | 580 099 kr | 443 118 kr | 15,30 mill kr | 5,11 mill kr | 10,19 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 50 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 10 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/960456564/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/960456564/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "960456564",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1467648,
"operating_profit": 654893,
"net_profit": 415298,
"equity": 6775083,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1472244,
"operating_profit": 632396,
"net_profit": 355327,
"equity": 6359784,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "960456564" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Ørsta Burettslag fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Ørsta Burettslag de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Ørsta Burettslag per år.
Roller og styre7
Styre
4Sist endret 23.04.2026Regnskapsfører
1Sist endret 22.12.2020Revisor
1Sist endret 13.11.2013Forretningsfører
1Sist endret 02.05.2022Fullmakt
(ikke i roller)API og MCPGET /company/960456564/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/960456564/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "960456564",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "960456564" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Ørsta Burettslag: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Ørsta Burettslag?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Ørsta Burettslag?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Ørsta Burettslag | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Ørsta | − |
Kunngjøringer42
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.4.2026 | Styre ↗ |
| 14.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.6.2024 | Styre ↗ |
| 10.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.5.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.5.2022 | Styre ↗ |
| 2.5.2022 | Forretningsfører ↗ |
| 31.3.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/960456564/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/960456564/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "960456564",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-22", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-04-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "960456564" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Ørsta Burettslag i Brønnøysundregistrene?
Når ble Ørsta Burettslag sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Ørsta Burettslag sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Grete Åshild Bjørdalsbakke(Styremedlem)−Eva-Karin Moe(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 42,5 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 72,63 | 6,07 |
| Gjeldsgrad | 1,35 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 6,1 % | 8,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/960456564/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/960456564/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "960456564",
"nace_code": "97.001",
"industry_count": 21423,
"revenue": { "value": 1467648, "percentile": 0.5405 },
"operating_margin": { "value": 0.4462, "percentile": 0.8031 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "960456564" })Spør AI-assistenten
Er Ørsta Burettslag blant de største selskapene innen aktiviteter i borettslag og boligsameier?
Hvor solid er Ørsta Burettslag sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Ørsta Burettslag på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Ørsta Burettslag
Hvor stor er bransjen Ørsta Burettslag tilhører?
Ørsta Burettslag er ett av 91 selskaper innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Ørsta, og ett av 47 211 på landsbasis.
Hvor lenge har Ørsta Burettslag eksistert sammenlignet med bransjen?
Ørsta Burettslag ble etablert i 1990 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 77 % av selskapene.
Er Ørsta Burettslag et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Borettslag. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Ørsta Burettslag i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Ørsta Burettslag med?
Ørsta Burettslag er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier (næringskode 97.001). Registrert aktivitet: Burettslag.
Hva slags selskap er Ørsta Burettslag?
Organisasjonsformen til Ørsta Burettslag er Borettslag, forkortet BRL. Et borettslag eies av andelseierne, som har borett i lagets boliger.
Går Ørsta Burettslag med overskudd?
I 2025 omsatte Ørsta Burettslag for 1,47 mill kr. Årsresultatet ble et overskudd på 415 298 kr.
Hvor lønnsom er driften i Ørsta Burettslag?
Driftsresultatet for 2025 var 654 893 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor holder Ørsta Burettslag til?
Ørsta Burettslag holder til i c/o Reknehuset AS Strandgata 15E, 6150, ØRSTA, i Ørsta kommune i Møre Og Romsdal.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.