- Omsetning
- 6,7 mill
- −17 %
- Resultat
- −689 722
- −344,3 %
Om Rørleggermester Jan Ellingsen AS
Rørleggermester Jan Ellingsen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Andøy, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Rørleggerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 1989 og har vært i drift i 37 år. Morten Skoglund Ellingsen er daglig leder, og Jan Lindberg Ellingsen er styreleder. I 2025 hadde Rørleggermester Jan Ellingsen AS en omsetning på 6,71 mill kr, en nedgang på 17 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 689 722 kr. Egenkapitalen var 1,88 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er John Harry Ellingsen med 32 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen rørleggerarbeid i Andøy, og ett av 4 974 i Norge. Det er eldre enn 96 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet og formål
Entreprenørvirksomhet i rør og VVS, samt rørleggerforretning.
API og MCPGET /company/956483700
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/956483700" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "956483700",
"name": "RØRLEGGERMESTER JAN ELLINGSEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.221",
"nace_desc": "Rørleggerarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ANDØY", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "956483700" })Spør AI-assistenten
Hva driver Rørleggermester Jan Ellingsen AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Rørleggermester Jan Ellingsen AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Rørleggermester Jan Ellingsen AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −17 % fra 2024 · −25,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,71 mill kr | −870 095 kr | −689 722 kr | 3,15 mill kr | 1,88 mill kr | 1,27 mill kr |
| 2024 | 8,08 mill kr | 426 305 kr | 282 303 kr | 3,95 mill kr | 2,57 mill kr | 1,38 mill kr |
| 2023 | 6,99 mill kr | 436 668 kr | 308 160 kr | 3,45 mill kr | 2,29 mill kr | 1,17 mill kr |
| 2022 | 7,38 mill kr | −633 482 kr | −516 011 kr | 3,00 mill kr | 1,98 mill kr | 1,02 mill kr |
| 2021 | 9,03 mill kr | 147 994 kr | 101 936 kr | 4,48 mill kr | 2,40 mill kr | 2,09 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 52 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 33 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 39 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/956483700/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/956483700/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "956483700",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 6705490,
"operating_profit": -870095,
"net_profit": -689722,
"equity": 1881600,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 8075310,
"operating_profit": 426305,
"net_profit": 282303,
"equity": 2571322,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "956483700" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Rørleggermester Jan Ellingsen AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Rørleggermester Jan Ellingsen AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Rørleggermester Jan Ellingsen AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 04.04.2018Styre
5Sist endret 11.04.1990Regnskapsfører
1Sist endret 03.12.2021Revisor
1Sist endret 11.04.1990API og MCPGET /company/956483700/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/956483700/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "956483700",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "956483700" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Rørleggermester Jan Ellingsen AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Rørleggermester Jan Ellingsen AS?
Hvem er regnskapsfører for Rørleggermester Jan Ellingsen AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| John Harry Ellingsen | Person | Ordinære aksjer | 32,0 % | 32 |
| Morten Skoglund Ellingsen | Person | Ordinære aksjer | 32,0 % | 32 |
| Telling Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 22,0 % | 22 |
| Terje Ellingsen | Person | Ordinære aksjer | 10,0 % | 10 |
| Tobias Bjørkmo Ellingsen | Person | Ordinære aksjer | 4,0 % | 4 |
5 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/956483700/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/956483700/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "956483700",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "TELLING HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 22, "year": 2025, … },
…
],
"total": 5
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "956483700" })Spør AI-assistenten
Er Rørleggermester Jan Ellingsen AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Rørleggermester Jan Ellingsen AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Rørleggermester Jan Ellingsen AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Rørleggermester Jan Ellingsen AS | BEDR | Rørleggerarbeid | Andøy | − |
Kunngjøringer32
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.11.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.8.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.8.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.4.2018 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/956483700/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/956483700/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "956483700",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-19", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "956483700" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Rørleggermester Jan Ellingsen AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Rørleggermester Jan Ellingsen AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Rørleggermester Jan Ellingsen AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:6→-
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→6
- Vant offentlig anbudService og reparasjon av pumper i region Nord
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:43.220 VVS-arbeid→43.221 Rørleggerarbeid
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 27,1 % av driftsinntektene — 12,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -13,0 % | 4,4 % |
| Resultatmargin | -10,3 % | 3,6 % |
| Egenkapitalandel | 59,8 % | 40,9 % |
| Likviditetsgrad | 2,22 | 1,63 |
| Gjeldsgrad | 0,67 | 1,09 |
| Egenkapitalrentabilitet | -36,7 % | 15,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -17,0 % | +1,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 51,9 % | 42,2 % |
| Lønnskostnad | 32,9 % | 34,9 % |
| Annen driftskostnad | 27,1 % | 14,8 % |
| Avskrivninger | 1,1 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/956483700/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/956483700/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "956483700",
"nace_code": "43.221",
"industry_count": 3304,
"revenue": { "value": 6705490, "percentile": 0.6882 },
"operating_margin": { "value": -0.1298, "percentile": 0.1023 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "956483700" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Rørleggermester Jan Ellingsen AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Rørleggermester Jan Ellingsen AS på i bransjen?
