Sagen & Co AS
- Omsetning
- 10,4 mill
- −7,9 %
- Resultat
- −166 829
- −328,3 %
- Ansatte
- 11
- +1 siden mars
Om Sagen & Co AS
Sagen & Co AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lillestrøm, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Takarbeid. Virksomheten ble stiftet i 1991 og har vært i drift i 35 år. Pål Arne Sagen er daglig leder, og Pål Arne Sagen er styreleder. I 2025 hadde Sagen & Co AS en omsetning på 10,45 mill kr, en nedgang på 8 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 166 829 kr. Egenkapitalen var 534 221 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Pål Arne Sagen med 63,4 % av aksjene. Selskapet er ett av 21 innen takarbeid i Lillestrøm, og ett av 1 590 i Norge. Det er eldre enn 96 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (61 %).
Aktivitet og formål
Blikkenslagervirksomhet, samt virksomhet som naturlig hører inn under det samme. Produksjon av blikkenslager- og ventilasjonsprodukter. Salg og montering av egenproduserte blikkenslager- og ventilasjonsprodukter.
API og MCPGET /company/959832021
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/959832021" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "959832021",
"name": "SAGEN & CO AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.410",
"nace_desc": "Takarbeid",
"employees": 11,
"address": { "municipality": "LILLESTRØM", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "959832021" })Spør AI-assistenten
Når ble Sagen & Co AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Lillestrøm holder Sagen & Co AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Sagen & Co AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −7,9 % fra 2024 · +11,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10,45 mill kr | −112 780 kr | −166 829 kr | 3,49 mill kr | 534 221 kr | 2,96 mill kr |
| 2024 | 11,34 mill kr | 185 562 kr | 73 082 kr | 4,47 mill kr | 701 050 kr | 3,77 mill kr |
| 2023 | 8,78 mill kr | −3 215 kr | −58 841 kr | 2,88 mill kr | 627 968 kr | 2,25 mill kr |
| 2022 | 8,81 mill kr | 94 317 kr | 40 475 kr | 3,33 mill kr | 686 808 kr | 2,65 mill kr |
| 2021 | 9,34 mill kr | 847 569 kr | 602 313 kr | 3,76 mill kr | 646 333 kr | 3,11 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 49 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 28 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 28 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/959832021/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/959832021/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "959832021",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 10448950,
"operating_profit": -112780,
"net_profit": -166829,
"equity": 534221,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 11341803,
"operating_profit": 185562,
"net_profit": 73082,
"equity": 701050,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "959832021" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Sagen & Co AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Sagen & Co AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Sagen & Co AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 10.08.2000Styre
4Sist endret 27.09.2021Regnskapsfører
1Sist endret 31.07.2001Revisor
1Sist endret 13.02.1991API og MCPGET /company/959832021/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/959832021/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "959832021",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "959832021" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Sagen & Co AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Sagen & Co AS?
Hvem er regnskapsfører for Sagen & Co AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
3 nye · 1 ute · 1 endret eierandel
- Sagen & Co Eiendom AS16,5 %
- Kristian Solbakken10 %
- Line Margrethe Sagen10 %
- Jon-Ivar Petersenhadde 16,5 %
- Pål Arne Sagen83,5 % → 63,4 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Pål Arne Sagen | Person | Ordinære aksjer | 63,4 % | 284 |
| Sagen & Co Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 16,5 % | 74 |
| Kristian Solbakken | Person | Ordinære aksjer | 10,0 % | 45 |
| Line Margrethe Sagen | Person | Ordinære aksjer | 10,0 % | 45 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/959832021/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/959832021/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "959832021",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "SAGEN & CO EIENDOM AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 16.52,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "959832021" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Sagen & Co AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Sagen & Co AS eier Sagen & Co Eiendom AS, og hvem eier resten?
Er Sagen & Co AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sagen & Co AS | BEDR | Takarbeid | Lillestrøm | 11 |
Kunngjøringer48
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 29.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.9.2021 | Styre ↗ |
| 22.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/959832021/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/959832021/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "959832021",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "959832021" })Spør AI-assistenten
Når leverte Sagen & Co AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Sagen & Co AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Sagen & Co AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:10→11
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:9→10
- Stilling utlystBlikkenslagere og lærlinger søkes
- Stilling utlystBlikkenslagere og lærlinger
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:10→9
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 48,8 % av driftsinntektene — 9,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -1,1 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | -1,6 % | 3,7 % |
| Egenkapitalandel | 15,3 % | 38,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,35 | 1,58 |
| Gjeldsgrad | 5,54 | 1,14 |
| Egenkapitalrentabilitet | -31,2 % | 16,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -7,9 % | +0,1 % |
| Omsetning per ansatt | 949 904,545 kr | 1,45 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 28,1 % | 34,4 % |
| Lønnskostnad | 48,8 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 24,7 % | 16,9 % |
| Avskrivninger | 0,4 % | 1,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/959832021/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/959832021/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "959832021",
"nace_code": "43.410",
"industry_count": 929,
"revenue": { "value": 10448950, "percentile": 0.7613 },
"operating_margin": { "value": -0.0108, "percentile": 0.25 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "959832021" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Sagen & Co AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Sagen & Co AS på i bransjen?
Hvor ligger Sagen & Co AS blant de 929 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIVis 5 tilVis færre
Også i Lillestrøm
1 000+ til i Lillestrøm →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Sagen & Co AS
Hvor stor er bransjen Sagen & Co AS tilhører?
Sagen & Co AS er ett av 21 selskaper innen takarbeid i Lillestrøm, og ett av 1 590 på landsbasis.
Hvor lenge har Sagen & Co AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Sagen & Co AS ble etablert i 1991 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 96 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Sagen & Co AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for takarbeid er en driftsmargin på 4,9 %. Sagen & Co AS lå på −1,1 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Sagen & Co AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Sagen & Co AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Sagen & Co AS?
Pål Arne Sagen er registrert som daglig leder i Sagen & Co AS.
Hvem eier Sagen & Co AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Pål Arne Sagen største eier i Sagen & Co AS med 63,4 % av aksjene. Nest størst er Sagen & Co Eiendom AS med 16,5 %.
Hva omsatte Sagen & Co AS for i 2025?
Sagen & Co AS hadde i 2025 en omsetning på 10,45 mill kr og et underskudd på 166 829 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor stor aksjekapital har Sagen & Co AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Sagen & Co AS er 448 000 kr (448 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor mange jobber i Sagen & Co AS?
Det er registrert 11 ansatte i Sagen & Co AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Er Sagen & Co AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 1991. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.