Om Gemba AS
Gemba AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vestre Toten, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Drift av vandrerhjem og ferieleiligheter. Virksomheten ble stiftet i 1990 og har vært i drift i 36 år. Petter Aamodt Dahlby er daglig leder, og Martin Sættenes er styreleder. I 2025 hadde Gemba AS en omsetning på 500,94K kr, en økning på 18 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 234,80K kr. Egenkapitalen var 658,84K kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Noreaster Invest AS med 33 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 033 i Norge innen drift av vandrerhjem og ferieleiligheter. Det er eldre enn 97 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Konsulentvirksomhet og utleie av fast eiendom, herunder fritidsleiligheter. Det skal være anledning til å eie aksjer og andeler i andre selskaper, samt hva herved naturlig står i forbindelse. Investere i fast eiendom og utleie av disse samt alt hva som her står i forbindelse.
Formål
Investeringer i aksjer og fast eiendom samt rådgivning til eksterne tilknyttet nevnte omåder. Det skal være anledning til å eie aksjer og andeler i andre selskaper, samt hva herved naturlig står i forbindelse. Konsulentvirksomhet og utleie av fast eiendom, herunder fritidsleiligheter.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 500,94K kr | 376,06K kr | 234,80K kr | 3,53 mill kr | 658,84K kr | 2,87 mill kr |
| 2024 | 424,17K kr | 278,65K kr | 111,82K kr | 3,40 mill kr | 424,04K kr | 2,98 mill kr |
| 2023 | 271,96K kr | 117,18K kr | −31,46K kr | 3,40 mill kr | 312,22K kr | 3,08 mill kr |
| 2022 | 549,26K kr | 373,19K kr | 273,16K kr | 3,53 mill kr | 343,68K kr | 3,19 mill kr |
| 2021 | 194,62K kr | 71,68K kr | 51,83K kr | 3,35 mill kr | 70,52K kr | 3,28 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 12 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 12.01.2022Styre
1Sist endret 12.01.2022Regnskapsfører
1Sist endret 09.09.2024Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
3 nye · 1 ute · 1 endret eierandel
- Noreaster Invest AS33 %
- Steady Floating AS33 %
- Temp AS33 %
- Mette Sætteneshadde 34 %
- Bjørn Arne Sættenes66 % → 1 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Noreaster Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33.0 % | 330 |
| Steady Floating AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33.0 % | 330 |
| Temp AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33.0 % | 330 |
| Bjørn Arne Sættenes | Person | Ordinære aksjer | 1.0 % | 10 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Gemba AS | BEDR | Drift av vandrerhjem og ferieleiligheter | Vestre Toten | − |
Kunngjøringer52
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 14.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.1.2022 | Kapital ↗ |
| 12.1.2022 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 12.1.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 12.1.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 12.1.2022 | Signatur ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 18,7 % | 31,0 % |
| Likviditetsgrad | 46,35 | 1,52 |
| Gjeldsgrad | 4,36 | 1,05 |
| Egenkapitalrentabilitet | 35,6 % | 2,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Gemba AS
Hvor stor er bransjen Gemba AS tilhører?
Gemba AS er ett av 2 033 selskaper i Norge innen drift av vandrerhjem og ferieleiligheter.
Hvor lenge har Gemba AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Gemba AS ble etablert i 1990 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 97 % av selskapene.
Hvilken status har Gemba AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Gemba AS i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Gemba AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Gemba AS?
Petter Aamodt Dahlby er registrert som daglig leder i Gemba AS.
Hvem er største aksjonær i Gemba AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Noreaster Invest AS største eier i Gemba AS med 33 % av aksjene. Nest størst er Steady Floating AS med 33 %.
Går Gemba AS med overskudd?
Gemba AS hadde i 2025 en omsetning på 500,94K kr og et overskudd på 234,80K kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvilken regnskapsfører bruker Gemba AS?
I Enhetsregisteret er Gemba AS registrert med regnskapsfører Topco Consulting AS.
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.