Rammesenteret AS
- Omsetning
- 594 709
- −10,8 %
- Resultat
- 130 477
- +458,9 %
Om Rammesenteret AS
Rammesenteret AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sarpsborg, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med innredningsartikler ikke nevnt annet sted. Virksomheten ble stiftet i 1991 og har vært i drift i 35 år. Ole Vidar Horgen Rønning er daglig leder, og Ole Vidar Horgen Rønning er styreleder. I 2025 hadde Rammesenteret AS en omsetning på 594 709 kr, en nedgang på 11 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 130 477 kr. Egenkapitalen var 4,77 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ole Vidar Horgen Rønning med 66 % av aksjene. Selskapet er ett av 13 innen detaljhandel med innredningsartikler ikke nevnt annet sted i Sarpsborg, og ett av 1 385 i Norge. Det er eldre enn 97 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (62 %).
Aktivitet og formål
Import, salg og produksjon av rammer, malerier og dertil beslektede produkter. Selskapet har også til formål ved aksjetegning eller på annen måte delta i andre selskaper, samt salg og utleie av fast eiendom.
API og MCPGET /company/960406036
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/960406036" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "960406036",
"name": "RAMMESENTERET AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.559",
"nace_desc": "Detaljhandel med innredningsartikler ikke nevnt annet sted",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SARPSBORG", "county": "ØSTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "960406036" })Spør AI-assistenten
Hva driver Rammesenteret AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Rammesenteret AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Rammesenteret AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −10,8 % fra 2024 · −46,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 594 709 kr | 277 123 kr | 130 477 kr | 5,18 mill kr | 4,77 mill kr | 412 883 kr |
| 2024 | 666 639 kr | 390 549 kr | 23 345 kr | 4,96 mill kr | 4,76 mill kr | 198 677 kr |
| 2023 | 695 152 kr | 323 146 kr | 255 608 kr | 4,62 mill kr | 4,73 mill kr | −117 273 kr |
| 2022 | 820 074 kr | 229 434 kr | −67 892 kr | 4,34 mill kr | 4,48 mill kr | −140 304 kr |
| 2021 | 1,11 mill kr | 428 795 kr | 428 757 kr | 4,58 mill kr | 4,55 mill kr | 23 645 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 36 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 38 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/960406036/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/960406036/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "960406036",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 594709,
"operating_profit": 277123,
"net_profit": 130477,
"equity": 4766030,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 666639, "operating_profit": 390549, "net_profit": 23345, "equity": 4756554, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "960406036" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Rammesenteret AS per år.
Hvordan har omsetningen til Rammesenteret AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Rammesenteret AS i 2025?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 15.04.1991Styre
2Sist endret 15.04.1991API og MCPGET /company/960406036/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/960406036/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "960406036",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Varamedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "960406036" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Rammesenteret AS?
List alle roller i Rammesenteret AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Rammesenteret AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Knut Laup Rønning17 %
- Knut Rønninghadde 17 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ole Vidar Horgen Rønning | Person | Ordinære aksjer | 66,0 % | 66 |
| Knut Laup Rønning | Person | Ordinære aksjer | 17,0 % | 17 |
| Mona Reigstad Rønning Dabour | Person | Ordinære aksjer | 17,0 % | 17 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/960406036/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/960406036/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "960406036",
"shareholders": [
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "960406036" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Rammesenteret AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Rammesenteret AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Rammesenteret AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Rammesenteret AS | BEDR | Detaljhandel med innredningsartikler ikke nevnt annet sted | Sarpsborg | − |
Kunngjøringer36
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.9.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 21.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 29.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/960406036/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/960406036/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "960406036",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "960406036" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Rammesenteret AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Rammesenteret AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Rammesenteret AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 92,0 % | 20,7 % |
| Likviditetsgrad | 6,40 | 1,29 |
| Gjeldsgrad | 0,09 | 1,48 |
| Egenkapitalrentabilitet | 2,7 % | 8,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/960406036/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/960406036/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "960406036",
"nace_code": "47.559",
"industry_count": 777,
"revenue": { "value": 594709, "percentile": 0.3745 },
"operating_margin": { "value": 0.466, "percentile": 0.9583 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "960406036" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Rammesenteret AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Rammesenteret AS på i bransjen?
Hvor ligger Rammesenteret AS blant de 777 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
RAMMESENTERET AS eier aksjer i 21 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Hunter Group ASA | Oslo | 0,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Nrc Group ASA | Bærum | 0,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Elkem ASA | Oslo | 0,0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Norske Skog ASA | Oslo | 0,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Norsk Hydro ASA | Oslo | 0,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Storebrand ASA | Bærum | 0,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Mpc Container Ships ASA | Oslo | 0,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Link Mobility Group Holding ASA | Oslo | 0,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Norse Atlantic ASA | Arendal | 0,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Kongsberg Automotive ASA | Kongsberg | 0,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Sarpsborg
1 000+ til i Sarpsborg →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Rammesenteret AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Rammesenteret AS?
Det er registrert 1 385 selskaper i Norge innen detaljhandel med innredningsartikler ikke nevnt annet sted, hvorav 13 i Sarpsborg.
Er Rammesenteret AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1991, som er lenger enn 97 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 4 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Rammesenteret AS i Enhetsregisteret?
Rammesenteret AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Rammesenteret AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Rammesenteret AS?
Daglig leder i Rammesenteret AS er Ole Vidar Horgen Rønning, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Rammesenteret AS?
Ole Vidar Horgen Rønning er registrert som styreleder i Rammesenteret AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Rammesenteret AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Ole Vidar Horgen Rønning største eier i Rammesenteret AS med 66 % av aksjene. Nest størst er Knut Laup Rønning med 17 %.
Hvordan går det økonomisk med Rammesenteret AS?
I 2025 omsatte Rammesenteret AS for 594 709 kr, ned 11 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 130 477 kr.
Er Rammesenteret AS registrert i MVA-registeret?
Rammesenteret AS er registrert i MVA-registeret (siden 1991) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.