- Omsetning
- 26,5 mill
- −20,5 %
- Resultat
- 1,9 mill
- −94,4 %
- Ansatte
- 21
- −8 siden mars
Om Indremisjonsforbundet
Indremisjonsforbundet er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Øygarden, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i religiøse organisasjoner. Virksomheten ble stiftet i 1898 og har vært i drift i 128 år. Jarle Haugland er daglig leder, og Reidar Røyland er styreleder. Selskapet er ett av 53 innen aktiviteter i religiøse organisasjoner i Øygarden, og ett av 6 084 i Norge. Det er eldre enn 95 % av selskapene i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (72 %).
Aktivitet
Religiøs virksomhet. Utleie av boliger.
Formål
Å fremja Guds rike i folket vårt og halda oppe eit livskraftig indremisjonsarbeid.
AI-sammendrag
En egenkapitalandel på 77% viser en tung, langsiktig balanse, der eiendeler på 117 mill. kr står mot bare 27 mill. kr i omsetning. Omsetningen falt 21% i 2025, men et overskudd på 2 mill. kr holder likevel organisasjonen på plussiden. Som en av de største aktørene i bransjen målt på omsetning, med 21 ansatte og et styre på 10, er driften stor for sitt felt og bygger mye på formuen.
API og MCPGET /company/955043901
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/955043901" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "955043901",
"name": "INDREMISJONSFORBUNDET",
"org_form": "FLI",
"nace_code": "94.910",
"nace_desc": "Aktiviteter i religiøse organisasjoner",
"employees": 21,
"address": { "municipality": "ØYGARDEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "955043901" })Spør AI-assistenten
Hva driver Indremisjonsforbundet med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Indremisjonsforbundet: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Indremisjonsforbundet registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −20,5 % fra 2024 · +21,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 26,52 mill kr | 1,06 mill kr | 1,93 mill kr | 116,93 mill kr | 90,47 mill kr | 26,46 mill kr |
| 2024 | 33,37 mill kr | 8,30 mill kr | 34,44 mill kr | 130,77 mill kr | 88,54 mill kr | 42,23 mill kr |
| 2023 | 23,77 mill kr | 393 633 kr | −86 177 kr | 110,22 mill kr | 54,10 mill kr | 56,12 mill kr |
| 2022 | 21,12 mill kr | −3,06 mill kr | −34,97 mill kr | 110,23 mill kr | 54,18 mill kr | 56,05 mill kr |
| 2021 | 21,75 mill kr | −3,33 mill kr | −2,73 mill kr | 147,98 mill kr | 89,15 mill kr | 58,83 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 56 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 21 mill kr (18 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 1,1 mill kr
API og MCPGET /company/955043901/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/955043901/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "955043901",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 26516322,
"operating_profit": 1057393,
"net_profit": 1928158,
"equity": 90469284,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 33369343,
"operating_profit": 8301921,
"net_profit": 34443122,
"equity": 88541126,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "955043901" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Indremisjonsforbundet i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Indremisjonsforbundet fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Indremisjonsforbundet de siste årene.
Roller og styre13
Daglig leder
1Sist endret 11.11.2025Styre
10Sist endret 11.11.2025Regnskapsfører
1Sist endret 22.06.2017Revisor
1Sist endret 30.12.2019API og MCPGET /company/955043901/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/955043901/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "955043901",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "955043901" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Indremisjonsforbundet?
Hvem er daglig leder og styreleder i Indremisjonsforbundet?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Indremisjonsforbundet?
Eierstruktur
Datterselskaper av Indremisjonsforbundet
5 selskaperAPI og MCPGET /company/955043901/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/955043901/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "955043901",
"chain": [
{ "org_no": "955043901", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 5,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "955043901" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Indremisjonsforbundet, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Indremisjonsforbundet | BEDR | Aktiviteter i religiøse organisasjoner | Øygarden | 21 |
Kunngjøringer51
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 4.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.11.2025 | Styre ↗ |
| 11.11.2025 | Daglig leder ↗ |
| 28.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.3.2023 | Styre ↗ |
| 30.3.2023 | Daglig leder ↗ |
| 9.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/955043901/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/955043901/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "955043901",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-11-11", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "955043901" })Spør AI-assistenten
Når ble Indremisjonsforbundet sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Indremisjonsforbundet sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Indremisjonsforbundet sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:98→21
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:21→98
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:25→21
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:26→25
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 55,9 % av driftsinntektene — 21,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,0 % | 7,5 % |
| Resultatmargin | 7,3 % | 7,4 % |
| Egenkapitalandel | 77,4 % | 91,2 % |
| Likviditetsgrad | 0,96 | 7,10 |
| Gjeldsgrad | 0,29 | 0,09 |
| Egenkapitalrentabilitet | 2,1 % | 3,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -20,5 % | +3,4 % |
| Omsetning per ansatt | 1,26 mill kr | 701 075,142 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,8 % | 4,2 % |
| Lønnskostnad | 55,9 % | 34,7 % |
| Annen driftskostnad | 33,2 % | 35,3 % |
| Avskrivninger | 4,1 % | 4,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/955043901/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/955043901/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "955043901",
"nace_code": "94.910",
"industry_count": 424,
"revenue": { "value": 26516322, "percentile": 0.9048 },
"operating_margin": { "value": 0.0399, "percentile": 0.4407 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "955043901" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Indremisjonsforbundet sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Indremisjonsforbundet på i bransjen?
Hvor ligger Indremisjonsforbundet blant de 424 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
INDREMISJONSFORBUNDET eier aksjer i 13 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Kvs Drift AS | Lyngdal | 100,0 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| Sjøholt Folkehøgskole AS | Ålesund | 100,0 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Kvs-Bygland AS | Bygland | 100,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Bibelskolen Bildøy Bergen AS | Øygarden | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Sjøholt Folkehøgskole Eiendom AS | Ålesund | 55,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Lyngmo Ungdomssenter AS | Luster | 50,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Vika-Kroken AS | Ålesund | 24,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Plussreiser Holding AS | Ålesund | 19,4 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Forlagshuset Lunde AS | Oslo | 12,8 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Bergen Kristne Bokhandel AS | Bergen | 9,7 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIVis 5 tilVis færre
Også på denne adressen
+1 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Indremisjonsforbundet
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Indremisjonsforbundet?
Det er registrert 6 084 selskaper i Norge innen aktiviteter i religiøse organisasjoner, hvorav 53 i Øygarden.
Er Indremisjonsforbundet et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1898, som er lenger enn 95 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 10 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Indremisjonsforbundet?
Indremisjonsforbundet er et aktivt selskap registrert som Forening/lag/innretning i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva slags selskap er Indremisjonsforbundet?
Indremisjonsforbundet er registrert som Forening/lag/innretning (FLI). Dette er en organisasjon drevet på ideelt eller frivillig grunnlag.
Hvem er daglig leder i Indremisjonsforbundet?
Daglig leder i Indremisjonsforbundet er Jarle Haugland, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvordan går det økonomisk med Indremisjonsforbundet?
Indremisjonsforbundet hadde i 2025 en omsetning på 26,52 mill kr og et overskudd på 1,93 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor ligger Indremisjonsforbundet?
Forretningsadressen til Indremisjonsforbundet er Idrettsvegen 10, 5353, STRAUME i Øygarden kommune.
Hvordan kommer jeg i kontakt med Indremisjonsforbundet?
I Enhetsregisteret har Indremisjonsforbundet registrert nettsiden www.imf.no. Telefonnummer er også registrert og vises på selskapssiden.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.