Strømsveien 80 ANS
- Omsetning
- 3,2 mill
- −5,3 %
- Resultat
- 634 503
- −48,3 %
Om Strømsveien 80 ANS
Strømsveien 80 ANS er registrert som ansvarlig selskap med solidarisk ansvar med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 1990 og har vært i drift i 36 år. Anders Eckhoff er styrets leder. I 2025 hadde Strømsveien 80 ANS en omsetning på 3,18 mill kr, en nedgang på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 634 503 kr. Egenkapitalen var −6,04 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 12 587 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 547 i Norge. Det er eldre enn 92 % av selskapene i bransjen. Bare 1 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.
Aktivitet og formål
Å eie og drive gårdsnummer 77, bruksnummer 104 seksjon nummer 1+2 i Skedsmo Kommune.
API og MCPGET /company/960146964
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/960146964" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "960146964",
"name": "STRØMSVEIEN 80 ANS",
"org_form": "ANS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "960146964" })Spør AI-assistenten
Er Strømsveien 80 ANS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Strømsveien 80 ANS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Strømsveien 80 ANS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −5,3 % fra 2024 · +14,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,18 mill kr | 1,41 mill kr | 634 503 kr | 16,91 mill kr | −6,04 mill kr | 22,95 mill kr |
| 2024 | 3,35 mill kr | 2,03 mill kr | 1,23 mill kr | 12,50 mill kr | −5,47 mill kr | 17,97 mill kr |
| 2023 | 3,31 mill kr | 2,13 mill kr | 783 417 kr | 12,59 mill kr | −4,70 mill kr | 17,29 mill kr |
| 2022 | 3,08 mill kr | 2,01 mill kr | 993 743 kr | 12,76 mill kr | −3,58 mill kr | 16,34 mill kr |
| 2021 | 2,78 mill kr | 1,82 mill kr | 1,34 mill kr | 13,42 mill kr | −2,57 mill kr | 15,99 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 41 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 17 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
API og MCPGET /company/960146964/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/960146964/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "960146964",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3176923,
"operating_profit": 1406057,
"net_profit": 634503,
"equity": -6035004,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3353919,
"operating_profit": 2034173,
"net_profit": 1228083,
"equity": -5469506,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "960146964" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Strømsveien 80 ANS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Strømsveien 80 ANS per år.
Hvordan har omsetningen til Strømsveien 80 ANS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre9
Styre
2Sist endret 02.06.2025Regnskapsfører
1Sist endret 05.08.2026Revisor
1Sist endret 06.10.2004Deltakere
4Sist endret 31.08.2025Forretningsfører
1Sist endret 14.10.2024API og MCPGET /company/960146964/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/960146964/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "960146964",
"roles": [
{ "role_type": "Deltaker med fullt ansvar", … },
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "960146964" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Strømsveien 80 ANS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Strømsveien 80 ANS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Strømsveien 80 ANS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Strømsveien 80 ANS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer40
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.8.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 31.8.2025 | Deltakere ↗ |
| 2.6.2025 | Styre ↗ |
| 24.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.9.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 25.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.12.2021 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/960146964/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/960146964/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "960146964",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-31", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "960146964" })Spør AI-assistenten
Når leverte Strømsveien 80 ANS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Strømsveien 80 ANS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Strømsveien 80 ANS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ZENITH EIENDOM AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 41,3 % av driftsinntektene — 22,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 44,3 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 20,0 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | -35,7 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,45 | 1,76 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -5,3 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 1,3 % | 5,9 % |
| Annen driftskostnad | 41,3 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 13,2 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/960146964/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/960146964/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "960146964",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64559,
"revenue": { "value": 3176923, "percentile": 0.811 },
"operating_margin": { "value": 0.4426, "percentile": 0.5198 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "960146964" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Strømsveien 80 ANS blant de 64559 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Strømsveien 80 ANS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Strømsveien 80 ANS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Strømsveien 80 ANS
Hvor stor er bransjen Strømsveien 80 ANS tilhører?
Strømsveien 80 ANS er ett av 12 587 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 547 på landsbasis.
Hvor lenge har Strømsveien 80 ANS eksistert sammenlignet med bransjen?
Strømsveien 80 ANS ble etablert i 1990 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 92 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Strømsveien 80 ANS sammenlignet med bransjen?
Medianen for utleie av egen eller leid fast eiendom er en driftsmargin på 42,3 %. Strømsveien 80 ANS lå på 44,3 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Strømsveien 80 ANS?
Selskapet er i ordinær drift som Ansvarlig selskap med solidarisk ansvar og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Strømsveien 80 ANS i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen ANS?
Organisasjonsformen til Strømsveien 80 ANS er Ansvarlig selskap med solidarisk ansvar, forkortet ANS. I et ansvarlig selskap har deltakerne ubegrenset og solidarisk personlig ansvar for selskapets forpliktelser.
Hva omsatte Strømsveien 80 ANS for i 2025?
Strømsveien 80 ANS hadde i 2025 en omsetning på 3,18 mill kr og et overskudd på 634 503 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Strømsveien 80 ANS?
Driftsresultatet for 2025 var 1,41 mill kr (driftsmargin 44,3 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Strømsveien 80 ANS?
Ved utgangen av 2025 hadde Strømsveien 80 ANS en egenkapital på −6,04 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på −35,7 %.
Er Strømsveien 80 ANS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2001. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.