Hvor ligger Rørleggermester Jan Ellingsen AS blant de 3304 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Godkjenninger og registre
Rørleggermester Jan Ellingsen AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 2 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Sanitærinstallasjoner | 2 |
| Utførende | Varme- og kuldeinstallasjoner | 2 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Offentlige anbud
Rørleggermester Jan Ellingsen AS har vunnet 1 offentlig anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.6.2026 | Vinner | Service og reparasjon av pumper i region Nord | Nordland | − | − | Tildelt |
Kilde: Doffin
API og MCPGET /company/956483700/tenders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/956483700/tenders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "tenders_won_count": 1, "tenders_won_12mo": 1, "tenders_issued_count": 0 },
"hits": [
{
"notice_id": "2026-110322",
"heading": "Service og reparasjon av pumper i region Nord",
"publication_date": "2026-06-10",
"role": "winner",
…
}
]
}MCP
get_company_tenders({ "org_no": "956483700" })Spør AI-assistenten
Hvilke offentlige anbud har Rørleggermester Jan Ellingsen AS vunnet det siste året?
Hva gikk anbudet «Service og reparasjon av pumper i region Nord» ut på?
Investeringer
RØRLEGGERMESTER JAN ELLINGSEN AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Vb Service AS | Stavanger | 0,1 % | 2015 | 2018 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIVis 5 tilVis færre
Også i Andøy
+574 til i Andøy →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Rørleggermester Jan Ellingsen AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Rørleggermester Jan Ellingsen AS?
Det er registrert 4 974 selskaper i Norge innen rørleggerarbeid, hvorav 3 i Andøy.
Er Rørleggermester Jan Ellingsen AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1989, som er lenger enn 96 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 31 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Rørleggermester Jan Ellingsen AS bedre enn andre i bransjen?
Rørleggermester Jan Ellingsen AS hadde en driftsmargin på −13 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 4,4 % for rørleggerarbeid.
Hvilken status har Rørleggermester Jan Ellingsen AS i Enhetsregisteret?
Rørleggermester Jan Ellingsen AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Rørleggermester Jan Ellingsen AS?
Daglig leder i Rørleggermester Jan Ellingsen AS er Morten Skoglund Ellingsen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Rørleggermester Jan Ellingsen AS?
Rørleggermester Jan Ellingsen AS eies i hovedsak av John Harry Ellingsen (32 %). Totalt er det registrert 5 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Rørleggermester Jan Ellingsen AS?
I 2025 omsatte Rørleggermester Jan Ellingsen AS for 6,71 mill kr, ned 17 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 689 722 kr.
Hva er driftsresultatet til Rørleggermester Jan Ellingsen AS?
I 2025 hadde Rørleggermester Jan Ellingsen AS et driftsresultat på −870 095 kr, som tilsvarer en driftsmargin på −13 %.
Hvor solid er balansen til Rørleggermester Jan Ellingsen AS?
Egenkapitalen i Rørleggermester Jan Ellingsen AS var 1,88 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 59,8 % av totalkapitalen.
Hvilke godkjenninger har Rørleggermester Jan Ellingsen AS?
I offentlige godkjenningsregistre er Rørleggermester Jan Ellingsen AS oppført med sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 2 godkjenningsområder. Detaljene vises i seksjonen Godkjenninger og registre på denne siden.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.