Søsterveien Borettslag
- Omsetning
- 5,3 mill
- +5,1 %
- Resultat
- 327 052
- −65,8 %
Om Søsterveien Borettslag
Søsterveien Borettslag er registrert som borettslag med forretningsadresse i Halden, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 1989 og har vært i drift i 37 år. Lars Engen er styrets leder. I 2025 hadde Søsterveien Borettslag en omsetning på 5,34 mill kr, en økning på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 327 052 kr. Egenkapitalen var 35,55 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 257 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Halden, og ett av 47 211 i Norge. Det er eldre enn 78 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Borettslag.
API og MCPGET /company/956542936
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/956542936" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "956542936",
"name": "SØSTERVEIEN BORETTSLAG",
"org_form": "BRL",
"nace_code": "97.001",
"nace_desc": "Aktiviteter i borettslag og boligsameier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HALDEN", "county": "ØSTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "956542936" })Spør AI-assistenten
Er Søsterveien Borettslag registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Søsterveien Borettslag med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Søsterveien Borettslag: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +5,1 % fra 2024 · +9,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,34 mill kr | −6 878 kr | 327 052 kr | 48,50 mill kr | 35,55 mill kr | 12,95 mill kr |
| 2024 | 5,09 mill kr | 656 090 kr | 956 483 kr | 46,68 mill kr | 35,22 mill kr | 11,46 mill kr |
| 2023 | 5,34 mill kr | 1,43 mill kr | 1,63 mill kr | 45,82 mill kr | 34,27 mill kr | 11,55 mill kr |
| 2022 | 4,96 mill kr | 234 897 kr | 304 211 kr | 44,23 mill kr | 32,64 mill kr | 11,59 mill kr |
| 2021 | 4,88 mill kr | 1,40 mill kr | 1,41 mill kr | 44,02 mill kr | 32,33 mill kr | 11,69 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 88 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 20 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater. Årsregnskapet oppgir pantstillelser.
API og MCPGET /company/956542936/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/956542936/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "956542936",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 5342404,
"operating_profit": -6878,
"net_profit": 327052,
"equity": 35550580,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 5085357,
"operating_profit": 656090,
"net_profit": 956483,
"equity": 35223527,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "956542936" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Søsterveien Borettslag per år.
Hvordan har omsetningen til Søsterveien Borettslag utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Søsterveien Borettslag i 2025?
Roller og styre9
Styre
6Sist endret 11.04.2026Regnskapsfører
1Sist endret 02.12.2010Revisor
1Sist endret 09.05.2017Forretningsfører
1Sist endret 02.12.2010API og MCPGET /company/956542936/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/956542936/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "956542936",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "956542936" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Søsterveien Borettslag?
List alle roller i Søsterveien Borettslag: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Søsterveien Borettslag?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Søsterveien Borettslag | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Halden | − |
Kunngjøringer38
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 18.9.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 10.4.2026 | Styre ↗ |
| 17.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 16.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.3.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.5.2021 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/956542936/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/956542936/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "956542936",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-18", "type": "Vedtektsdato", … },
{ "dato": "2026-04-10", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "956542936" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Søsterveien Borettslag i Brønnøysundregistrene?
Når ble Søsterveien Borettslag sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Søsterveien Borettslag sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Kari-Bente Bauge Øye(Varamedlem)−Kari-Bente Bauge Øye Skråstad(Varamedlem)
- Endring i roller og styre+Kari-Bente Bauge Øye Skråstad(Varamedlem)−Sonja Irene Sandberg(Varamedlem)
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 88,3 % av driftsinntektene — 20,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -0,1 % | 18,4 % |
| Resultatmargin | 6,1 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | 73,3 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 5,74 | 6,07 |
| Gjeldsgrad | 0,36 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0,9 % | 8,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +5,1 % | +3,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 3,5 % | 3,7 % |
| Annen driftskostnad | 88,3 % | 68,2 % |
| Avskrivninger | 0,7 % | 0,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/956542936/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/956542936/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "956542936",
"nace_code": "97.001",
"industry_count": 21423,
"revenue": { "value": 5342404, "percentile": 0.8973 },
"operating_margin": { "value": -0.0013, "percentile": 0.2289 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "956542936" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Søsterveien Borettslag på i bransjen?
Hvor ligger Søsterveien Borettslag blant de 21423 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Søsterveien Borettslag sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+97 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Søsterveien Borettslag
Hvor stor er bransjen Søsterveien Borettslag tilhører?
Søsterveien Borettslag er ett av 257 selskaper innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Halden, og ett av 47 211 på landsbasis.
Hvor lenge har Søsterveien Borettslag eksistert sammenlignet med bransjen?
Søsterveien Borettslag ble etablert i 1989 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 78 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Søsterveien Borettslag sammenlignet med bransjen?
Medianen for aktiviteter i borettslag og boligsameier er en driftsmargin på 18,4 %. Søsterveien Borettslag lå på −0,1 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Søsterveien Borettslag?
Selskapet er i ordinær drift som Borettslag. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Søsterveien Borettslag i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er Søsterveien Borettslag?
Organisasjonsformen til Søsterveien Borettslag er Borettslag, forkortet BRL. Et borettslag eies av andelseierne, som har borett i lagets boliger.
Går Søsterveien Borettslag med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 5,34 mill kr, opp 5 % fra 2024. Egenkapitalen var 35,55 mill kr ved årsslutt.
Hvor solid er økonomien i Søsterveien Borettslag?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Søsterveien Borettslag økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvor holder Søsterveien Borettslag til?
Søsterveien Borettslag holder til i c/o Halden Boligbyggelag Niels Stubs gate 6, 1776, HALDEN, i Halden kommune i Østfold.
Hvilket org.nr har Søsterveien Borettslag?
Søsterveien Borettslag har org.nr 956 542 936 og er registrert som Borettslag i Brønnøysundregistrene.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Søsterveien Borettslag?
I Enhetsregisteret er Søsterveien Borettslag registrert med regnskapsfører Halden Boligbyggelag og revisor Bdo AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.