Nes Innkjøpslag SA
- Omsetning
- 151 mill
- +20,5 %
- Resultat
- 178 222
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 5
Om Nes Innkjøpslag SA
Nes Innkjøpslag SA er registrert som samvirkeforetak med forretningsadresse i Ringsaker, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med korn, råtobakk, såvarer og fôrvarer. Virksomheten ble stiftet i 1990 og har vært i drift i 36 år. Per Kristian Taug er daglig leder, og Harald Finden er styreleder. Selskapet er ett av 3 innen engroshandel med korn, råtobakk, såvarer og fôrvarer i Ringsaker, og ett av 127 i Norge. Det er eldre enn 82 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Selge og formidle gode og rimelige varer til sine medlemmer. Laget er frittstående og oppretter forretningsavtaler med vareleverandører.
AI-sammendrag
Høy omsetning på 126 millioner kroner med kun 5 ansatte plasserer samvirkelaget i en særklasse for kapitaleffektivitet sammenlignet med bransjens 86 aktører. Kooperativmodellen gjør at verdiene forblir hos medlemmene fremfor eksterne eiere, men en egenkapitalandel under bransjegjennomsnittet og et svakt negativt resultat indikerer at marginalene presses – trolig av prispress fra store leverandørkjeder. Stabil vekst på 4% og over gjennomsnittlig driftsmargin tyder likevel på at kjernevirksomheten holder seg robust i et krevende marked for engroshandel med korn og fôrvarer.
API og MCPGET /company/958012470
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/958012470" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "958012470",
"name": "NES INNKJØPSLAG SA",
"org_form": "SA",
"nace_code": "46.210",
"nace_desc": "Engroshandel med korn, råtobakk, såvarer og fôrvarer",
"employees": 5,
"address": { "municipality": "RINGSAKER", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "958012470" })Spør AI-assistenten
Hva driver Nes Innkjøpslag SA med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Nes Innkjøpslag SA: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Nes Innkjøpslag SA registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +20,5 % fra 2024 · +55,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 151,40 mill kr | 2,53 mill kr | 178 222 kr | 49,10 mill kr | 14,93 mill kr | 34,17 mill kr |
| 2024 | 125,68 mill kr | 2,31 mill kr | −118 432 kr | 49,94 mill kr | 14,75 mill kr | 35,19 mill kr |
| 2023 | 120,43 mill kr | 1,96 mill kr | −275 195 kr | 52,00 mill kr | 14,87 mill kr | 37,13 mill kr |
| 2022 | 123,95 mill kr | 2,35 mill kr | 1,09 mill kr | 51,61 mill kr | 15,15 mill kr | 36,47 mill kr |
| 2021 | 97,16 mill kr | 2,39 mill kr | 1,92 mill kr | 20,25 mill kr | 14,05 mill kr | 6,19 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 94 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/958012470/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/958012470/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "958012470",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 151404219,
"operating_profit": 2526383,
"net_profit": 178222,
"equity": 14933557,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 125676741,
"operating_profit": 2314914,
"net_profit": -118432,
"equity": 14753935,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "958012470" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Nes Innkjøpslag SA utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Nes Innkjøpslag SA i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Nes Innkjøpslag SA fra 2024 til 2025?
Roller og styre10
Daglig leder
1Sist endret 21.02.1995Styre
8Sist endret 05.02.2026Revisor
1Sist endret 21.07.2010API og MCPGET /company/958012470/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/958012470/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "958012470",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "958012470" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Nes Innkjøpslag SA?
Hvem er daglig leder og styreleder i Nes Innkjøpslag SA?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Nes Innkjøpslag SA?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Nes Innkjøpslag SA | BEDR | Engroshandel med korn, råtobakk, såvarer og fôrvarer | Ringsaker | 5 |
Kunngjøringer48
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.2.2026 | Styre ↗ |
| 11.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.1.2025 | Styre ↗ |
| 17.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.1.2024 | Styre ↗ |
| 1.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.11.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 11.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/958012470/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/958012470/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "958012470",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-02-05", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "958012470" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Nes Innkjøpslag SA sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Nes Innkjøpslag SA i Brønnøysundregistrene?
Når ble Nes Innkjøpslag SA sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 94,3 % av driftsinntektene — 12,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,7 % | 1,7 % |
| Resultatmargin | 0,1 % | 0,9 % |
| Egenkapitalandel | 30,4 % | 46,9 % |
| Likviditetsgrad | 4,79 | 2,14 |
| Gjeldsgrad | 2,29 | 0,84 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1,2 % | 4,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +20,5 % | +4,6 % |
| Omsetning per ansatt | 30,28 mill kr | 3,19 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 94,3 % | 81,9 % |
| Lønnskostnad | 2,5 % | 8,7 % |
| Annen driftskostnad | 0,7 % | 6,3 % |
| Avskrivninger | 0,8 % | 0,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/958012470/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/958012470/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "958012470",
"nace_code": "46.210",
"industry_count": 86,
"revenue": { "value": 151404219, "percentile": 0.9412 },
"operating_margin": { "value": 0.0167, "percentile": 0.5 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "958012470" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Nes Innkjøpslag SA sammenlignet med andre i bransjen?
Er Nes Innkjøpslag SA blant de største selskapene innen engroshandel med korn, råtobakk, såvarer og fôrvarer?
Hvor solid er Nes Innkjøpslag SA sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså i Ringsaker
1 000+ til i Ringsaker →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Nes Innkjøpslag SA
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Nes Innkjøpslag SA?
Det er registrert 127 selskaper i Norge innen engroshandel med korn, råtobakk, såvarer og fôrvarer, hvorav 3 i Ringsaker.
Er Nes Innkjøpslag SA et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1990, som er lenger enn 82 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 4 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Nes Innkjøpslag SA bedre enn andre i bransjen?
Nes Innkjøpslag SA hadde en driftsmargin på 1,7 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 1,7 % for engroshandel med korn, råtobakk, såvarer og fôrvarer.
Hvem er daglig leder i Nes Innkjøpslag SA?
Daglig leder i Nes Innkjøpslag SA er Per Kristian Taug, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Nes Innkjøpslag SA?
Harald Finden er registrert som styreleder i Nes Innkjøpslag SA, i et styre med 5 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hva er omsetningen til Nes Innkjøpslag SA?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 151,40 mill kr, opp 20 % fra 2024. Egenkapitalen var 14,93 mill kr ved årsslutt.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Nes Innkjøpslag SA?
Nes Innkjøpslag SA er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor ligger Nes Innkjøpslag SA?
Forretningsadressen til Nes Innkjøpslag SA er Tingnesvegen 26A, 2353, STAVSJØ i Ringsaker kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.